V ktorom týždni prichádzajú nevoľnosti?

mirinka24
27. jan 2015

Ahojte tehuľky ... ja by som sa chcela opýtať, či ste zažili niektorá počas tehotenstva to, že vôbec žiadne nevoľnosti? A aké máte skúsenosti s tým? Kedy Vám začali prvé nevoľnosti , v ktorom týždni ? Ďakujem za odpovede 🙂

sissy27
27. jan 2015

@mirinka24 počas celého tehotenstva ani jediná nevoľnosť - stačí takto? 🙂 do 7. mesiaca si nikto nevšimol, že som tehotná, vedeli len tí, ktorým som to povedala a to som sa nijak neschovávala ani nemenila šatník... prvé kilo som pribrala koncom 5.mesiaca...

sednaja
27. jan 2015

@mirinka24 Mne nevoľno nebolo ani pri jednej.........síce pri prvej mi zo začiatku bolo tak trošku divne, ráno, predtým ako som vstala z postele som sa musela napiť, niečo malé zjesť, proste niečo dať do žalúdka, lebo sa mi točil svet - to na prelome 1.-2. mesiaca asi 2-3 týždne to trvalo.............a pri druhej som zistila, že som tehotná v 3. mesiaci (kojila som a nič nehovorilo o tom, že by som mohla byť tehotná - akurát som bola viac unavená)....... takže nevoľnosti mať vôbec nemusíš a dostať ich môžeš kedykoľvek počas tehotenstva a môžu trvať aj celé (ale to sú skôr výnimky, najčastejšie je to hneď zo začiatku). Vo svojom okolí som sa však nestretla s rannými nevoľnosťomi, to len filmy preháňajú, tak tak isto odtečenie plodovej vody - žiadny náhly výplav akokeby z vedra to nie je 😀

sednaja
27. jan 2015

@sissy27 Jojo, ja podobne.......v 6. mesiaci sa začalo objavovať bruško.......avšak napr. moja teta už v 5. vyzerala ako keby mala ísť rodiť 😀 .......a ja jediné čo som mala nové v šatníku boli tehotenské rifle 😉 ........ono zase je pravda, záleží aj na tom v akej spoločnosti sa človek pohybuje, ak robíš sekretárku na prestížnom mieste, tak asi tie kostými a sukničky budú neskôr úzke 😉
@mirinka24 A čo sa priberania týka, niekto priberá náhle na začiatku, niekto na konci, iná zase priebežne......niekto priberie 10 kíl a niekto 30........organizmus, strava a pohyb

ivanakal
27. jan 2015

ja som nemala tiez voobec ziadne nevolnosti ani pri prvom ani pri druhom tehotenstve. A zistila som to tak v 9 tyzdni ze som tehotna. A napriklad moja svagrina, tak jej bolo zle od zaciatku asi tak do 15 tt.

katka2402
27. jan 2015

U mna ani pri jednom ani pri druhom tehotenstve neprisli nevolnosti. Trosku ma natahovalo pri umyvani zubov, ale inak nic 🙂 uplne bez problemov

ketrinzetadzons
27. jan 2015

@mirinka24 Ahoj, mam dost kamaratok, ktore vobec nevracali, dokonca jednu, ktrej nebolo ani nevolno.. Pri prvom tehu mi bolo zle hned, asi od 4tt, okolo 9tt som zacala vraciavat a skoncilo to asi v 15tt. A pri druhom, ktore som nedonosila, mi nebyvalo takmer vobec zle, asi len dvakrat v noci, okolo 7tt. Je to individualne a vela zalezi aj na psychike.

mirinka24
autor
27. jan 2015

Babenky, dakujem vám veľmi pekne za odpovede 🙂

adula12
27. jan 2015

pri prvom som ani nevedela, ze som tehotna... cele tehu mi nic nebolo, zila som normalny zivot ako predtym 😉 az ku koncu bolesti noh, krce ale tak to uz som mala brusisko.
teraz som opat tehotna a tu mi bolo zle hned. ale nevraciam, len sem tam ma boli brucho, musim sa najest... proste vnimam, ze som tehotna...

safranca15
27. jan 2015

Prvy krat som zvracala v 6tt druhy krat okolo 8tt mi zostavalo iba nevolno ale nezvrala som a treti krat tiez okolo 8-9tt mi byvalo tazko ale to bolo vsetko a to trvalo asi iba do konca 3mes a potom nic

piacere
27. jan 2015

prvé od 6tt-40tt, zvracala som jak blázon, celé dni, prvý trimester aj v noci
druhé od 7tt-25tt, zato prvý trimester bol ešte väčší masaker ako pri prvom....

zabina27
27. jan 2015

ja som tiez nevracala, sice vlastne raz, ale to som cosi zjedla, lebo mi cez den prislo zle. mne napriklad nechutilo zo zaciatku jest, musela som velmi rozmyslat, ze co si dam, na nic som nemala chut, takze ani nie ze zvlastne chute, ale nechutenstvo 🙂 ale napriklad mi postupne prestala chutit kava, teraz sa jej neviem dopit 😀 ja som sa bala, ze ako budem v robote odbiehat vracat, ale nic 🙂

radka752
28. jan 2015

Ja som zistila, že som tehu medzi 4. a 5. týždňom a nevoľnosti mi došli niekedy v priebehu 7. týždňa. :D

ena70
28. jan 2015

@mirinka24 ja som nemala cele tehu ziadne nevolnosti. ani raz 🙂 🙂 ... iba v lete sa mi tusim 2x zatocila hlava, ale ja mam celkovo nizky tlak, takze asi aj preto. inak pohodka.

terezka1947
28. jan 2015

@mirinka24 pri prvom tehotenstve neprisli do porodu 😀
pri druhom(terajsom) este neodisli a uz coskoro rodim 😀
takze je to individualne

rakywanda
28. jan 2015

@mirinka24 ani jedna jediná 😀 😀 😀 , ale zato ku koncu neskutočná kyselina zo všetkého a nepredstaviteľné kŕče do nôh 😒

yanni
28. jan 2015

@mirinka24 v 7tt a trvali len dva tyzdne. Nevracala som ale bolo mi tak cudne. Ale dalo sa s tym normalne zit, chodila som normalne do roboty, pokym som nieco zula, tak bolo dobre. Som takmer v 16tt a nic nie je vidiet, v robote to nevie nik a som jedna z tych, co ma kostymceky 😝 Jedine co sa zmenilo, musim jest castejsie a menej a vecer sa mi nafukne brucho ale inak ako keby som ani nebola tehu. A nepribrala som tiez este nic.
Pausalne sa nic neda povedat. Kazda zena a dokonca aj kazde tehotenstvo je (moze byt) ine. Moze prebiehat inak. Vravi sa, ze od druheho tehotenstva brusko yvskoci skor, ale to sa takto vseobecne tiez neda povedat.

rainee
28. jan 2015

Pri prvom aj druhom som vracala od cca 8tt do toho 4-5mes., musela som byt dokonca kvoli tomu dlhodobejsie pn. Kyselinu som mala az do porodu, neskor mi aj opuchali nohy a musela som si pichat fraxiparin a dost sa mi pokazili aj zuby a padali vlasy,napriek uzivaniu vitaminov. Ale su baby co nemaju ziadny problem, je to individualne.

ivkam29
7. nov 2021

3 týždeň

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre