Tehotenstvo po MISSED ABORT

tajkazanova
1. feb 2019

Ahoj baby poradíte mi prosím.

V októbri som bola tehotná no stále som mala pocit ze to nedopadne dobre nakoniec to skončilo MA a v novembri kyretaz , v decembri som dostala MS a teraz som už v 6tt 5d . Srdiecko už krásne bilo, no ja mam stále taky zvláštny pocit ako pri predchadz. Tehot. Ze to nedopadne dobre.

Prosím ako sa prestat báť a vytlct si z hlavy zle myšlienky nakoľko viem ze aj psychika ovplyvňuje tehotenstvo ?

Dakujem.

nevludna
1. feb 2019

@tajkazanova asi nijako, mozno sa snazit neustale nejako zamestnat, naucit sa meditovat, aby si vedela riadit svoje myslienky.
Ale tiez som tyzden po kyretazi po MA v 13tt a uz teraz viem, ze budem panikarit dalsie tehotenstvo. Je to rana a ta uz v nas ostane. Drzim ti palce, neboj sa, snaz sa mysliet pozitivne, mojkat sa s bruskom, rozpravat sa s nim, snazit sa si to uzivat. Kym nemas zle info, neplytvaj cas strachovanim sa a myslenim na zle veci.

tajkazanova
autor
1. feb 2019

@nevludna ďakujem moc, máš pravdu musím zamestnat nejak hlavu asi začnem knihy čítať zas . Ďakujem 🙂

ikonica
1. feb 2019

@tajkazanova mozno budes trosicku pokojnejsia, ked prejdes tie tyzdne v ktorych si predtym mala MA... Ja budem na trnoch min do 12 tt (teda ked este budem niekedy tehu) a potom mozno strach trocha polavi... Ale bezstarostne tehulkovanie uz my mamicky anjelikov nezazijeme... Stale to bude v nas...

havia
1. feb 2019

Madam, vitaminy skupiny B, horčík(magne B6) a hlavne klud.

arcanne2
1. feb 2019

@tajkazanova ja som tiež po potrate hneď otehotnela, som v 32tt a poviem ti, že ten podvedomy strach bol stále. Aj keď som sa snažila nepripúšťat si to. Prešiel asi až keď som začala cítiť pohyby,dovtedy som sa veľa strachovala. Snaž sa nájsť si nieco čo ti zamestná hlavu ;) ja som sa naučila hackovat :D ale uplne ta chapem, podľa mňa každá žena ktorá potratila ten strach pozná a prežíva.drzim ti palce 🙂

kochanka
1. feb 2019

Ahoj najlepšie je povedať si že čo sa mám stat tak sa stane. Nič s tým nespravis. Takže zbytočne sa stresujes zostaň kľudna a užívaj si zivot

tajkazanova
autor
1. feb 2019

@kochanka
@arcanne2
@ikonica ďakujem baby viem ze mate pravdu ďakujem moc viem ze co sa ma stat sa stane a ten strach bude pretrvávať dlho . No skúsim sa zamestnat a nemyslieť na zle 🙂 a
@havia ďakujem skúsim magnézium zatiaľ len vitamíny pre tehotne mam odporucene

gerfinka
1. feb 2019

@tajkazanova ja som mala 2 MA. Ked som zistila, ze som znova tehotna tiez som sa bala. Nakoniec som to nejak odovzdala (prirode, Bohu), modlila som , prosila som mojich dvoch dvoch dvochanjelikov, aby mi echali urodenca tu. Mozno o znie divne, ale mne to po psychickej stranke pomohlo. Doma mam uz 6 mesacnu bambulu. Drzim palce😉

tajkazanova
autor
1. feb 2019

@gerfinka vôbec to neznie divne! Možno to pomôže aj mne

hennyinnsbruck
1. feb 2019

@tajkazanova ja som mala sice LEN biochemicke 2x ale chapem ta.. Ja som sa bala do 24tt - vtedy ked sa aj narodi je tam sanca ze prezije.mala som kupeny fettal Doppler a srdiecko som pravidelne pocuvala do prvych pohybov.aj potom ked bola lenivejsia.
Bola som na rizikovom bolo tazko sa na cely den zamestnat a nemysliet na zle veci.... Moc som ti asi nepomohla- ale mysli pozitivne a ver drobatku ze to zvladnete 🥰🥰🥰 moja bude mat 3 mes🥰

kochanka
1. feb 2019

@tajkazanova poznam to ťažko sa to povie ale ja som to tiež tak spravil. Dve tehotenstva som sa sa sledovala každé spinenie už som googlila a zbytočne vystresovaná že ako to zase dopadne a o obe deticky som prišla. Keď som otehotnela tretí krát tak som si povedala že do tretice všetko dobré osud to zariadi. Aj keď som v 12. Týždni riadne krvácala a celé tehotenstvo samé problémy tak som vydržala až do 38 týždňa a mám doma 2 ročného certika

selest
2. feb 2019

Mam za sebou 2 ma. Tento pocit som mala pocas celeho tehotenstva. Este aj po porode som mala uplne hrozne stavy ze sa nieco zle zas stane. Maly ma pol roka 😊asi som nepomohla ale skus sa ukludnit a verit. Drzim palce

damuska
2. feb 2019

Ahoj,neboj dobre to dopadne,tiez som mala prve MA a potom som otehotnela a dcerka uz mala 6r. zdrava sikovna,ale cele tehu som sa bala dr. bol so mna uz na nervy,chodila som na sono skoro kazde 2t. ze ci bije srdiecko,takze strach asi uplne neprejde len sa skus upokojit,drzim palceky ☺

tajkazanova
autor
2. feb 2019

Ďakujem dievčatá, toto je asi zial nás osud ci sú bábätka v brušku alebo na svete celý život sa budeme strachovať o naše detičky. Každopádne budem dúfať ze bábätko nás neopustí lebo sa naňho moc tešíme a hlavne veľký bratcek už len počúva bruško ci niečo zapocuje. Ďakujem vám určite ste mi pomohli baby. Ďakujem 🙏🙏🙏🙏💙💙❤️❤️

seva22
2. feb 2019

@tajkazanova neboj,poznam to,o prve som prisla v 10tt,druhe tehu som prvy trimester kvoli spottingu bola skoro cely na duphastone,vela som doma lezala a tiez som z toho bola na prasky,ist na wc bola najvacsia trauma🙂 doslova som odpocitavala dni do konca 1.trimestra...sama som sa nevedela rozptylit,jedine ked ma.manzel alebo kamosky niekam vytiahli von...nejaky vylet,kava,navsteva...a hlavne si stale dookola opakovat, ze to bude dobre!!! Drzim palec!

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evafest
3. feb 2019

@mpravda Zdravím Vás, co sa týka kolagénu, od Avitamin je vhodny? Vdaka za info

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evafest
4. feb 2019

@mpravda ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď, ešte otázka,v akom odstupe by som ho mala brať od L-thyroxine a magnerot-u, aby mal kolagén pre mňa čo najlepšiu účinnosť?

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evafest
6. feb 2019

@mpravda dakujem za odpoved.

geografka17
8. feb 2019

@tajkazanova ahoj, viem presne co prezivas. Sme na zom úplne rovnako. Ja som dneska presne 8+2. Viem ze ty si skoto tak isto. Uz sme vo volaktorej skupine pisali.😉 Ja prezivam úplne to iste, som po 2 MA, a po kontrole ked som videla ❤️ som bola par dni v pohode, a teraz to prislo, citim sa ako šibnutá. Mam sice doma 3 ročného syna, ktorý ma zabavi, ale myslienkami som mimo. Stále sa ken pozorujem ci mi rastie uz brusko ale moc nie, kedze som nie moc chuda tak to nevidno. Ale stresujem aj koli tomu. Ked som ležala na bruchu tak so nix necitila aspoň niecob, ale neviem co by som chcela citit maternicu alebo co 😄 ty citis? Vidno uz brusko??
Včera ma dokonca boleli krize a podbrusko a dnes som chcela ist k dr, ale nesla som nakoniec. Volako som sa ukludnila a povedala som si ze dr by aj tak nic neurobila. Tiez sa modlim a prosim mojich 2 anjelikov aby na toto male v brusku davali pozor 😊 dni sa mi vlecu neskutočne pomaly. Na kontrolu idem 14,2 a verim ze to dako prezijem a verím ze na sone uvidím drobciatko ako sa hybe a krásne mu bije srdiečko.
Prsia ma bolia striedavo raz viac raz menej tak snad je to dobry znak.
Drzim ti palce, a kedy ides na kontrolu ty??

tajkazanova
autor
8. feb 2019

@geografka17 ahojko áno sme spolu v skupinke🙂 vieš čo mne doteraz bývalo nevolno no teraz mi je lepšie aj spavam už lepšie 🙂 mňa to teraz trosku upustilo zaneprazdnujem myseľ len je to ťažko no však vieš 🙂 vieš čo ja tiež niesom chuducka pri prvom synovi som mala takéto bruško ako mam teraz asi v 11tt hah no co uz 🙂 ja mam kontrolu teraz v stredu 13steho takže ty máš pomne juj to je super aj knižočka už možno dostaneme co myslíš? 🙂 mňa ti hrozne bolieva hrbat ale nie kríze ale chrbát až po krk a mam hrozne citlivé bradavky a neskutocne sa mi zväčšili prsia mam stres z toho zo bude keď budu plne mliečka pôjdem z becok co som mala (teraz už cčka )na fka asi lebo teraz už mám fajne cčka

geografka17
8. feb 2019

@tajkazanova presne ako píšeš mne tiez byvalo nevolno, natahovalo ma z kazdeho smradu a teraz menej, ale som rada ze nestresujem sama. 😊 Ze somnie az taka vadna 😄 ja dufam ze uz dostaneme tehu knizky,
A citis si maternicu ked si hladkas brusko??
Ja sa bojím. Ked casto hladkam aby to neuskodilo.
Uz sa tesim ked budem moct pocuvat angelsoundom.

Ale podla toho co pises, tak je urvite všetko ok. Mas pekne priznaky a sj brusko rastie.

A este blba otazka a ked lezis na bruchu cítiš niečo, niečo ako by ti zavadzalo ci nie este 😄

tajkazanova
autor
8. feb 2019

@geografka17 vieš čo necítim ale ked si lahnes na brucho tak ma strašne tlači akoby a dnes ma neuveriteľne boli maternica alebo podbrusko ale strašne až tak štipka, no vraj sa roztahuje tak dúfam ze je to to 🙂

geografka17
9. feb 2019

@tajkazanova inak také stipanie som mala aj ja pred par dnami.. Dala som si magnezium a bolo o čosi lepšie, ale aj po bokoch ma tak taha občas. 😉

geografka17
13. feb 2019

@tajkazanova ahooj no co ako dopadla kontrola, dufam ze je všetko ok

patrikaaa1
13. feb 2019

@tajkazanova ahoj presne ako ty aj ja som mala pred 5 rokmi MA. A teraz som v cca 3 týždni a tak isto mám myšlienky všelijaké :/ snažím sa nato myslieť čo najmenej ale predsa je tam ten strach .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre