20 tt a stále necítim pohyby

zuzka2103
10. júl 2018

Caute baby ja uz som zufala . Som v 20 tt a vobec necitim ze by som mala nieco v brusku 😩😩😩 na buduci tyden mam poradnu no velmi sa bojim o male . A jak na potvoru nam doma angel sound a nikdy nemozem najst srdiecko . Pomoooooc

lalalagirl1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mijunik
10. júl 2018

@zuzka2103 takto- v 20 týždni ešte nemusíš cítiť pohyby. Respektíve ich možno aj cítiš, ale nevieš, že sú to pohyby. Je to ešte veľmi slabučké a ak nevieš, ako to je cítiť, ozaj Ťa to môže zneisťovať. Neboj sa, ono bude silnieť. 😁 No čo je veľmi dôležité- ak máš v tehotenstve AKÉKOĽVEK pochybnosti, neváhaj navštíviť gynekológa. Či Tvojho alebo rovno pohotovosť. Vyšetria, skontrolujú, upokoja Ťa. Budeš spokojná a Tvoj kľud bábenku len prospeje. 🙂

matta308
10. júl 2018

Vôbec sa nestresuj, najmä ak je to prvé bábätko 🙂 ja som v prvých dvoch tehu cítila bábo od 16tt. A pri treťom až od 19tt. Takže všetko je to veľmi individuálne a záleží to aj od umiestnenia placenty a hocicoho iného 🙂

yanni
10. júl 2018

@zuzka2103 je to tvoje prve dieta? V 20tt nemusis este nic citit, ako pise @mijunik .

A ten Angel Sound zahod. Uplna somarina, len ta bude znervoznovat este viac.

bianka532
10. júl 2018

@zuzka2103 do 24 tyzdna budes citit hlavne nestresuj nerobi to dobre dietatu... uvidis ze male bude v poriadku. ja som tiez 20 citila som 1 den brutalne a teraz uz 6 dni nic... a tu som... viem ze mala je v poriadku a nemam ani angel song... zalezi kde sa nachadza a tie kopkance su fakt velmi jemne... hlavne klud prosim ta kvoli malemu

bobricek1979
10. júl 2018

@matta308 si jej moc nepomohla 😉

lubina
10. júl 2018

@zuzka2103 ak si prvorodicka, tak tie pohyby zacne citit aj neskor, ale do toho 23-24 tt urcite, neboj 🙂

mijunik
10. júl 2018

@zuzka2103 ja som pohyby zo začiatku cítila tak, ako keby mi cez brucho cestovala bublina. 🙂 Niekedy je to tak cítiť napríklad po fazuli... 😁 Ale aj keď necítiš v brušku zatiaľ vôbec nič, je to normálne. 🤗

matta308
10. júl 2018

@bobricek1979 a prečo nie? Ved píšem že to je maximálne individuálna vec 🙂

mijunik
10. júl 2018

@matta308 možno preto, že ona ak je vystrašená, nezoberie za pointu to, že Ty si prvé pohyby cítila v rozdielnych týždňoch a je to teda individuálne pri každom tehotenstve, ale sa upne na to, že Ty si pri prvom bábätku cítila pohyby už v 16. týždni a ona ani v 20. pohyby necíti. 🙂

bobricek1979
10. júl 2018

@matta308 jj len z môjho pohľadu mňa by presne vystrašilo práve to, že si tie pohyby mala aj tak skôr 😉je to len vec pohľadu neber to v zlom

matta308
10. júl 2018

Tak to napíšem ešte raz a rozpisem sa 🙂 pohyby bábätka cítia možno o niečo skôr štíhle mamičky. Ak máš placentu vpredu a ani o tom nemusíš vedieť, môžeš pohyby cítiť oveľa neskôr. Takisto bábätko nemusí presne zodpovedať 20tt,ale môže byť aj o kúsok menšie a preto ešte pohyby necítis. Aj keď nemáš nejako čas sa "sledovať", vôbec nemusíš pohyby zaregistrovať.
Ja som v prvých tehotenstvach cítila pohyby skoro, ale v treťom (kedy by som mala snáď cítiť ešte skôr, podľa všetkých článkov a skúseností) sa zišli všetky okolnosti, ktoré zabránili takému skoremu vnimaniu pohybov (placenta vpredu, menšie bábätko, 2 ročný feši ktorý má naplno zamestnával a nemala som kedy sa sledovať)
Takže ešte raz, je to maximálne individuálne. Vôbec sa neboj, uvidíš že je všetko OK, pohyby môžeš cítit kľudne až od toho 23tt ako tu mamičky vyššie písali 🙂

bobricek1979
10. júl 2018

@matta308 krásne si to napísala

benculka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matta308
10. júl 2018

@bobricek1979 nechcela som sa prv rozpisovať 🙂 nenapadlo mi, že tým "nepomôžem" ale uskodim 🙂 ale verím, že teraz mamičku ukludnia moje skúsenosti. 🙂

benculka
10. júl 2018

Neboj. Ja som pri prvom bábätku cítila pohyby začiatkom 24 týždňa. Všetci mi tvrdili že už musím cítiť, že to len neviem rozoznať, ale ja som naozaj vôbec nič necítila. Ale presne viem ako som sa strašne bála. Teraz čakám druhé bábätko a pohyby cítim od 21 týždňa. Tiež mám doma angel sound, občas chce dcérka počuť srdiečko a často ho neviem nájsť.

zuzipolo
10. júl 2018

Ahoj,ja som moju malú začala cítiť až okolo 21tt,ale ono je to individuálne,hlavne pokoj,bábo je určite ok 😊 a ten angel sound by som na tvojom mieste nepoužívala..len ťa to bude znervózňovať..

mijunik
10. júl 2018

@matta308 teraz už určite. 🙂 Naozaj si to krásne napísala. Napravila si to úplne perfektne. 😁🤗

bobricek1979
10. júl 2018

@matta308 určite 👌

ukulela
10. júl 2018

@zuzka2103 staci mat placentu vpredu a pohyby citis ovela horsie/neskor/... ja ako prvorodicka som vedela pohyby identifikovat az po 20tom tyzdni. kym mi doslo, ze su to pohyby napr ... boli to take "bublinky" v bruchu. neboj, ked mas kontroly OK, nemas sa preco bat.

29simona29
10. júl 2018

@zuzka2103 ja som v 20.tyzdni tiež necítila pohyby,začali až okolo 22.tyzdna kedy to už bolo zreteľne. Angel sounds som mala tiež, niekedy bol problém nájsť srdiečko,nakoľko je v tom tyzdni ešte plod malicky, ja som napríklad musela hľadať vľavo,lebo malicky bol uložený tam a tiež niekedy dosť dlho trvalo, kým som nasla☺️Casom to bolo počuť veľmi zreteľne a takmer vsade😃placentu som mala vpredu vysoko a bola som prvorodicka

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucpro1
10. júl 2018

stres ti a hlavne babatku veboce nepomaha. takze klud, neboj sa podla mna len stresujes a to uplne zbytocne

ukulela
10. júl 2018

@bianka532 ja som aktual 26/27 a najsilnejsie pohyby o 5tej rano - dakedy mam problem cez den identifikovat 🙂 ale ja sa rano budim na wecko, a potom curbes a disco v bruchu 🙂

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
momoika
10. júl 2018

@zuzka2103 nežiadaj tu pomoc, nečakaj na poradnu, bež ihned k lekarovi!

lacibo
10. júl 2018

@zuzka2103 nestresuj sa, máš určite ešte aj tri týždne čas..pri prvom je to neskôr..🙂

janamexico
10. júl 2018

Ahoj ja som prve tehu citila v 24 tt druhe dvojky uz 15 tt a tretie tehu 17 ale pri malej som.sa.musela otocit na lavi bok v tedy ako by jej to vadila a zaccala sa octrkovat a tie kopance najprv z3 nic necitim a potom neskor skoro do kolien som.padala ako mi vedela kopnut do mechura mala pisula syn zas bol vrlmi hiperaktivny ten keby mohol tak cez hrdlo vylezie. Klud musis byt kludna babenko potom citi tvoj strach viem co hovorim cele tehu som sa neskutpcne bala.

zuzka2103
autor
10. júl 2018

@yanni ano prve a hlavne vytuzene dietatko 😔

mijunik
10. júl 2018

@zuzka2103 prečo smutný emotikon? Na bábenko sa určite tešíš a hádam sa teraz už ani nebojíš... 🙂🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre