Za týždeň od ultrazvuku plod nepodrástol

ksebejka
20. jún 2017

Ahojte, dnes som bola na ultrazvuku a lekarka mi povedala, ze plodik je rovnako velky ako minuly tyzden - vobec sa nezvacsil. Vraj nam nedava velke sance... stalo sa vam to niektorej, ze si dal "pauzu" v raste a potom sa rozbehol? Plodik bol dnes este zivy. Som v 9tt...

sisulia
20. jún 2017

neboj sa ty nic ono sa moze vsetko zmenit. joj ja zboznujem taketo reci, ze nedavame vam velku sancu. kamaratke povedali hned ako otehotnela, ze dietatko nevynosi, lebo jej maternica vacsiu vahu ako 1,5 kila neunesie a cuduj sa svete mala ked sa narodila tak vazila 3,7 kg

babatkoo
20. jún 2017

@ksebejka pri merani ultrazvukom nikdy nemeria lekar presne. Keby si isla hned v ten den inemu nameria ine hodnoty. Tak sa stalo aj mne a dokonca den pred porodom mlada lekarka namerala synovi 3200g. Den na to sa nerodil so 4150g! Takze asi tak je to presneeee. Drzim palce, aby bola bublinka v poriadku a rastla az do 4000g 😉

beton
20. jún 2017

@ksebejka aj ti povedala, aka odchylka je v meraniach ultrazvukom? moj konkretny pripad bol odchylka 500g tesne pred pôrodom a o hodinu, ked bolo dieta na svete, to je celkom dost, ci??? vôbec neries. technika ma tiez svoje limity a psychika tiez. Tak si ju nenechaj rozhadzat a pokecaj si o tom s bábätkom :o)) vela stastia. (btw. pre toto uz na utz nechodim :o)))

matkakes
20. jún 2017

ja presne takuto skusenosť nemá, ale podobnu, tiež mi mimčo malinko rastlo, teraz som v 6 mesiaci a je dokonca vačšie 🙂 sice to nebolo tak že by za tyžden nič nepodrastol , ale veľmi malo, a zlepšil sa až takto 🙂 dohovor mu, nestresuj sa, daj sa napr na pn, to som aj ja urobila na dva tyždne, vela spi, vela papaj tvarohu a maska, bud v pohodke hlavne, budem držať palce.

ksebejka
autor
20. jún 2017

Ďakujem dievčatá za odpovede.

isabellaa
21. jún 2017

@matkakes prečo ma jest vela tvarohu a mäsa?

matkakes
21. jún 2017

@isabellaa mne bolo vtedy povedane ze tak mam spravit. Ja som to napr vobec nejedla. A pomohlo. Cize iba davam radu ktoru som vtedy dostala ja. Od odbornika 😀

barbiiika1810
21. jún 2017

Ja a moja krsna sme rovnako tehotne takze rovnaky aj termin porodu moj maly v 32.tt namerali 1620g a krstnej 1980g dievcatko...a na zaciatku tehu este ani v 7.tt nebolo vidno nic pptom len gestacny vak a plod nikde uz mi doki dal posledny tyzden a cuduj sa svetu babo tam bolo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre