16tt a nevie určiť pohlavie dieťatka?

evinkakub
8. apr 2019

Ahojte. Som v 16tt, a dnes ked som sa svojho dr opýtala, ci by vedel uz povedať, ci cakam chlapca alebo dievcatko, povedal mi, ze to ani nie je možné, keďže chlapcom zostupuju vajicka az okolo 20tt.
Tak mi teraz nie je jasné, na co sa na zaciatku druhého trimestra robia všetky tie 3D a podobne, a tiež nechapem ako niektorí dr.dokážu určiť pohlavie už 13, 14tt. Sú to len dohady, alebo ja nemám dobrého doktora?

lenkaam_1
8. apr 2019

Mne tiez nevedeli urcit az v 20tt na sone sme sa dozvedeli ze cakam chlapciatko 🙂

lenkaam_1
8. apr 2019

@evinkakub a dokonca v porodnici som lezala s kockou ktora do porodu nevedela proste bolo babo vzdy tak otocene ze nevideli 🙂

veroniak12
8. apr 2019

@evinkakub zalezi ako je otocene babo a vsetko okolo toho 🙂

vevesh
8. apr 2019

@evinkakub pohlavie sa meria do cca. 24tyzdna podla uhla, kedze aj chlapec, aj dievca to maju rovnake. Ci ten uhol dokaze zmeriat zalezi od toho, aky dobry ma ultrazvuk, aky je dobry odbornik a ako je dieta otocene. Ak dieta nie je "v spravnom uhle" , tak ani do porodu nebudes vediet, co to bude. Jedina istota su dna testy.

arabeska
8. apr 2019

@evinkakub podľa mňa je správne,ak lekár dobre nevidí, tak povie že nevie. Na čo matku zavádzať? Mne v 16 týždni môj gynekológ nevedel povedať. Týždeň na to v nemocnici mi doktorka vravela že podľa nej tak na 70% dievča, ale nemám sa na to fixovať v 19+2 na morfo bolo dievča potvrdené.

evinkakub
autor
8. apr 2019

Ďakujem za odpoveď zienky, zial on mi to povedal este skor, ako som ležala. Este sme len riesili nejake veci ohľadne testov a rozpravali sme sa a tak som sa spytala, ci by vedel pozriet pohlavie, a on ze: to este nie je možné... cize ako bolo otocene, to s tym asi teraz nic nemalo.

evinkakub
autor
8. apr 2019

Ďakujem za všetky odpovede😊😊😊

vevesh
8. apr 2019

@evinkakub tak ma asi starsi ultrazvuk a nevie to presne zmerat. Budes musiet vydrzat, dokym to bude vediet zmerat lepsie - od 20tt nahor...

evkamotka
8. apr 2019

Aj mne rozoznal az okolo 20tt

barboritta
8. apr 2019

Mne v 16tt moj gyndos povedal to,co tebe.ze je skoro.az v 20tt sme zistili,ale podla mozgu u lekara na 3d

popa86
8. apr 2019

Mne moja povedala v 16tt- chlapec (asi bol dobre natočený, lebo sa ma pýta : “Vidíte ten dzindzik čo tam trčí? “Veru som videla. V 20tt potvrdený chlapec v Brne.

mmoni89
8. apr 2019

Mne povedali vsetkych v 16tt .Tretieho syna som ani nechcela vediet pohlavie ale akurat tak rozcapil nohy ze som to videla aj sama🤣ale nie vzdy to ke tak dobre vidiet.Niektori podla.mna uz zo zasady do 20tt ani nepozeraju/nehovoria nech nedavaju falosne info.Nebon dockas sa.ale su pripady ze az do porodu nevedia povedat dokonca po porode sa zahadne pohlavie zmeni 😆

blontimka
8. apr 2019

@evinkakub možno máš dobrého dr ale ma slabé sono... Mne grochal určil v 14tt a môj dr mi o 2 týždne povedal, že to je Zbytocne ešte vôbec hádať.... 🙂

evinkakub
autor
8. apr 2019

Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede❤

lubik87
8. apr 2019

@barboritta ako sa dá podľa mozgu zistiť pohlavie 😮

barboritta
8. apr 2019

@lubik87 ja sa do toho nerozumiem,ale dr to tak povedal.ze sa da takto odlisit pohlavie,ze dievcata maju nieco inak ako chlapci.1x dr Brestansky v HC,druhy x dr.Grochal mi to povedal

lubik87
8. apr 2019

@barboritta sranda to som netušila 😯😄

evinkakub
autor
8. apr 2019

@barboritta wau, o tom som este ani nepocula... pocula som teda ze podla frekvencie srdiecka,,,, to som aj nasla na nete niekde, ze dievcatka maju nad 140 uderov a chlapci menej... ale ci to zasa nie je len hlupost 🙂

barboritta
8. apr 2019

@lubik87
@evinkakub ja som tiez o tom nevedela.ale tak povedal mi to s tym mozgom a potom este skontroloval ci je to tak a naozaj to kavove zrnko tam bolo

tehula2016
8. apr 2019

Ja mam zase skusenost, ze dobry odbornik vie povedat pohlavie aj v 13 tt..mam 3 deti a u vsetkych sa to potvrdilo..

evittam
8. apr 2019

@tehula2016 Si mala šťastie hlavne na dobre otocene dieta 😁😉

ebi88
8. apr 2019

Nasmu videl pipika v 12 tom 🙂 kolegyni toez tak povedal ze bude dievca, uz v 12. Ale podotkol ze to nie je na 100 perc tak skoro. Ale nemylil sa.

hennyinnsbruck
8. apr 2019

Záleží ako je babo otočené ci si nezakryva medzi nozkami atď atď... Mne povedala v 15tt na 90% dievča, aj to tak ostalo. Na 3D v 29tt mala tak rozkrocene nôžky že až 😊😊

ellieellie
8. apr 2019

Mne povedal doktor pri oboch pohlavie uz v 12tt. Ale odbornik, u ktoreho som bola na NT ultrazvuk, nie moj gynekolog (ten mi povedal pohlavie asi az okolo 24ttt).

ankare
8. apr 2019

Mne zistili v 20.tt., že čakám chlapca.

tehula2016
9. apr 2019

@evittam jediny raz sa mi stalo ze nebolo vidno na usg cez brucho,tak urobila vaginalne sono a tam hned videla ze dievcatko..iny lekar by ma mozno odbil,ze nevidno a basta..

kianka5
9. apr 2019

@evinkakub ja som podľa vnútorného pocitu vedela pohlavia oboch detí od začiatku, doktor mi ich povedal až po 20tt, pri druhom dokonca až v 32tt. A na otázku čo to bude, som vždy odpovedala: čo si otecko urobil 😁😉

nini1010
9. apr 2019

Ked ma lekar naozaj dobre kvalitne sono vie ti uz v 12 tt povedat podla uhla kosticky z ktorej neskor rastie pohlavie co to bude s cca 70%istotou.Mne takto presne v 12 tt povedali na 3d aj dceru aj syna.Je pravda ze vajka zostupuju az okolo 20tt,ale v 16tt uz krasne vidno vyvinuteho pipika.Ak nie je babo otocene tak,ze si ho zakryva a proste nevidno medzi nozky tak je to zretelne.ja mam taku fotku presne z tohto tyzdna.Rovnako mam aj fotku dcerky z takehoto tyzdna,ktora nam pocas sona krasne rozkrocila nozky a bolo tam dokonale kavove zrno,ani pri jednom som uz v 16 tyzdni nemala pochyb ze by sa dalo pomylit,lebo som to videla na vlastne oci.Ale moj dr ma 2d aj 3d ultrazvuk,fakt kvalitny.Takze nie je pravda ze sa to neda zistit.Pravda je ze ti to nevie on zistit.

nini1010
9. apr 2019

@evinkakub frekvencia srdca je jedna z najvacsich hluposti.1.moje ma 150 a je to chlapec.2 u nas v skupine sme si robili prieskum ktora ma kolko uderov zistenych u dr a ake je to pohlavie a fakt to vibec nesedi.nad tym ani nerozmyslaj.Tak sa vykasli na takeho dr co ti to nevie povedat a skoc na 3d.u nas ti na 3d za 10 eur urcia pohlavoe a mas pokoj.ja by skm nevydrzala tak dlho cakat,hoci ja som oba razy velmi jasne citila co cakam a dr mi to uz len v 12 tt potvrdili a potom aj v 16,aj 20.

13riska13
9. apr 2019

Nám v 16 týždni povedala ze to bude chlapec a aha ho aká krásna Lenka mi tam odfukuje v postieľke 🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre