Ako cítiť čkanie miminka?

nnikusska
20. feb 2012

ahojte..som v 25 tt a moje babatko začalo už druhy den nezvyčajne silno kopkat na rovnakom mieste asi minútku či dve, čo malinky kopkal tak že raz tam kop a o chvilinku neskor uz na druhom mieste a nie na tom istom mieste a dlhšie.čítala som totižto,že bábätko môže začať čkať a tak sa preto pýtam ako to vlastne cítiť.. ..za opoved velmi pekne dakujem...

tina7729
20. feb 2012

@nnikusska no to by aj mna zaujimalo 🙂 ja tiez ked ma kopka tak nie tak hned za sebou,ale niekedy je to take klopkanie hned po sebe 🙂

nnikusska
autor
20. feb 2012

presne tak a predtým to boli kopkania take inakšie ..dnes som ležala na gauči a malinky ma kopkal tak pravidelne a na tom istom mieste a tak trhane tak neviem ci je to čkanie alebo sa len pohodlnejšie ukladal... 🙂 dúfam že to neznači nic vážnejšie..

tina7729
20. feb 2012

@nnikusska to podla mna bude to cikutkanie 🙂 nemysli hned na zle 🙂

nnikusska
autor
20. feb 2012

velmi sa o neho bojkám..nerada by som bola keby sa mu nieco stalo a bola by som na vinne mojou neznalostou...hoc čitam kadejake prispevky a članky a teším sa z každeho jeho pohybu predsa len ma občas popadne panika a strach ked sa deje niečo ine v mojom brušku....
🙂

nibiru
20. feb 2012

@nnikusska urcite to bude štikutka 🙂 je v pravidelnych intervalochmoja mala ju mavala v brusku 2x denne.presne som neskor vedela ze je dole hlavickou lebo som to citila dole v pravo :o)

tina7729
20. feb 2012

@nnikusska to aj mna.neboj 🙂

nnikusska
autor
20. feb 2012

dakujem za upokojenie velmi som sa vystrašila ked malinky začal tak kopkať..tu vždy najdem odpoveď na moje otazky je to skvele že taketo fora existuju..musela by som patrat neviem kde aby som nasla odpoved...dakujem Vám... 🙂 tak budeme čikutkať..a možem mu vtedy nejako pomocť aby nečikutkal?

tina7729
20. feb 2012

@nnikusska to asi nie 🙂 ze je to normalne 🙂

nnikusska
autor
20. feb 2012

no teda tak bude čkať drobček malinky..aj tvoje malike štikutka?to kazde babatko v brušku štikutka? 🙂 a čim je to vobec sposobene?asi sa privela pytam ale som moc zvedava...

tina7729
20. feb 2012

@nnikusska aj moja podla tohoto stikutka 🙂 hm,neviem ja cim to je. v pohode pytaj sa .ja som taka ista.musime sa pytam inka sa nic nedozvieme 😀 ked viem poradim,ale toto veru ani ja neviem ze preco to 😕

shery87
20. feb 2012

aj moja malinká mávala štikútku niekoľkokrát denne

nnikusska
autor
20. feb 2012

by ma to zaujimalo či mu to sposobujem ja alebo nie ..babatko je hotovy zázrak..hoc už teraz byvam dost unavena a podrazdena ale aj tak sa z toho všetkeho tak mco teším...
🙂

grososova
20. feb 2012

,,moj malý mával čikutku dost často.Boli to pravidelných intervaloch ako ked aj dospalí ked ma čikutku.Také tuk,,,tuk,,,A to m u zostalo doteraz stačí že sa silno z chuti smeje a už má zas čikútku,,, 😕

katka226
20. feb 2012

náš malý každý deň v brušku štikútkal 🙂 Bolo to také pravidelné klopkanie trvajúce cca 1-2min... je to normálne, niektoré bábenká viac, iné menej... To keď si chlipnú plod. vody, chúďatká 🙂

kukucg
20. feb 2012

@nnikusska Stikutkanie je ine ako ked babo kope, proste sa len akoby nadhadzuje, je to v pravidelnych intervaloch a myslim ze ked to bude stikutka urcite to spoznas, je to take specificke 😉 neboj nic

nnikusska
autor
20. feb 2012

aj som si myslela ze ked si chlipnu z pold vody..tak ako čitam to zrejme každe babatko ma štikutku ked je aj v brušku... 🙂 ale pred tym to nemaval to iba včera začal mat a to som 25tt....

nnikusska
autor
20. feb 2012

@kukucg veď práve som nevedela rozoznať lebo bolo to dost silne a v pravidelnych intervaloch..a na dvoch miestach akoby udieral aj nozičkami aj ručičkami zaroveň...to len včera bolo take silne asi dvakrat za den a dnes znova ale to som už bola vystašena čo sa s nim deje...

kukucg
20. feb 2012

@nnikusska Neboj, uvidis co bude dalsie dni, mne to tiez trvala par dni kym som zistila ze je to stikutka a tiez som sa najskor bala, takze uplne normalka, neboj sa urcite je ok 😉

luba142
20. feb 2012

@nnikusska aj moje baby mavali stikutku dost casto a skoro kazdy den, je to ako baby popisuju take ako jemne klopkanie v tom istom mieste v intervaloch ako aj ty ked mavas stikutku 😉 😉

zuzulka298
20. feb 2012

@nnikusska praveže je to dobré ked sa babetko stale mrvy a kope aspon vieš že je v poriadku horšie by bolo keby si necitila pohyby,takže sa neboj a užívaj si to kopkanie a štukanie je to zlaté ked sa bruško cele trasie 😀 😀

nnikusska
autor
20. feb 2012

ja si to užívam ale občas keď je niečo inakšie ako doteraz napriklad toto kopkanie nezvyčajne tak mam obavy ci je všetko v poriadku...chvalabohu ze existuju fora kde je možné dozvediet sa od skusenejších..
ešte sa chcem opýtat neviete nahodou ako to je z materskou ako to je, ked som pracovala rok a momentalne som na marodke a uz sa nechcem vratit do prace pretože moja práca mi už moc nevyhovuje kedze častejsie chodim na toaletu,častejšie som hladna a podobne tak ci vypocitaju priemer z roka či pol roka alebo inak?za odpovede dakujem vam krasne..
😉 ..

zuzulka298
24. feb 2012

@nnikusska ja som na marodke od začiatku,teraz už som dva dni na materskej išla som 8tyž. pred kedže som PN a s vypočitanim materskej si nerob starosti budu ti ju ratať ako keby si robila to nevadí že si PN,ja som zarabala minimum takže matersku budem mať tiež minimum no čo už hlavne že sme zdravé 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre