Tehotenstvo a antidepresíva

kikushka151
19. júl 2022

Ahojte. Je tu niekto kto uzival antidepresiva pocas tehotenstva? Ake mate skusenosti?
Brala som escitalopram s 1 pauzou od zimy 2016.
V maji som ho vysadila postupne kvoli tomu ze by sme od septembra chceli zacat pracovat na babatku. Ale nepresli bez AD ani 2 mesiace a opat sa mi tazkosti vratili-uzkost, vkuse plac, nic ma nebavi, automaticke myslienky ze naco vlastne som atd. Neviem co dalej.

jassmin24578
19. júl 2022

Ahoj kikushka🙂 Osobne s tymto skusenosti nemam, ale drzim ti palce a povzbudzujem ta k tomu, aby sa vsetko dalo do poriadku. Myslím, že dobry psycholog/psychiater ti urcite bude vediet odpovedat na tvoju otazku, ci je vhodne v tehotenstve uzivat AD. Urcite to nie je najlepsie riesenie, ale rozumiem, ze psychicke stavy su velmi narocne. Ak chces, napis mi sukromnu spravu🙂

petruldo
19. júl 2022

@kikushka151 toto treba riešiť s psychiatrom, ak bude treba prestavi ta na AD vhodné aj počas tehu

babulka97
19. júl 2022

@kikushka151 beriem alventu

kikushka151
autor
19. júl 2022

@babulka97 a v ktorom si mesiaci? Vsetko ok?

babulka97
19. júl 2022

@kikushka151 v 3. Je to bezpečný liek, doktorka vie čo robí 🙂 veľa žien užíva ad počas tehotenstva, pretože keby sa vysadia môže to byť ešte horšie, ja ich mam cca pol roka a liečba musí trvať minimálne pol roka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre