Údený losos v tehotenstve

nikusssik
2. apr 2021

Ahojte, jedla som zeleninový šalát s údeným lososom, nejako som to nevnímala ako hrozbu. Vlastne som ani nevedela, že som tehotná cca. 3tt. Všade čítam, že sa tehotné majú vyhýbať rybám. Myslela som si pravý opak. Čo to môže spôsobiť?

tenerifka
2. apr 2021

@nikusssik preco by sa tehotne mali vyhybat rybam? Snad len surovym rybam (a surovemu masu, surovym vajickam, nepasterizovanemu syru), ci ako si to myslela?
Ak mas na mysli modre ryby plne tazkych kovov typu zralok, mecuñ, cerveny tuniak....tak aj netehotni ludia by taketo ryby mali konzumovat max.raz za 2 tyzdne

sense
2. apr 2021

Neboj sa ak si ešte len v 3tt od poslednej ms tak sa vajíčko len uhniezduje a nix sa ti z toho kusk údeného lososa nestane...

pribinak
2. apr 2021

@nikusssik tehotné sa majú vyhýbať rybám? To som nikdy necitala a neviem si predstaviť take Japonky či obyvateľov Škandinávie kde sú ryby hlavne jedlo, alebo ženy na nejakých ostrovoch
Ryby sú zdravé a ľahké na strávenie

nikpa
2. apr 2021

@nikusssik treba sa vyhýbať surovým rybám ako sushi a surovému mäsu alebo slabo tepelne upravenemu napr. taky krvavý biftek by si si mala odpustit a podobne.

miadi
2. apr 2021

V 3tt este len oplodnene vajicko sa ide uhniezdit. Takze si kludne mohla jest aj surovu velerybu ci vajicka alebo krvavy steak 🥩 asi si zle citala tehotne sa nemaju vyhybat rybam iba treba obmedzit albacore tuniak na jednu dve konzervy tyzdenne .. a ratam ze zraloka ci marlina bezne nejes aj tak ..

hviera81
2. apr 2021

a este aj udenemu sa treba vyhybat 🙂
ale neboj, ked to nejes na dennej baze, tak je to v pohode. obcas aj rybu si mozes dat, obcas aj to udene.
ja som v prvom trimestri jedla tuniaka z konzervy 😎 som tiez netusila ze by som nemala.... ale raz za cas...

hailey1
2. apr 2021

@nikusssik udeny losos moze byt problem kvoli listerii, ak si pozries vzadu, tak sa tam dozvies, ze je v podstate surovy, lebo je upraveny len studenym vzduchom. Klamali by sme si, ak by sme povedali, ze riziko nie je ziadne. Ale to je aj ked zjes zle umytu zeleninu. Ja som cely prvy trimester udeneho lososa jedla, az potom ma suseda naplasila, ze mi moze umriet dieta. Maly ma pol roka a je to zdravy chlapcek. Su zeny, ktore si ficia na sushi. Len vsetko s rozumom. Urcite sa nic nestalo.

kiki68
2. apr 2021

Udeny losos nie skrz riziko nakazy niecim, ak by bol nie cerstvy a pod. Inak lososa mozes ako rybu. Akurat vynechat udeneho a sushi.

andreatytler
2. apr 2021

@nikusssik Udeny losos nie je dobry tehotenstve koli tomu ze nie je vareny a koli tomu ze udene nie je zdrave ale kedze si bola len v 3 tyzdni, bude to OK.
V tehotenstve by sa nemali jest urcite druhy ryb, ktore maju vela ortute, lebo ta je toxicka pre zdravy vyvoj plodu.
Zralok, mecun, marlin, tuniak v susi, makrela... vacsinou morske.

sejbipi
2. apr 2021

Jedz čo ti chutí. Ani ryba neprekáža pokiaľ je spravne tepelne upravená. Neješ ju predsa na kilá 🙂 koľko tehotných cca v 3tt ani nevedia, že tehotné sú a všetko je v poriadku 🙂

pallovas
3. apr 2021

Tehotné sa majú vyhýbať surovým rybám...nie vo varenom, pečenom a inom stave...obsahujú vit D, omega a veľa iných prospešných látok

tianna
19. apr 2021

@nikusssik v 3. týždni som s kamarátkou vymetala podniky a víno zapíjala bielym rumom 😄 neboj, úplne na začiatku keď žena ani nevie že je tehotná (ja som to ozaj anilen nepredpokladala) sa nič nestane 🙂 neskôr sa tomu snaž vyhnúť, je tam riziko listeriozy. Ta vedie takmer vždy k potratu. Mam žiaľ za sebou skúsenosť s ňou 😪

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre