14 týždeň tehotenstva a tvrdnutie brucha

pacica
10. jún 2012

ahojte,som teda v 14 tt a niekedy mam pocit,akoby som mala tvrde brucho.u mna je ten problem,ze neviem to rozlisit,kedy je to nebezpecne a kedy normalne.proste mam ho pevne,nemam pri tom ziadne bolesti,tak by som vas poprosila o rady,ze ako to vlastne zistim,ze nieco nieje v poriadku.dakujem

zuzkag2
11. jún 2012

@pacica ahojcek. aj ja mam dost casto tvdnutie bruska. ak pri tom nemas bolesti nemusis sa obavat. odsleduj si kolko krat za den ti brusko stvrdne, ak to nie je viac ako 20krat, nie je dovod na obavy, ale spomen to lekarovi na poradni, on ti skontroluje krcok. Jedine ak by si mala bolesti pri tom tvrdnuti, ako keby na ms, a bolo by to velmi casto, a skracoval alebo otvaral by sa ti krcok, potom uz je to treba sledovat. a mozes si nasadit aj magnezium, idealne je v tabletkovej forme, nakolko sumive zatazuje ladviny, dost to pomaha. 🙂

pacica
autor
11. jún 2012

@zuzkag2 dakujem ti velmi pekne.ono to je tak,ze ked sa najem ovocia,alebo niecoho,tak sa mi nafukne az pocitujem tlak,ale nic ma neboli .urcite to poviem doktorovi 🙂

zuzkag2
11. jún 2012

@pacica aha...tak to je nieco ine, to nie je maternica zlatko...maternica ked ti stvrdne, to citis v brusku jej jasne obrysy, teraz ju mozes mat asi po oblast tak na 2-3 prsty pod pupkom. je to pocit ako keby si mala svalovy krc, tak ti to brusko stiahne. ale nafukovanie s ovocia...asi si budes musiet davat trosku pozor co papas, ja som ovocie takmer vylucila, alebo si ho davam zasadne vecer, ked sa uz nehybem v posteli, a som v polohe lezmo....nafukovnie ta bude asi trapit castejsie. kludne mozes papat to magnezium, to je proti krcom, a na nato nafukovanie je espumisan.

althejka
11. jún 2012

ja som bola nafuknuta aj z vody cely prvy trimester. pomohli mi probiotika a pitny rezim 🙂 tvrdnutie brucha ,na to je este casuuu

mamalina
11. jún 2012

@pacica Ahoj, aj ja som mavala podobne pocity a to som bola tiez len v prvom trimestri. Bol to taky pocit, ako keby sa mi v bruchu vyduvala mala lopticka. Casto sa mi to stavalo za jazdy v aute. Odsleduj si pocet, kolkokrat za den Ti brusko tvrdne, lekar sa na to bude pytat...

pacica
autor
11. jún 2012

@althejka tiez si myslim,ze to sa mi nafukuje brucho zjedla aj z vody

llia
11. jún 2012

@pacica tvrdnutie je niečo iné, ja som to nechápala, že aký je to pocit, keď ti brucho tvrdne až posledný mesiac pred pôrodom som to zažila často. Je to taký svalový krč po celom bruchu a vnútri, to nie je tak, že by si si nahmatala tvrdšie brucho, krč príde na pár sekund aj dlhšie a pomaly odoznie, cítiš to aj bez ohmatania brucha. Je to také nepríjemné trochu, aspon pre mňa.

pacica
autor
11. jún 2012

@llia ahaaaaaaaaa to som potrebovala pocut 🙂 aj ked mi jedna povedala,ze tvrdnutie nemusim pocitovat ako bolest 😒 takze ma to zmiatlo,ale tiez si myslim,ako si napisala,ze tak by som to mala nazvat ako tvrdnutie brucha s tymi krcami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre