Výtok alebo špinenie v 10. týždni

lellla
31. okt 2020

Ahojte ja už vážne neviem čo to je ...nikto mi nevie povedať ani doktori ani na nete som nič nešla len mám by to zaujímalo ..od 8 týždňa krvacam alebo mám výtok ...dr mi zakázal chodiť mám len ležať to chápem v poriadku dali mi aj lieky aj to chápem ale doteraz mi nikto nepovedal prečo sa to deje ..mám aj bolesti brucha stále ale bábätku nič nieje krásne rastie to je skvelé ..len prečo keď trochu pochodim tak zasa začnem krvcat mi nik nevysvetlil ...neviete mi niektoré vasvetlit prečo sa to deje?? Keď ležím že idem len na wc tak je to v poriadku dokonca ani výtok už nemám ..ale akonáhle pochodim čo i len trošku ako napr.dnes že som si bola naložiť jesť a vlastne som aj uvarila ale pri hrnci som stála tak do 10 minút dokopy tak už krvacam zas..nechápem a nikto sa mi nevyjadril len že to je normálne a byvava to ale čo to nik nepovie ..

zojanka
31. okt 2020

Môže to byť hematóm, môžu to byť praskajúce cievky- všetko je teraz veľmi prekrvené, niekde som čítala že aj ako sa placenta "prirastá" k maternici môže narušiť cievky. Na sone nie je všetko vidieť. Ja som špinila a krvácala 5-8tt.

lellla
autor
31. okt 2020

@zojanka no hematóm nemám asi to budú predsa len tie cievky ..je to už na hlavu dosť mi to prekáža ..v prvom trhu som bola do 4 mesiaca úplne v pohode

mata370
31. okt 2020

@lellla presne môj prípad. Tiež desiaty týždeň,akoby som to písala ja☹️dúfam že nám to čoskoro prejde 🤰😊

floren
31. okt 2020

@lellla praskali mi cievky. Berieš Ascorutin?

lellla
autor
31. okt 2020

@mata370 aj máš na to niečo?? Aj ja dúfam lebo ozaj nemôžem.vobec chodiť nohy musím mať vyložené a vtedy nemám nič ..môžem len na wc a napiť sa maximálne a to je všetko

lellla
autor
31. okt 2020

@floren mám ascorutin aj ešte niečo na vkladanie neviem teraz ako sa to volá ...a dokedy ti to tak praskali??

tatinka
31. okt 2020

@lellla ahoj, treba si davat napriklad utrogestan na vkladanie a hlavne ten ascorutin co pise aj slecna hore,ten je naozaj super, v predoslm tehu som v druhom mesiaci dva dni krvacapa a dalsie 4spinila,potom uz bol pokoj, v terajsom tehu som striedavo spiNila trosku krvacala od 6 tyzdna az do konca prveho trimestra celkovo asi 6krat,striedalo sa mi o ze den dva to babralo a potom chvilu klud potom znova a tak dalej,ani v predoslom tehu ani v tomto sa neprislo na nic pre o sa tak deje, gyn povedal mat kludovy rezim a verim ,ze sa udrzi, ked prjde prvy trimester a funkciu prevezme placenta uz bude dobre, a ma pravdu,terqz sa blizime do 5 mesiaca a je klud....ten ascorutin davaj v klude tri tbl denne,velmi pomaha

floren
31. okt 2020

@lellla do 13 tt

kattien1992
1. nov 2020

Mala som to isté, od 7 do 11tt, potom to prestalo 🙂 vyzerá, že to boli praskajúce cievky. Tiež som mala nariadeny kľudovy režim v tom čase 🙂

mata370
1. nov 2020

@lellla užívam utrogestan

monika8634
1. nov 2020

@lellla ja mám výtok od 7.tyzdna doteraz (18.tyzden) a všetko mám v poriadku aj dieťatko krásne rastie

lellla
autor
1. nov 2020

@monika8634 aj bolesti máš?? Ja mám skoro stále bolesti brucha nie občas ale stále keď ležím.dlho tak to trošku ustúpi ale akonáhle sa viac pohybom že toaleta plus sa idem najesť tak naspäť mám bolesti

monika8634
1. nov 2020

@lellla ja bolesti nemám, len výtoky

miette
1. nov 2020

Presne ako ti napisala zojanka, teraz je vsetko velmi prekrvene, mozu to byt cievky alebo pri uhniezdeni sa vytvori hematom a ten sa pomaly bude vstrebavat. Ja som 2 tehotenstva spinila cely 1.trimester a bolo to ok. Mierne bolesti su zo zvacsujucej sa maternice a tie upony po bokoch.

ivalyn
1. nov 2020

@lellla ahoj, aj ja som v 10 týždni a v podstate od 5tt špiním. Mala som najviac 2-týždňovú pauzu. No potom som trocha zakrvácala, utekala som na pohotovosť, ležala som v nemocnici 5 dní. Už som týždeň doma, no stále mávam špinenie. Absolvovala som už 7x ultrazvuk. Nikdy tam nevideli hematóm. Primár z nemocnice mi to vysvetlil tak, že sa zakotvuje placenta, a môžem špiniť do 14 týždňa. Dovtedy musím mať úplný kľud. A ešte dodám, že mi nepomáha ani Utrogestan ani Ascorutin.

lellla
autor
2. nov 2020

@miette mňa najviac oaksia tie bolesti pretože nie sú mierne ako kazsy opisuje sú to normálne bolesti niekdy som mala také že som musela zostať stáť alebo keď som ležala som sa až skrutila...ale možno ma tak veľmi bolí že som mala po pôrode hematóm ktorý mu museli operačné vyberať a odvtedy som mala takéto bolesti vždy od ovulácie až po ms

lellla
autor
2. nov 2020

@ivalyn akože konečne to niekomu aspoň vysvetlili...ani mne inak zatiaľ nepomáha ani jedno ani druhé ...pomôže mi to na deň to si myslím že už je to na dobrej ceste a v noci napríklad mám výtok už zasa silnejší

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre