V 5. týždni nie je vidieť gestačný vak

chanelita15
8. feb 2021

Ahojte.
Dnes som bola na utz a po zavedení vaginalneho utz som mala okamžite na obrazovke viditeľný gestacny vak. Avšak prázdny... nie je tam este vidiet malú zubrienku...
Podľa kalendára by som mala byt teraz 4tt+6.
Mam obrovské sťahy v maternici,akoby som mala dostať,ale nie je to take,ze neviem vydržať len sa bojím. Ved viete... každá sa bojíme o tu svoju fazuľku.

andreal1
8. feb 2021

A co ti povedal dr? Je to skoro. Kalendar sa moze uplne mylit a nemusis byt 4+6 mohla si mat posunutu ovulaciu len o dva dni a uz to spravi rozdiel. Preto sa na prvy ultrazvuk chodi trosku neskor. Urcite to tam bude.
A stahy v maternici su normalne viac sa ti 5o tam prekrvuje nieco sa tam proste deje. Nieco nove a telo na to reaguje.

chanelita15
autor
8. feb 2021

@andreal1 nejako sa nevyjadroval. Iba povedal sestričke nech ma objedná o 2 týždne ze som gravidná.
Nehovoril ze je to mimomaternicove alebo neviem... podľa foto vyzera byt tak kde ma

zuzkalujza
8. feb 2021

@chanelita15 je to veľmi skoro ešte, krv ti nezobral na kontrolu HCG? Ale to sono vyzerá veľmi dobre, bola by som, kľudná na tvojom mieste.

chanelita15
autor
8. feb 2021

@zuzkalujza nie,ešte nezobral. Az o 2 týždne. Ze vtedy by mal vidiet aj viac na sono.

chanelita15
autor
8. feb 2021

@zuzkalujza a čiarka na teste pomerne silnie. Len ma boli maternica a vaječníky

cookie29
8. feb 2021

@chanelita15 tak pokial je gestacny vacok v maternici tak o mimomaternicove asi nejde... a moze byt posunuta ovulacia alebo prilis zavcasu na to, aby vobec nieco bolo vidno. Asi si mala dovod ist tak zavcasu, ale zvycajne, pokial nie su problemy sa nechodi skor ako 7-8tt

hailey1
8. feb 2021

@chanelita15 vies aky je podla mojej gynekologicky prvy priznak tehotenstva? Pocit, ze kazdu chvilku sa rozkrvacas, ale nic nejde. A je to este skoro na to, aby uz nieco bolo vidno. Resp.moze mat slabsi usg, mozno by si na inom uz nieco videla. Takze hlavne klud, tes sa, ze si v tom a nerozmyslaj nad zlymi vecami - psychika je velka vec.

chanelita15
autor
8. feb 2021

@cookie29 v minulosti to nedopadlo dobre. A len som pocítila miernu “bolesť” volala som gynekológovi. Tak mi povedal aby som hneď prišla.

cookie29
8. feb 2021

@chanelita15 verim, mam za sebou par MA :( ale bohuzial ono to moc nepomaha. Drzim palce

ajka251
8. feb 2021

A kolko mm ti nameral gestacny vak?mne minule tiez nebolo vidno a mala som 15mm..az nad 20mm je vidiet plod..takze treba vydrzat do dalsej kontroly 🙂

chanelita15
autor
8. feb 2021

@ajka251 0,34cm...

h_petra
8. feb 2021

4+6 utekať k doktorovi je fakt zbytočné...
mňa objednal 6+4

chanelita15
autor
8. feb 2021

@h_petra a co ak som mala dovody? Pisala som vyššie ze som potratila a tie bolesti uz poznám...

katarina9593
8. feb 2021

@chanelita15 ahoj ja som potratila 2x po sebe MA a teda teraz mám krásnu ročnú dcérku mm. Tiež mi najprv meškala menzes ale keďže som mala nepravidelný cyklus hovorila som si Okey neriešim no len potom stále nechodila urobila som testy a mala som presne také isté čiarky ako ty ... Volala som dr objednali ma a bolo to okolo 5tt čiže tiež len gestacny vak prázdny potom išla až v 8tt a už bolo aj srdiečko ...takže kľud myslím že to bude na dobrej ceste ...

petrisa213
8. feb 2021

@h_petra nie je to zbytočné, mne tiež po 2 potratoch kázal prísť hneď ako mi vyjde pozitívny test aby sme nasadili liečbu.

basska_b
8. feb 2021

@chanelita15 Podľa mňa je ešte moc maličký ten vak... ja som bola na kontrole tuším 5+4 alebo tak a bol tam vak, v ňom nič vidno a potom pritlačil silnejšie na brucho a zrazu sa tam objavila 😁 cez brucho robil

petamich
8. feb 2021

@chanelita15 je to uplne normalne, ze v 5tt je vidiet iba prazdny gestacny vak, preto zvyknu objednavat na neskor, aby sme sa takto nestresovali 🙂 bola som 4+5 na prvej kontrole (tiez schvalne skoro, mala som rovnako ako ty problemy pred tym) a tiez bol prazdny vak o dva tyzdne na kontrole bolo uz aj srdiecko ;) skus aspon vramci moznosti byt kludna a velmi drzim paste, aby o dva tyzdne bolo vsetko ako ma 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

petamich
8. feb 2021

@h_petra nie nie je to zbytocne ak ma na to dovod, lekar si kazdu pacientku pozna a vie na kedy ju objednat obzvlast v pripadoch, kedy tomu predchadza anamneza typu AB, MA, MMT a pod. nie je to vzdy o tom, ze sa tam kazda z nas nedockavo tlaci ;)

yollanda
8. feb 2021

@chanelita15 strašne skoro si bola. V 7. tyzdni treba ist

chanelita15
autor
8. feb 2021

@yollanda no mala som na to svoje dovody. Ten príbeh ani nebudem rozpitvavat ale nebolo to nič prijemne. Takze radšej skôr a nech si mysli každý co chce ako neskoro...

18momo18
8. feb 2021

Tiez som bola tak skoro (kvoli praci) a bol len prazdny vacok, na dalsej kontrole uz bolo aj srdiecko. Drzim palce, nech je vsetko v poriadku 😊

pallovas
8. feb 2021

Môj doktor osobne objednáva až v 8tt respektívne po 8tt aby sa predišlo takýmto stresovým situáciám 🙂 ja som bola 7+4 podľa MS a ešte som srdiečko nemala iba gestačný vak...objednala ma o tyzden cca a tam už srdiečko všetko ako má byť podľa MS 8+0 no plod zodpovedal 7+4..o 3 dni je menšie

nikk3y
12. feb 2021

Malú fazulku vidno až od 5tt ;) keďže 4tt je ešte skoro 🙂 a tie kŕče máš kvôli maternici, ako keby sa zvacsovala 🙂 mne tie krce prešli nejako v 6tt 🙂

sekerka18
14. feb 2021

@chanelita15 ja nechápem načo dr robí tak skoro sono ak není žiaden problém. Pri dcére som bola 5+3 a bol gestacny len. 6+2 už bola fazuľka aj so srdiečkom. Takže neboj sa 😊

chanelita15
autor
14. feb 2021

@sekerka18 písala som vyššie ze bol problem. Ze som mala kŕče v bruchu a v minulosti mimomaternicove a jeden potrat s kyretazou. Smakocinky,co povieš? Tak asi ze logicky som chytila stres a bežala k Dr.

sekerka18
14. feb 2021

@chanelita15 tak potom sa ospravedlňujem. Nečítala som. To som narážala na doktora AK by bolo všetko ok.
A poznám tie smakocinky. Pred rokom potrat plus kyret. V októbri potrat ale sama som sa vyčistila. Teraz som 4+0 test krásny a zacala som špiniť. Čize áno chápem ta.

motylik273
10. mar 2023

@chanelita15 ahoj ako si dopadla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre