Braxton - Hicksove kontrakcie

gervidda
8. apr 2013

Ahojte tehulky, chcem sa spytat, ze ake pocity ste mali pri Braxton-Hicksovych kontrakciach? Ako to clovek zisti, ze je to ono?

xlucia
8. apr 2013

@gervidda prestane to....poslicky, je to nacvik
neprestane to... rodis 😉

ewca
8. apr 2013

poslickovia by mali mat slabsiu intenzitu, nemali by byt pravidelne kontrakcie, a ked si das teplu sprchu spravidla prejdu... kontrkcie pri porode su pravidelne a neprechadzaju ani po sprche

valy
8. apr 2013

od akeho tyzdna je normalne ich mat? Ja som teraz v 15 tyzdni, bola som u lekarky, lebo mam bolesti aj tvrdnutie brucha a ona mi povedala, ze to je v pohode, ak je to tak desatkrat za den a ze mi predpise nieco na bolest. Vraj sa nemusim setrit ani nic. Som teraz v Belgicku. Zda sa mi to ale strasne skoro, v 15. tyzdni, celkovo mam pocit, ze tu beru vsetko dost na lahku vahu.

loxa
8. apr 2013

ja som ich mala od 17 tt par krat za den od 30 tt aj 50 x za den a potom posledny mesiac prestali ako keby utal a nemohla som porodit...az v 42tt na vyvolavacku ... ale vobec som sa vdaka nim neotvarala ako niektore zeny...inak je to pocit ako ked napnes brucho pri cviceni a stiahnes ho🙂

gervidda
autor
8. apr 2013

@xlucia hadam nie, este nemam kocik 😀 😉

andrejka1978
9. apr 2013

ja som mala tvrdnutie od 16tt. zostala som na rizikovom pre istotu pri oboch detoch. brala som cele tehotenstvo magnezium vo vysokych davkach. 2x som bola v nemocnici na infuziach magneziovych. rodila som v 36tt a 39tt. pokial sa neotvara krcok, je to ok. brusko akoby dostalo krc, je uplne tvrde, najskor celkom dolu a postupne ako sa zvacsuje maternica tak tvrdne cele,citit to na dotyk. ku koncu teho sa mi pri takych silnych stvrdnutiach zvysoval tep,akoby mi niekto stahoval zily a musela som ich predychavat ako kontrakcie. ale ziadna porod nevyvolala. ja som mala niektore dni 3x stvrdnutie inokedy aj 30x. zaviselo od pohybu, pocasia, psychickeho stavu. daj si magnezium, kludovy rezim, povedz lekarovi nech ta vysetri. keby to bolo na nevydrzanie par dni v nemocnici to spravi. oni vedia na to dat aj specialne lieky okrem magnezia, ale to az ked je velmi zle. netreba to niekedy podcenovat. moze to vyvolat niekedy porod. ja som obe tehotenstva mala tieto problemy. ked sa dodrzuje rezim, tak sa netreba bat.

mistrall
14. apr 2013

@valy aj ja mam tvrdnutie brucha cca od 16tt, najrp som si myslela ze to babatko sa toci, ale bol to taky stah, dali mi magneziu, je to volnopredajne, uzivam 2x1tbl, alebo aj 3x1 tbl 500mg denne, skus to, te,o si zoberie co potrebuje a ostatok vyplavi von. Inak to mam stale, niekedy 1x denne, niekedy viac, ale dolezite je , aby sa ti neskracoval krcok, to by mali obcas pozriet vaginalnym sonom 😉

loulou02811
22. apr 2013

Je normálne, že cítim braxton hicksove kontrakcie už od 22tt a mám skrátený krčok? Bruško mi netvrdne a kontrakcie nie sú pravidelné, ale aj tak mám zlý pocit, vždy keď to cítim 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre