Prvé pohyby u druhorodičky

matkobobkozolko
26. okt 2017

Ahoj viete my poradit som druhorodicka a cakame babetko a niekedy citim take steklenie a bublinkovanie a niekedy nie je to normalne?Niekedy to steklenie necitim niekolko dni mam ist k lekarovy alebo to mam nechat tak a cakat

janinamojka
26. okt 2017

@matkobobkozolko neboj sa,za par dni,tyzdnov to budes citit tak jasne ze nebudes mat pochybnosti..zalezi ako sa baba otoci a vtedy ho nemusis citit vobec este,je malinke..

matkobobkozolko
autor
26. okt 2017

takze je to normalne ze to tak jasne este necitim dakujem za radu odlahlo mi 🙂

sandrahi
26. okt 2017

nic sa ty len neboj, je to vsetko ok. mozno si to len tak viac uvedomujes 🙂

matkobobkozolko
autor
26. okt 2017

no to moze byt ale uz som to steklenie necitila dva dni a mam strach☹

matkobobkozolko
autor
26. okt 2017

a na dalsiu kontrolu idem az 6.11

janinamojka
26. okt 2017

@matkobobkozolko skus si lahnut tak vyvysene a sleduj..alebo si daj nieco sladke,musli tycinku alebo nieco energetickejsie..moje furt vystraja ked mu dam najest 🙂 a paci sa mu vozit sa po rozheganej ceste,vtedy cuska a ked sme autom zastali tak zase zacalo..🙂 🙂

janinamojka
26. okt 2017

@matkobobkozolko a moze byt ozaj otocene tak teraz ze ho este necitis..uvidis..ale ak sa bojis velmi tak chod na pohotovost,neboj sa nevysmeje ta nikto,mne lekar vzdy tvrdi ze vzdy ked sa mi cokolvek nepozdava radsej treba prist ako sa zbytocne strachovat,lebo ani to nie je dobre ked sa budes bat..

nika898
26. okt 2017

@matkobobkozolko myslim ze sa nemas coho bat ale ako spomenula janinamojka ak sa velmi bojis zbehni sa pohotovost ja som tiez tak bola a boli ku mne velmi mile, podpisala som ze nechcem byt hospitalizovana a isla s kludnym srdieckom domov. Ja som mala vtedy este placentu vpredu tak pohody v 18-19tt som citila naozaj len zriedka 🙂

matkobobkozolko
autor
26. okt 2017

uvidim dneska co bude a ked nic ziadne steklenie tak odidem zajtra ku svojej lekarke dakujem za rady🙂🙂

maminuska
26. okt 2017

@matkobobkozolko ak ťa môžem upokojiť, ja mám 4 deti a piate čakám . Pohyby som teraz začala cítiť v 16 týždni ale iba zriedka, niekedy som aj deň dva necítili nič. Dnes som v 32 týždni a pohyby sú pravidelné , niektoré dni vystrája a niektoré dni sa mi iba ozýva že žije. Voláme ho maratónec...dva dni zatrénuje a dva dni odpočíva 🙂

pininka
26. okt 2017

Mne doktorka vravela,ze az vtedy skutocne citim pohyby, ak je to kazdy den a pravidelne. Ale ja som pri druhom aj tretom.citila velmi skoro,ale jasne ze zo zaciatku len obcas, nie kazdy den.

matkobobkozolko
autor
26. okt 2017

Maminuska teraz si ma upokojila.My nase male baetko volame ze nunu a teraz so pocitila take male steklenie takze je vsetko v poriadku ale dakujem za informaciu🙂

mishicca
26. okt 2017

Tiez...som druhorodicka a pohyby citim tak od 16. Tyzdna plus minus.. velice striedmo to bolo...aj tie dva dni nic... intenzivne sa mi ozyva tak druhy tyzden..a to som v 21.

tana85
26. okt 2017

a aj preto som si kupila angelsound, aby ma dni, kedy dokopy neurobi ani tuk, nestresovali - skontrolujem srdiecko a som kludna. najlepsie je si v pokoji lahnute na chrbat, nohy vystriet a prilozit ruky na brucho. niekedy cakam aj 10 minut a kopne, inokedy mu tam trochu klopkam a az potom zareaguje. ale to je este skoro na pravidelne pohyby

matkobobkozolko
autor
3. nov 2017

baby som zufala oto nase mimi sa mi uz neozvalo druhy den som uz v 18 tyzdni a poradnu mam az v pondelok.Od piatej som hore a mimi nic nerobi uz som aj od zufalstva plakal😢

dai
3. nov 2017

@matkobobkozolko este je malinke... staci aby sa otocilo inym smerom a nebudes nic citit - skus sledovat cely den, daj si nieco sladke, zmen polohu a tak... uvidis... inak ja som 3torodicka a teda v 18tt som citila velmi malo, tak naozaj az v 22tt... teraz som v 28 a teda az nejake 2 tyzdne ho citim tak normalne, ale tiez ma prestavky😉 pripadne ja som tak zabrata do prace ze si neuvedomujem ze nieco robi...

janinamojka
3. nov 2017

@matkobobkozolko ja cakam tretie,prve pohyby som pocitovala uz v 13tt..a minule tiez asi dva dni.nic...potom.male steklenie,ale.vsimla.som si ze to citim.na inom.mieste,vcera som bola na sone a ano,male sa otocilo inak a preto to teraz tak necitim..skus si dat musli tycinku,alebo sa pohojdaj na fit lopte..mne sa vzdy po tomto prebralo,a najviac miluje nase rozbite cesty druhej triedy ked cestujem autobusom 🙂 🙂 🙂

derdia
3. nov 2017

Ja som citila v 13 tt kopkanie jemnucke...par dni...potom do 16 nic...potom par krat do 18 tt a normalne az okolo 22 tt...a teraz uz stale...treba vzdy zachovat klud😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre