Aktívne bábo v brušku. Bude také aj po pôrode?

20. júl 2023

Dievcata som 23tt a to moje dietatko v brusku je brutalne aktivne. Ja ho citim, take kopance niekedy, az sa bojim ci to nie je nieco abnormalne. Na kontrole som bola pred tyzdnom, vraj je uplne v poriadku..
Ale ine ma napadlo, aka je vasa skusenost, co ste mali aktivne babatka v brusku.. ake boli ked sa narodili? Tiez take aktivne, nechceli spat, alebo nieco podobne?
Ci v pohode kludne dietatka, pekne spinkali?

aiana24
20. júl 2023

Ťažko povedať. Naše bolo v brušku aj po narodení tak normálne aktívne. 🙂

deti95060810
20. júl 2023

u mňa to platilo....
syna som ani nepočula - aj mesiac v brušku a tak isto lenivý a pohodlný bol aj po narodení....vlastne do 5 r určite
dcéra zas aktívna aj v brušku aj po narodení... k športu mala a má veľmi blízko...

maryetta
20. júl 2023

U mna to platilo 😂

misicka92
20. júl 2023

U mňa to neplatilo..v bruchu ticho ako partizán len večer si robil diskotéky a teraz je stále v pohybe

pininka1
20. júl 2023

Jednoznačne áno, ja som mužovi hovorila ze čakáme opicu a taky sa aj narodil a dodnes je taky

kittykat22
20. júl 2023

syn bol aktivne dieta a po narodeni sme sa nezastavili 😐 dufam, ze to budes ma inak. Mne hovorila lekarka, ze tiez mala aktivne dieta a jej mala bola po narodeni velmi narocne dieta. Spominam si, ze som jej hovorila, ze dufam, ze to nebude to iste .... a bohuzial.

cecilia29
20. júl 2023

Zvyčajne sedi. Naša bola lenivá a dobra v brusku a rovnaká je aj po pôrode- už celý rok

hanka_se
20. júl 2023

u mna to platilo, cele tehotenstvo ma kopala ako diva, este niekolko mesiacov po porode ma boleli rebra - do tych najviac kopala. Teraz ma sice uz 9 rokov, ale neposedi ani chvilku 😂 a je to tak od narodenia. Zo zavinovacky sa vykopala hned v porodnici a aj sesricky mali co robit, aby ju zabalili, nakoniec rezignovali a nebalili ju :D takze asi tak

rebrambora
20. júl 2023

Ja mam momentalne take iste myslienky.
Som 24tt a toto co tam robi sam nerobili ani dvojicky. Niekedy mam pocit, ze ma topanky 😀

kiki68
20. júl 2023

Ako kto, nas bol kludny a je kludny aj teraz, kamosky co mali aktivne deti, tak zostali take aktivne. Napr mna nas nikdy nekopol, ze by som to viac citila. To take pohyby ako keby mi ryba plava v akvarku

rivini
20. júl 2023

Moj bol ako diva svinka v brusku a taky je doteraz (1,5). Ak chces, aby bol pokojnejsi, skus sa ty viac hybat-je to evolucia a funguje to super. Ked je mama aktivna, babatko sa hojdanim vacsinou upokoji. To mu pomoze uz v brusku, ucit sa, zaspat a zmiernit tempo. Skoda, ze som to nevedela skor😊

autor
20. júl 2023

@rivini praveze ja stale cosi robim, ja len tak neobsedim. A ano mas pravdu, najviac ho citim rano ked lezim, vecer ked idem spat, alebo ked sedim pri obede atd. Jednoducho ked som v klude. Ale je to neporovnatelne s mojim prvym tehotenstvom, to som tak intenzivne necitila a veru syn prvorodeny bol pokojne babatko . Tak za to si hovorim ci toto nebude divocak 😄😄

vladushka79
20. júl 2023

malokedy komentujem, ale toto musim, lebo presne tieto informacie som hladala este dva mesiace dozadu 😊 moja mala odkedy som citila pohyby, kazdy vecer okolo deviatej dve hodiny party, ale riadna, tak som bola zvedava ci jej to ostane aj po porode, odkedy sa narodila okolo osmej zaspava a spi vyborne, budi sa len parktat na papanie...aj cez den bola v brusku aktivna, a zatial je to kludne babatko 😊

maryetta
20. júl 2023

Mne dr robil prvy utz a hned ze ci som sportovkyna lebo ze dieta sa extremne hybe 😂
A vlastne to sa pytal pri kazdom dietati. Teraz som menila dr a on prve co-toto dieta je nonstop v pohybe 😂😂😂🙈

dotka04
20. júl 2023

platilo aj neplatilo - v brušku robil od 17.tt. randál (áno, ako provorodička som ho už od 17 tt cítila 🙂 ), na sone aj neskôr ctg sa vždy dr zabávali, čo tam stvára (pásy na ctg šiel vždy rozkopať a na sone sa nikdy nedal pomerať, nohami rozhadzoval akoby bol na drogách 😀 ). Po narodení aktívne dieťa, málo spal (ostalo mu to doteraz), všetko musel hneď vidieť, vedieť, počuť... ale na druhej strane je mierny hypotonik, čiže v pohybe trošku zaostával (chodiť chodí len teraz od 15. mesiaca, cvičili sme skoro 8mes.), no nožičky má extrémne silné aj teraz 🙂 Nie je to doslova dieťa, ktoré by lietalo-behalo kade-tade, ale je skôr takej "živej" emočnej stavby - nevydrží chvíľku sám, vkuse musí striedať aktivity, večne za niečo mrnčí, reve, piští, večne je nespokojný, za sekundu sa mu strieda hysák s totálnym rehotom 😀

jarkam721
28. júl 2023

Mne sa to potvrdilo u dvoch dcér. Aktívne v maternici a aj po pôrode. A vlastne stále až doteraz a ešte to trvá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre