Ako ste priberali v druhom trimestri?

dufka31
26. okt 2012

Ahojte baby! Chcela by som sa opytat ci mate rovnaky problem ako ja. Ja to ako problem nevidim aj ked gynokologicke som sa v septembri nepacila ze pri vyske 178cm som prvy krat u nej mala 68kg -povodne som mala 66,5 priemerne - v auguste v 10TT ale sme boli po dovolenke a ked sme sli vseptembri som schudla na 66,5kg povodnych...a to som bola asi 14TT... Dnes som zacala 21TT a mam len 1,5kg naviac...snazim sa nejest somariny ako sladkosti, ale obcas sa podari i vecer jedla som oddelene a niekedy mam proste chut na maso so zeleninou na obed...a hned nato si dam o 2h pol bagety s maslom! 😀
Ja som rada ze priberam jak priberam, babatko sa pekne hybka brusko konecne pred 2 tyzdnami vybehlo... bojim sa aby nebol problem ako pri prvom tehu... Pri dcerke som pribrala dost... Zo 67kg som pribrala asi na 73kg,potom som otehotnela a rodila som asi ako 88-89 kilova...V 7mom mesiaci ma tak seklo v kriuzovej chrbtici ze bez pomoci som z postele nevstalaa chodenie bol problem s velkymi bolestami...A potom ako to slo tazko dole...Iba s oddelenou asi 4-6 mesiacov...som zo 79kg dala na 66kg... A mozno mam v hlave tak vsugerovane ze nepribrat vedla... ale jem vsetranne a nejem po veceroch aj ked obcas sa nepodari lebo pri malej som jedla a to bol zabijak...a spavala som hned za obedom...Teraz na to neni cas mam skoro 2 rocnu slecnu...Tak sa je co obracat. Mali ste niektora podobnu skusenost? Citim vnutorne ze vsetko je ok i s babatkom. A to je pre mna najdolezitejsie aj krv i moc mam vzdy vsetko ok.
Dakujem za odpovede sa uz na ne tesim a prajem vsetkym krasny dnik!!! Vsetko dobre prajem!

andy03
26. okt 2012

sesternica pribrala len 11 kg a tiez tym ze jedla normalne a neprepchavala sa a priberala az posledne mesiace tak si myslim ze neni sa coho az tak strasne obavat..aj mne povedal doki ze nech sa neprepchavam ze to neni dobre ani pre mna ani pre babo..

nana
26. okt 2012

Ahoj, ja som zacinala s vahou 70,5 kg toto tehu a teraz v 24 tt mam 68,8 kg . Brusko pekne rastie a mala si kopka. Pytala som sa aj mojho dr. ci to nie je problem, ale mala ma tabulkove miery, tak je vsetko ok. Inakja sa v strave vobec neobmedzujem. Jem kolko potrebujem a hlavne kedykolvek, niezebz som sa prejedala, al ked som hladna napapam sa a sladkosti jem kazdy den. Takze ak je babo ok, nemusis sa stresovat 😉

tynamartina
26. okt 2012

Ja som v 19tt a mám -1,5 kg a nikto to nerieši ako nejaký problém 😉 Pri oboch tehotenstvách som mala max +2kg do 20tt . Do konca tehotenstva +11kg a chalani boli zdravý ako repa 3500g, takže žiaden strach. Každá žena je iná aj tehotenstvo je iné 🙂

kuschel81
26. okt 2012

Ja zacinam zajtra 23tt a mam tiez len kilo navyse,ale zato brusko mam pekne velke 😉 .Mam strasnu chut na sladke a mäso jem minimalne lebo mi nechuti.
Pri prvom som pribrala 23 kilo 🙄 ,ale pri druhom som najskor vela schudla a potom asi 10kg do konca pribrala.
Ked normalne jes a nehladujes a tak by to malo byt v poho.. 🙂

lucina7
26. okt 2012

ja som do 7 mesiaca nepribrala ani kilo, ale potom v treťom trimestri to bolo hned, že 15 kilo sa na mna nalepilo. a ked sa malá narodila mala 4 kilá 🙂 a jedla som normálne ako ked som nebola tehotná, nemala som žiadne chute ani nič podobné. prestali mi chutiť sladkosti, ale za to som si radšej dala klobásku alebo salámu 😀 a nezáleží kolko ješ a priberieš bábatko si aj tak zoberie kolko chce a potrebuje. nie je pravda, ako niektorí tvrdia, že musíš veľa jesť aj za dvoch. najedz sa ked si to telo pýta 😀

stojdulka
3. nov 2012

ja dnes 16tt+1 a zatiaľ som nič nepribrala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre