Vitamín A v tehotenstve

jancika275
30. okt 2017

Ahojte. Som v 7 tt tehotenstva. Kedze moj syn je chory, davala som si s nim vitamíny Vibovit aj 2 denne. Dnes som vsak na internete narazila na info ze tehotne by nemali vitamin A. A prave Vibovit ho obsahuje. Myslite ze to moze byt nebezpecne? Dakujem za rady.

babulkomale
30. okt 2017

Uzivaj vitaminy urcene pre tehotne, podla davkovania na baleni. Tam je namiesane vsetko ako ma byt.

jancika275
autor
30. okt 2017

@babulkomale dik za radu. Jasne ze budem uz len pre tehotne. Len sa teraz bojim ci sa nemohlo nieco stat.

bosoriak
30. okt 2017

@jancika275 tehotne by nemali VYSOKE davky vitaminu A. Vitamin A je rovnako dolezity ako ine vitaminy v spravnom mnozstve. Ublizit si nicomu nemohla, nebezpecne su naozaj vysoke davky. Napr. V liekoch proti akne, kde byva aj 5-10nasobok dennej davky.

jancika275
autor
30. okt 2017

@bosoriak dakujem, trochu si ma ukludnila. Dufam ze to bude ok.

bosoriak
30. okt 2017

@jancika275 A mimochodom aj tu na MK bola jedna kocka, co do nejakeho 12 tt brala tie lieky na akne, ktore sa v ziadnom pripade nesmu, lebo je dokazane, ze sposobuju tazke deformacie plodu. A ma zdravu dceru. Takze ak si naozaj nebrala tych tabliet dlhodobo 5-6 denne, tak si uplne v klude. Ja som cele prve tehotenstvo jedla kazdy den na obed pecienku (lebo som netusila, ze obsahuje vysoke davky vit. A a mala som na nu zversku chut), potom som cela vyplasena bezala k lekarke a ona ma ukludnila tymto stylom.
Takze klido pido, nic sa nedeje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre