Antidepresíva v tehotenstve

viktoriam84
7. sep 2018

Ahojte baby, chcela som sa opýtať ci ma niekto skúsenosť s ADP v tehotenstve... Bral ich niekto z vás počas tehotenstva?

3009
7. sep 2018

@viktoriam84 určite je dosť mamičiek čo brali AD aj počas tehotenstva. Lekár - psychiater vie, ktoré AD môže brať tehotná. Je vždy lepšie brať AD a byť v pohode ako ich nebrať a niekde sa zosypať. To neprospieva ani bábatku. Takže ak treba tak treba, netreba sa zas brániť zubami - nechtami.

deti95060810
8. sep 2018

nič moc Ti poviem...ak sa niečo bábu stane - nejaký zdr. problém po pôrode - ver mi, že lekári sa toho okamžite chytia že to má bábo z liekov... ak niečo viac tak len IP...

lunderin
8. sep 2018

Je to na zvážení psychiatra, vždy posuzuje poměr přínosů a rizik. Záleží na závažnosti deprese matky (pokud jsou AD kvůli depresi). Zda to lze zvládat psychoterapii, nebo je to závažnější. Deprese sama o sobě je riziko pro miminko. Jednak je tu riziko sebevraždy, ale dětičky se mohou rodit menší, hůře prospívat. Navíc po porodu je riziko rozvoje laktační psychózy. Dnes jsou k dispozici bezpečné léky ze skupiny SSRI. Takže pokud to doporučuje psychiatr, určitě bych se nebála.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre