Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako spoznám že mi tvrdne bruško

lucytao
27. júl 2011

popíšete mi to prosím podrobnejšie. som v 20 t + 4dni, ako sa to prejavuje? dakujem

lucka127
27. júl 2011

@lucytao
Ahoooj ja mam stymto problem pri tomto mojom tretom nezbedovi stale, je to pocit akoby si mala kamene v brusku, ja tazke a akoby si bola zduta 😕 Niekedy ma aj pobolieva ked mi zacne tvrdnut, nemavas to pri namahe sa to da najviacej pozorovat, ja ma aj magneziove tablety z 2x denne uz su 3x..to tak pri dvoch detoch 😒

iplusr
27. júl 2011

ja som mala tiez problem, nevedela som, ci mi tvrdne brucho, alebo co to je. Myslela som si najprv, ze mala sa tam tak sponuje. Vacsinou som to mala po cviceni alebo po inej fyzickej namahe. Nebolelo to vobec, len taky divny pocit - napate brucho. Aj 15x denne. Ked som to spomenula doktorovi, hned ma poslal do nemocnice a tam mi namerali kontrakcie ako pri porode - riziko predcasneho porodu. Par dni som si tam polezala a potom som bola doma na rizikovom s vylozenymi nohami.

annaopialova
29. júl 2011

ahoj mala by si citit urcitych itervaloch stahy bruska ono to prejde ak nie tak chod k lekarke sa mi zda ze je dobre brat magnezium neviem isto

jerryjanka
29. júl 2011

neboj sa to spoznaš ked to príde, neda sa to s ničím zmýliť...

sisaha
29. júl 2011

presne tak...ten pocit je nezamenitelny. V mojom pripade: brucho stvrdne uplne na kamen...ani prst do neho nezaboris...ono to trva sekundu, dve, potom to povoli. Mne sa vtedy aj tazsie nadychovalo - nebolelo to, ale bolo to neprijemne...no a od kontrakcii to rozlisis tak, ze okrem stvrdnutia uz citis aj bolest a tvrdnutie je pravidelne... Pri nepravidelnom ti moze stvrdnut pri vacsej fyz.aktivite, pri velkej potrebe a pod...

gubcikova
29. júl 2011

u mna to teda bolo pri prvom tehu raz a bolelo to

erika1111
29. júl 2011

mne dnes rano.neviem ci to bolo ono.ale lezala som ,ziadna aktivita a dolu v podbrusku taky tlak a tvrde ako keby male tlacilo.o chvilku to preslo.ale tiez to spomeniem dr.

erika1111
29. júl 2011

tiez som v 20tt

sisaha
29. júl 2011

@erika1111 ano, ono moze stvrdnut, aj ked sa dieta v maternici zapiera a chce sa ako keby vystriet.. ale ono to nie je to prave tvrdnutie brucha..ale ten pocit je podobny..

gab
29. júl 2011

ja mam tiez niekedy taky cudny tlak,akoby zovrete v obruci, ale nie na celom bruchu, len tam kde je mechur, potom musim na WC, môze to byt tiez ono?

erika1111
29. júl 2011

@sisaha ale pre istotu to spomeniem doktorovi.dik

tinki
31. júl 2011

@erika1111 tvrdnutie brucha cítiť vo vnútri, nie je to také tvrdnutie kože, ale pocit vo vnútri, také ako keby krče. Ono to vlastne sú kŕče maternice. Ak je to sem, tam, tak to nevadí. Ale ak sa to bude často opakovať, ber Magne B6. ale hlavne to povedz doktorovi. Ak budeš užívať magnezium, tak len do toho 36 týždňa najneskôr. A počas liečby magneziom, to tvrdnutie brucha nebude také citeľné. A ak predsa a v nejakých častých intervaloch, tak vtedy je to už naozaj na konzultáciu s doktorom. Ale tvrdnutie brucha počas tehotenstva je, vlastne, normálne.

erika1111
1. aug 2011

@tinki ok dakujem

miskap
3. aug 2011

Ako spomínala tinki, je tvrdnutie bruška normálne, len by to nemalo byť príliš často. Zväčša dáva maternica najavo, že si treba oddýchnuť, spomaliť. Tvrdnutie vtedy hneď prejde. To magnézium pomáha, ale môže robiť problémy pri pôrode- uvoľní maternicu namiesto toho, aby sa sťahovala. Radšej treba dopĺňať horčík prirodzene v potrave.

habibi78
3. aug 2011

@lucytao mne tvrdlo brucho od 15tt, fungovala som len na magneziu v nemocnici, nonstop.... a to som bola od zaciatku na rizikovom, takze som bola nutena lezat, nevyvolava ho teda iba stres a namaha...
ako uz baby pisali, je to taky tlak v brusku, take napnutie a na dotyk citis ze je brusko tvrde, trva to par sekund, nemalo by ti tvrdnut viac ako 20 krat za den, potom je nutna hospitalizacia....a zalezi aj na tom, ako dlho ti tvrdne, ci par sekund alebo minut.... tvrdnutie brucha vyvolava skracovanie krcka maternice, to nie je sranda....
kazdy lekar ti da na to magnezium, nic ine....

bosorka0312
15. jan 2015

Baby,je to možné aby sa to dialo v 8tt? Neviem to odhadnúť, ci sa mam báť. ..

tomasko27
5. dec 2015

Ahojte.Dnes som mala take ako tvrdnutie alebo co to bolo neviem.Ale nie cele brucho ani podbrusko len prava strana a taky neurcity tvar ale za par sekund to preslo.Uz som to mala ale citim to len ked lezim.

dominikabo
8. sep 2018

@bosorka0312 ja som v 6 a tiež mam pocit ze mi tvrdne😕

Tu začni písať odpoveď...

Odošli