Ako sa prejavuje tvrdnutie bruška?

stankasamkova
27. máj 2013

Ahojte, prosim Vas pekne o radu mam taky problem kazde rano ked vstanem tak mam na pravej strane bruska taku gulu vo velkosti maleho melonu(zlteho 🙂 ) a je taka tvrda, potom ked sa trochu preberiem hned zmakne idem na malu a uz je to ok ja teraz neviem ci je to tvrdnutie bruska alebo ci to tak ma byt. Dalej dnes som sa tak trosku zapotila pri vareni lebo sme mali mat navstevu a dost som sa vycerpala myslite ze to moze mojmu dietatku uskodit??? a posledna vec nejako sa mi zda ze sa zle stravujem akonahle som hladna tak si dam len chlebik so sunkov nechce sa mi stale varit kazdy den tak zdobnem co mi pride pod ruku myslite ze takymto sposobom mozem babatku uskodit???? viem ze je to dlha otazka ale dufam ze si najdete niekto cas vopred dakujem 🙂

mirkatrencin
28. máj 2013

Ahoj, ano to je tvrdnutie bruška...je to taký nepríjemný pocit a prejavuje sa to tými "gulami" na bruchu...Keď si ho prehmatáš tak zistíš, že máš celé bruško tvrdé. Trvá to niekolko sekúnd a tvrdé je to ako zaťatý sval. LEn si to sleduj, keby to bolo moc často tak si kúp magnezium a povedz to doktorke..Ja som koli tomu ležala začiatkom mesiaca na infuzkach. A nie nieje to pretáčanie bábetka, ani jeho zadok ani hlava. A stým jedením, tak aspoň jedno teplé jedlo keby si mala aspoň polievku. Ja tiež nevarím každý deň. Jednak mám nakázaný kludový režim ,mne to brucho tvrdne stále a nechce sa mi furt stáť nad hrncami a vymýšlať čo dnes bude na jedenie 🙂 Tiež si dám len niečo malé. Ale každopádne povedz to tej doktorke, nech ti to sleduje, pretože to tvrdnutie spôsobuje aj skracovanie krčka a to už potom neni sranda. A nie nemôže to bábetku ublížiť, to by sme potom nemohli nič robiť, keby mu malo všetko ublížiť 🙂

vefi89
28. máj 2013

nemusí to byť tvrdnutie, keď je to len "guľa" na jednej strane, mne takto krpec pretŕča zadok cez brucho, spraví to aj niekoľkokrát za deň, ale ostatné brucho mám mäkké.

cerez
28. máj 2013

Môže ísť aj o pretáčanie, opierať sa o brušnú stenu alebo krátke sťahy. V každom prípade upozorniť svojho gynekológa, povedať mu ako často to býva, kedy. Potom môže predpísať buď magnézium.

skorinkas
28. máj 2013

No ja som to mala tiež a nevedela som,čo to je. Som si myslela,že sa malé zlostí. Potom som ležala v nemocnici a tam mi dali pásy a zistili, že je to tvrdnutie. Tak si na to dávaj pozor. Nie je to sranda. Ja teraz musím ležať kvôli tomu. A čo sa týka tej námahy. Keď si unavená, kľudne si lahni a nepreceňuj sa. Keď si porobíš, oddýchni si radšej. Vylož nohy. Tvrdnutie brucha netreba podceňovať a hlavne to magnezko

jankako
28. máj 2013

tvrdnutie bruška sprevádzaju aj bolesti,taký zťah maternice,je to cítiť.a zatvrdne celé brucho,nie je len kúsok.ja napr.práveže nemožem ležať,lebo hned zatvrdne,alebo ked dlho sedím.
Neboj sa,neuškodí mu pohyb pri varení a ani to že sa trošku unavíš.Naše maminy pracovali ovela viac..A to ako sa stravuješ je tvoja vec.To či zješ polievku alebo šunkový chlebík je úplne jedno.Papaj čo ti chutí.🙂

katieg85
28. máj 2013

ked pisem ze si sa rano zobudila a lezala si na pravej strane tak urcite to bolo babo,a ked uz vstanes tak sa ti ulozi dieta zas inac.ja na na ktorej strane som lezala tak tam mi dieta spadlo.tvrdnutie brucha je jakeby sa ti sval stahoval.a ze si sa trochu vycerpala urcite dietatu neuskodis.ja som robila vsetko mozne cuchala pokrovce,velke upratovania chodila na dlhe prechadzky,tym mu neuskodis okrem dvihania tazkych veci.a zjedenim mozes jest jak chces,najlepsie zdravo,nejest pikantne a v poslednych mesiacou nejest sladke hlavne cokoladu bo tam su najviac alergeny 🙂

xlolax80
28. máj 2013

ja mam to iste rano, taku vacsiu hrcu na pravej strane. ale ked vstanem zmizne. ale mam pocit, ze to je uz dieta. lebo ako to tak posledne 3 tyzdne sledujem, tak to rastie 🙂