Tehotenstvo po očkovaní proti Covid-19

28. apr 2021

Stalo sa niektorej z Vás,že ste po prvej dávke očkovania na Covid neplanovane otehotneli? Ak áno je tehotenstvo bezproblémové?

pseudomonas87
28. apr 2021

Osobne nie,ale v štúdiách otehotnelo takto už veľa žien a aj porodili a všetko v poriadku.

sirka9
28. apr 2021

@pseudomonas87 po očkovaní na COVID? veď na COVID sa očkuje od decembra 2020. takže pochybujem, že niektorá už aj porodila 🙂

pseudomonas87
28. apr 2021

@sirka9 napísala som v štúdiách , ktoré prebiehali Konkrétne na vakcínu Pfizer.

sirka9
28. apr 2021

@pseudomonas87 máš prosím ťa link na tú štúdiu? lebo nejak mi nejde do hlavy, keďže aj na tehotných to začali skúšať len nedávno, a samotná vakcína existuje necelý rok, že ako to mohli oskúšať a už aj porodiť

hadecka39
28. apr 2021

Podľa mňa to nie je problém, keďže tvrdia, že aj tehotné ženy sa môžu dať očkovať.

pseudomonas87
28. apr 2021

@sirka9 ja som to myslela tak, že skúšali vakcínu,bežala štúdia a niektoré z tých žien po prvej dávke neplánovane otehotnelo. Ako je to teraz keď je žena tehotná a chce dostať druhu dávku, to ale netuším.

autor
28. apr 2021

@sirka9 https://lekar.sk/clanok/ockovanie-proti-covid-1...
Myslím že hovorí o tomto článku

sirka9
28. apr 2021

asi ten článok, prečítala som si ho, ale ani ten ma nepresvedčí, aby som sa ako tehotná dala zaočkovať. príliš málo dát. hoci tvrdia, že matky sú ok, dokonca, že prenášajú protilátky na plod, ale nikde nie je napísané, či to nemôže spôsobiť nejaké defekty. možno to je bezpečné, ale ja radšej počkám 🙂

netti87
28. apr 2021

@sirka9 ahojte, mne tak povedal lekar ,ze treba cakat minimalne 2 mes.po ockovani

nikajve
5. júl 2021

Dobry den, ja vam poviem realitu... ZENY, ktore planujete tehotenstvo, dajte sa urcite zaockovat predtym a PRECO? Lebo som po 1 neuspesnom IVF a potom sa mi podarilo prirodzene otehotniet, mala som po 1. krat pozitivne tehotenske testy. Potom ma ockovali Modernou. Radovala som sa predcasne, najprv som nechapala, co sa stalo a potom mi to doslo. Tento sajrajt tak rozhadze imunitny system, ze zabilo vsetko, co sa mu v tele nepozdava...Nechapem ako, ale znova som otehotnela a opat to iste. 2he ockovanie Modernou a zase som prisla o "malicke". Zeny, neodradzam vas od ockovania, ale najprv ockovanie, potom tehotenstvo. A mali by konecne hovorit pravdu a neklamat o tom, co to spravi s 10-11 dnovym tehotenstvom. Je to sajrajt, ktory zial musime prekonat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre