Železná pachuť v ústach v tehotenstve

hannyjane
8. mar 2021

Ahojte žienky tehulky. Chcem sa spýtať či ste tiež mali ten pocit počas tehotenstva akoby ste zjedli tonu železa.
Ja mám železnú pachuť v ústach a cítim to aj v hrudi asi od 5tt, je mi z toho neskutočne zle, mám to nonstop, necítim to len vtedy keď spím.
Dá sa s tým niečo robiť?
Veľmi často ma z toho až napína.
Dakujem za každú radu.

kulumulu123
8. mar 2021

@hannyjane áno obidve tehotenstva akoby som non stop oblizovala železnú tyč

kixinka89
8. mar 2021

@hannyjane za mna sa s tym neda robit nic. Len porodit 😂 mna to nepreslo az ked som porodila zrazu hnusna chut v ustach pominula a vswtko bolo ako predtym 🙂

hannyjane
autor
8. mar 2021

@kulumulu123 😫 a do kedy to cca trvalo? Nič na to nezaberalo? Mne kvôli tomu nechutí ani jesť ani piť..

hannyjane
autor
8. mar 2021

@kixinka89 uuuuu bože 🤦🏽‍♀️ Tak sa budem modliť nech ma to prejde skôr lebo mi to strasne znepríjemňuje dni 😏

zojanka
8. mar 2021

@hannyjane no ja som mala hnusnú pachuť v ústach asi do 5mesiaca (vrátane) a bola som z toho dosť nervózna a nič mi teda nepomohlo.

hannyjane
autor
8. mar 2021

@zojanka Dakujem za odpoved 🙂 budem dúfať že to nebude trvať celé tehotenstvo, vadí mi to viac ako samotné vracanie

kulumulu123
8. mar 2021

@hannyjane prešlo to samé ani som nepostrehla kedy osobne ma to až tak hrozne neiritovalo registroval som to ale nebolo to až také hrozné v mojom prípade. Dosť pomohlo dodržiavať pitný režim takže som sa dosť často nalievala vodou alebo hocičim. Zhoršovať mi to čierny čaj. Kávu nepijem vôbec tak neviem posúdiť. Ale to bol môj prípad. Držím palce

siska53
8. mar 2021

@hannyjane to je normalne.

jaskolka
8. mar 2021

Je to normálne v tehotenstve, tam x veci môže byť, čo normálne nebýva. Ja som mala zase taky kyslý pocit v ústach, trvalo to do 14 týždňa. Brala som to ako súčasť tehotenstva. S tým nič neurobíš proste to prečkať

natalia_r
9. mar 2021

Ahoj aj ja to mam, pomaha mi zuvacka alebo mantolovy cukrik. Aj proti nevolnostiam mi to pomaha.

kiki68
9. mar 2021

Ja som to mala tyzden po otehotneni cca , po par dnoch to zmizlo. Tak som si robila Test a bol este neg. Hovorim si, ze to si nahovaram a je to blbost. Nebola, dalsi Test uz bol poz a vysledok tu drichme v posteli

michaela789
26. mar 2021

@kiki68 v prvom tehotenstve som to nemala vôbec, v druhom áno ale len úplne na začiatku asi týždeň. Voda mi chutila krvavo...ale prešlo to samé, už to necítim.

kiki68
26. mar 2021

@michaela789 ja som to mala chvilu a tiez to preslo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre