Zmizli vám príznaky ešte v 1. trimestri?

27. jún 2022

Ahojte mamičky, stalo vám, že ste mali tehotenské príznaky len do cca 10tt a zmizli ešte na konci prvého trimestra? Ja som sa preklopila do 11tt a cítim sa neporovnateľne lepšie s predchádzajúcimi týždňami.. Len neviem, ako si to mám vysvetliť. Prsia sú stále naliate, aj pobolievajú, ale odišla únava a hlavne prejedanie sa, ktoré bolo tri týždne neovládateľné. Inak nemám nijaké problémy, žiadne špinenie, krvácanie, len beriem progesterón od začiatku tehotenstva..

xena0
27. jún 2022

Môže byť 🙂 mne tiež tak nejak odzneli príznaky a bolo mi lepšie

elizabet173
27. jún 2022

niektoré ženy nemajú žiadne príznaky okrem meškajúcej menštruácie. Ja som nemala nič z toho, čo si spomenula, len únavu a nevoľnosti. Únava zmizla asi koncom toho prvého semestra a nevoľnosti až v polovici druhého.

autor
27. jún 2022

@elizabet173 áno viem, že niektoré si prejdú tehotenstvom bez ničoho.. ale ja som práve od začiatku mala príznaky, ktoré neboli stále rovnaké, skôr sa často menili.. raz mi chutilo vkuse niečo slané, o týždeň som sa preorientovala na sladké veci, prvé dva týždne po tom, čo som zistila, že som tehotná, som nemohla spávať, mala som problém zaspať, ale vstávala som už o šiestej.. potom ma zase naopak začala trápiť veľká únava, k tomu sa pridali asi v 8tt večerné nevoľnosti.. posledné tri dni som však ako znovuzrodená a neviem, či to mám brať ako signál, že idem pomaly do 2. trimestra alebo mám radšej utekať k lekárovi..

deti95060810
27. jún 2022

mne pri 3 tehu ani príznaky nezačali... nemala som žiadne.
ani naliate prsia, ani nevolnosti, nič čo v predch. tehotenstvách... vôbec nič.
o to prekvap. bola správa od gyn. že som tehu... 15tt

svetlonos
27. jún 2022

Ahoj ja som bola len unavena a musela kazdu chvilu jest, tiez mi to okolo 10-11 tyzdna preslo a mala som trocu obavy ale vsetko bolo fajn 🙂

elizabet173
28. jún 2022

určite to nie je signálom, aby si utekala k lekárovi, užívaj si, že ti eh fajn

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre