Tehotná v 22 a neviem sa tešiť

trwska
18. okt 2018

Ahojte. Mám 22, s priateľom sme spolu pomaly dva roky. Mame sa radi, o deťoch sme sa už rozprávali ale moja predstava bola vždy taká že dieťa až po 25. Zrazu to prislo. Obaja sme si dávali pozor ale nejak sa stalo a teraz neviem čo s tým. Od rana do večera premýšľam len nad tým či si to nechat alebo nie. Či na to budeme mat dostatok financií a či spolu budeme aj naďalej. On sa na to veľmi teší ale ka vôbec. Predstavuje to pre mna koniec mojej slobody, rada cestujem a tým pádom to tiež skončí. Jednoducho všetko sa zmení. Mám zmiešané pocity. Predtým som deti lubila, rada sa s nimi hrala a tak. Ale teraz keď sa v mojom okoli objaví dieťa necítim žiadnu radosť. Zrazu pri deťoch necítim nič. Sú tieto pocity normálne alebo mali ste to niektorá rovnako ako ja?

blue_horsetalk
20. okt 2018

Ahoj, ja som nestastna, ze som nezvladla mat dieti v tvojom veku. Teraz cakam prve a som uz stara. Vyhody, ze sa ti to podarilo vyriesit su take, ze zacnes cestovat a uzivat si zivota este v case, ked budes stale krasna, mlada a plna elanu. Ked zacne chodit do skoly nebudes este zrela na geriatriu 😃 Mi taha na 40, budem stastna ked mi budu stacit sily na vychovu a to tzv. uzivanie si zivota...no uzivala som si tak dlho, az som to prehnala a zabudla na to, co je ozaj dolezite. Cize z mojho pohladu si len vydesena z neznameho ale v podstate ides podla velmi mudreho zivotneho konceptu, kde bude cas na vsetko! Zacni sa tesit draha!

11iva11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minia87
30. okt 2018

Ahoj presne viem, o com hovoris. Prezivala som to iste v juni, ked sa mi na teste objavili //. Strach, uzkost ci a ako to vsetko zvladneme. Jednoducho sme to neplanovali a chceli sme pockat este nejake 2-3 roky. Ale urcite nerozmyslaj nad prerusenim. Priznam, ze mna to bezprostredne po urobeni testu tiez napadlo (hoci viem, ze by som asi nebola schopna ist na prerusenie) a teraz si tie myslienky hrozne vycitam. Vsetko sa zmeni casom ked budes postupne vidiet na sone u dr. ako tvoje dietatko rastie, ked budes citit pohyby atd. Ja sa uz neviem dockat, kedy sa mala narodi a budeme konecne spolu ❤️. Ako pisala blue_horsetalk, cim skor tym lepsie. Moja segra porodila v 20, teraz ma 33 a v podstate si moze uzivat zivot, pretoze neter je uz velka, viac-menej samotatna v zmysle ze nepotrebuje ziadnu pozornost ani starostlivost (samozrejme okrem tej financnej) . Drzim ti palce

anpena
30. okt 2018

@trwska sú to úplne normálne pocity, neboj budeš milovať svoje babetko. Staršia dcéra sa mi narodila v 21 a mladší v 31. A ver ze tých 10 rokov je citeľný co sa týka starostlivosti o dieťa. Začiatky bývajú ťažšie kým sa naučíš co a ako. Ani u nás nebolo hneď na začiatku vždy dostatku financií ale dali sme to.Nemenila by som za nič na svete to moje zlate dieťa a ty si povieš to isté keď ho budeš mat v náručí. Teste sa spolu z každej maličkosti a všetko sa zvládne 😉😉

tyelde
30. okt 2018

Mala, dokonca ani nie tak davno...otehotnela som v 21ke...tiez som mala v zivote uplne ine plany, ale nemala som to srdce si to dat vziat...a nelutujem. Samozrejme, clovek musi vela prehodnotit, vela sa zmeni, ale ten maly cloviecik za to stoji....neboj, city pridu, ked ho uvidis na utz, alebo zacnes citit....to pride, a ked stoji priatel pri tebe tak to isto zvladnete. Ak checs napis IP 🙂

sashenocka007
30. okt 2018

@trwska nicoho sa neboj, svet sa detmi nekonci ale zacina, sice sa ti obrati na ruby ale bude este krajsi nez bol predtym. ked deti nemame nevieme si predstabit co by sme s nimi robili a ked ich mame nevieme co by sme robili bez nich... ja som otehotnela ked som mala 22 bala som sa velmi, porodila som ako 22 rocna a o tyzden som mala 23 a nic neľutujem porodila som si zivotnu lasku mam 27 rokov coskoro 28 a uz mam tieto lasky 2 a nemenila by som. cestovat sa da aj s detmi a nieje nic krajsie ako vidiet ako objavuji svet a pokial mas v partnerovi istotu a tesi sa tak nieje o com. vsetko sa da zvladnut. moj priatel ma 33 a uz takmer 6 rokov chodi pracovat von aby nas zabezpecil. stalo nas to vela ale o to viac nas to zomklo. mame byt auto a dovolenku a nahý tiez nechodíme,detom.nic nechyba. tesime sa na seba zakazdym a hlavne na to kedy uz ostane s nami nafurt foma. poviem ti kde je vola tam je cesta. tak hore hlavu a zacni sa tesit na nove dobrodruzstvo.

emuemu
26. nov 2018

Nie je to koniec sveta...vzťah k dieťaťu sa postupne vyvinie...niekomu to trvá deň, inému mesiac, inému rok...daj tomu čas, nestresuj sa....a s takým dvojročným sa už dá aj sem tam cestovať...alebo občas využiť servis starých rodičov...oni sa vyhrajú a ty si oddýchneš...vždy sa to dá nejako zariadiť, hlavne treba myslieť trochu aj na seba...spokojná mama má spokojné dieťa 🙂

nikoleta1234
22. jún 2019

@trwska bola som na tom podobne ako ty, lenže ja už budem mať 26. Keď som sa dozvedela ze som tehotná, veľmi som sa veru netešila, tiež som mala zmiešané pocity. Premýšľala som nad tým, či som už pripravená, ako to zvládnem. Tiež rada cestujem, spim, mam rada slobodu, páčilo sa mi že okrem práci nič neriešim, nemusim sa o nikoho starať, robím si co chcem. No dnes...som v 28 tt s dvojičkami dievčatkami (to bol vždy môj sen) 💗 a môžem ti povedať, že som najšťastnejšia na svete. Neviem sa už dočkať, kedy prvýkrát uvidím moje dievčence. Úplne sa vo mne všetko zmenilo, mam už iné priority. Som rada, že to takto dopadlo a nič by som nemenila 😊 neboj sa je to normálne zo začiatku 🙂 neskôr sa tie materinské pudy prejavia.

danielle799
22. jún 2019

@trwska áno, je to koniec slobody, koniec spánku, koniec .....ale krásny začiatok malého zázraku, ktorý Vás naučí ako žiť prítomný okamih, ktorý Vám ukáže malého mravca,alebo pokrcenu sedmokrasku v dlani, dá Vám umazanu pusu na líce, nikdy Vám nedá pokoj...ale,verte mi chcela by som mať 22 a byť tehotná....inak blahoželám, je to zázrak, niečo úžasné

zizzinka
22. jún 2019

Nemusi to byt tak tragicke... Je pravda, ze roky alebo aspob mesiace po narodeni nevycestujes, ale potom uz kludne...moja sesterka cestuje uz s dvoma malymi detmi kde chce... 🙂 a tiez sa bala, ze jej konci zivot v tomto smere...po case to hodnoti uplne v pohode, ze sa da... Neboj sa 🙂

janalancome
22. jún 2019

Od zverejnenia prispevku by mala autorka v podstate uz porodit😊. Snad sa rozhodla spravne a tesi sa z krasneho uzlicka❤️

handika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trwska
autor
29. jún 2019

@janalancome áno, ako píšeš- krpec je už na svete. A čuduj sa, neviem sa na neho vynadívať. 🙂

matuskova003
29. jún 2019

@trwska to sú krásne momenty, keď sa po dlhšej dobe dozvedám že všetko dobre dopadlo.

Tak ja som v 22 mala už dve deti. Rok a pol po sebe. Obe som chcela, bola to úžasná jazda ked boli malí 😁😁😬 teraz majú 7 a 5, sú naj kamoši, čo jeden to druhý a to všetko v jednom jedia kričia rehocu sa keď ma niečo jeden samozrejme aj druhý 😬
Ale naspäť k téme. Nedám za nič ten pocit, že mám 27 a pomerne veľké deti. Sú to moji naj kamoši, vieme sa prerozpravat hodiny a niekedy mám flash, ako to mohlo tak rýchlo ujsť že z mojich novorodencov vyrástli takýto úžasní ľudia. ❤️ Už sme si s Matuskom sľúbili, že na prvú diskotéku pôjde somnou 😂 prajem Vám veľa zdravia, mliečka a pohody. Urobila si to najlepšie rozhodnutie, myslím ze už to aj sama vieš ❤️ a budeš sa v tom stále iba utvrdzovat, najmä keď ti povie ze ta miluje. To mňa totálne odrovnava vždy ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre