Vitamíny v prvom trimestri

23. feb 2022

Ahojte od jesene užívam vitaminy
Kys. Listová, B, C 500, D, zinok, kolage všetko tabletkova forma
Ktoré z toho môžem užívať ďalej a ktoré vylúčiť. Kys.listova viem ze áno
Ďakujem

petkasaurus
23. feb 2022

No viem, ze napr. s C sa to nema preháňať.. Samozrejme s nicim, ale hento je pocas tehotenstva vysoka davka. Ved si kup origos tehotenske vitaminy a mas.. Ja uzivam femibion, je tam cholin a uz ta nastiepena kys. listova

dadulamamula
23. feb 2022

Na to sa spýtaj gynekológa, možno ti odporuci tehtoenske vitamíny, kde budeš mat všetko čo potrebuješ.. Nikdy sa nič nemá preháňať.

hariet
23. feb 2022

Davaj si Femibion 1, tam mas nakombinovane vsetko co potrebujes a vo vhodnom mnozstve. Nebrala by som vela roznych tabliet naraz.

petamich
23. feb 2022

hlavne ten kolagen by som si pozrela, vacsina z nich sa v tehotenstve a pocas dojcenia nemoze, byt na tvojom mieste kupim jedny komplexne vitaminy pre tehotne a tieto si odlozim

modro_zelena
23. feb 2022

@petkasaurus ahoj, prosim ta C sa preco neodporuca vo vyssich mnozstvach? ja sa tera na C dost spolieham v tejto koronovej dobe, nechcela by som moc znizovat jeho davky

petkasaurus
23. feb 2022

@modro_zelena neviem ti presne povedat, na internete je ze 1000mg sa môže pocas teho, mne v lekárni povedala, ze max 250 mg..

lienka_9
24. feb 2022

Preboha 😏 ani nadbytok vitamínov nie je dobre. Mas nato určený Femibion, mne doktorka tiež povedala ze to stačí, a vitamin C nemam v tehotenstve užívať, iba vitamín D si dávam ešte k tomu navyše.

lienka_9
24. feb 2022

@modro_zelena skor ti pomôže vitamín D ako C 🙂 mne tiež neodporucali cečko

modro_zelena
24. feb 2022

@lienka_9 myslím že 300mg C je úplne v pohode, toľko beriem. Mám kombo spolu: lipozomalny C (300)+D (1000) + Zinok (10)..k tomu femibion...
Koľko D berieš navyše k femibionu? Ja sa budem musieť eše poradiť s lekárnikom, lebo aj to D sa ma špeciálne užívať a nie hocikedy a nie s hocičím...čím viac možností, tým horšie :D

lienka_9
24. feb 2022

@modro_zelena ja užívam každé 3 dni vitamín D 2000, nie každý deň...to iba Femibion

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre