Bruško v 14. týždni + 6 dní

26. dec 2021

Ahojte zienky..ako sa prosim citite cca v 14 tyzdni? Ja mam pocit akoby mi prestalo rast brusko..mam pocit ze je uz dlhsie stale rovnake..kedy vam zacalo ako naozaj vykukat? Ake mate pocity, resp.nejake bolesti problemy? Len ma to zaujima ako sa citia zeny v tychto tyzdnoch bo neviem co si mam o tom mysliet nemysliet😊🙄..nemam ani nejake extra priznaky..

zanetakovacsova
26. dec 2021

Ja som na začiatku nemala absolútne žiadne ťažkosti ani nič. Bruško som mala tiež malinké. Pohyby boli tiež len také aby bolo niečo. Potom prišlo brutálne pálenie záhy už mi nič nezaberalo a bábätko ma vždy tak bolestne trafilo ale tiež nebolo extra aktívne. Bruško 37-38 TT keď mi robili cisársky som tiež nemala extra veľké. A dnes mám doma zdravú 4 mesačnú slečnu ktorá plače len keď je hladná ináč je to maximálne spokojné bábätko a napreduje je úžasná. ❤️

damiana1992
27. dec 2021

Bolo mi vidno maalicko v 5 mesiaci. A potom bum v 6. To bolo už viditeľné 😂😂 v 5m si to susedia ani nevšimli...😂😂😂

elizabet173
27. dec 2021

v 14 týždni som žiadne bruško nemala, ja som ho nemala veľmi dlho, nechápem, kde bolo to dieťa vopchané, keď malo 3,80 kg pri narodení, takže sa nestresuj a nepozoruj toľko

ckatka
27. dec 2021

V 14tt mi nič vidieť nebolo. Len ja som.si ho "cítila" také iné, tvrdšie. A ani mi nič nebolo.

sirka9
27. dec 2021

U mňa bolo tak, že do 6 mesiaca som nemala brucho vôbec, a pred pôrodom som vyzerala ako mnohé iné v 6 mesiaci. Počas celého tehotenstva som nemala absolútne žiadne príznaky, nebolo mi nikdy zle, nemala som chute, nálady, nič proste. Nemat fotky z UZV neviem, že som tehu. Do pôrodu som behala ako srnka a po ňom tiež. Mala ma teraz 16 dní a ja neviem, že som bola tehotná, ani že som rodila. Je to veľmi individuálne. Každá mame iné pocity, každá mame iné problémy.

autor
27. dec 2021

@damiana1992 no ved to ze som si myslela ze uz mi bude skoro v 15 tyzdni uz celkom vidno a ja kukam do zrkadla a vyzera to ze som sa len dobre najedla 😊

autor
27. dec 2021

@elizabet173 preeeeeesne ze nechapem kde je vopchate ked skoro nemam zuadne brucho ani priznaky..ani by som nevedela ze som tehotna nebyt knizky a ultrazvuku 😁😁😁😁

autor
27. dec 2021

@sirka9 stastna to zena 😁😁😁

adrbat
27. dec 2021

V 14tt som vyzerala ako keby som sa veľmi dobre najedla 🙂 . Tehotenské bruško mi bolo vidno až začiatkom 6m.

autor
27. dec 2021

@adrbat heeej? Tak potom fajn bo mam pocit ze vsetkym kamoskam to uz bolo vidno od 15 tyzdna 😁😁 akoze takto nestazujem si bo jasne s bruskom to este bude neskor tazoba ale ja sa velmi tesim po dlhych rokoch skusania a teraz sa uz neviem dockat toho tehotenskeho bruska 😁😁😁😁 a nie a nie uz zacat rast tak viac 😁😁

adrbat
27. dec 2021

Ja som mala takéto v 14tt. Deprimovalo ma iba to, že mi trocha narástol zadok a nie brucho 😂. Ale príde to neboj 🙂 v tom 5m sa už začne ukazovať 😍. Ja som sa tiež tešila na tehotenské a teraz nemôžem spávať, čo si neviem nájsť polohu. Zatiaľ si to vychutnávaj a ono to príde 🙂 .

elizabet173
27. dec 2021

ja som ešte v šiestom mesiaci bez problémov zapla nohavice, až potom vyskočilo zo dňa na deň, ale velikánske brucho som nemala ani keď som išla rodiť

autor
27. dec 2021

@adrbat jeeeeeej no take mam aj jaaaaa 😁😁😁😁 tak potom asi oooook je to

adrbat
27. dec 2021

Určite áno 🙂 ja tiež čo pozerám v skupine tehulky, tak majú v 4 mesiaci take ako ja v 6. Takže u každej je to iné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre