Čakám postihnuté dieťa. Ísť na potrat?

nikki771
20. sep 2010

neviem do akej rubriky mám zaradiť tento príspevok tak píšem sem. Poprosím všetkých čo to nechcú čítať, aby to radšej nečítali a nevyjadrovali sa k tomu...
Dnes v 22tt som sa dozedela, že čakám postihnuté dieťa, ktorého nevyvynutia niektorých orgánov a podobné chyby sú neodstrániteľné 😒 Nejdem písať ako som sa naň tešila a pod. Dostala som dve možnosti - buď budem pokračovať v tehotenstve a narodí sa dieťa, ktoré zomrie alebo bude celý život napojené na prístoroje. Alebo pôjdem na potrat - ktorého opis bol podľa mňa veľmi hrôzostrašný.
Chcem sa spýtať či má niektorá s niečím takýmto skúsenosti, ako to prežívala, čo by mi odporúčil, poradil - mám ísť, nemám???... pomôže mi každá rada
Ďakujem moc 😢
a vopred sa ospravedlňujem za tento smutný príspevok...

pici
14. jan 2012

@denaalubos nebud mudra, nebolo to naschval

monikamajova
15. jan 2012

Ahoj,ja som 1.dieťatko potratila v 24.-25.týždni spontánne,ešte som aj ležala v nemocnici,bolo to z chrípky..no hrôza o to väčšia,že sa to stalo na Vianoce..potom mi všetci lekári tvrdili,že v mojom prípade je takmer nemožné otehotnieť 1,zázrak sa konal o 5 rokov,ked som na vianoce zistila,že som tehotná.Ale zas asi takto ako si ty v 22,t. sa zistilo to isté čo tebe a potom som mala ísť do Martina na nejeký špeciálny ultrazvuk,výsledky boli zlé,amniocentézu som odmietla,lebo pri nej hrozí potrat a tak som sa len modlila..potom ma napadla už len 1možnosť,veľmi som za to dieťa bojovala a zavolala som 1 panej,už som nemala čo stratiť a ona so mnou prežila další zázrak,2 hodiny som bola v kľude a verila som,že to sa dá dokázať,dám ti na ňu číslo ak chceš..napíš mi na monciatko.t@post.sk O týždeň som išla na kontrolu a všetko bolo inak,doktorke to nešlo do hlavy,ja som šťastím plakala..mám úžasnú,nádhernú a šikovnú dcéru,zdravú!ale ja som sa proste rozhodla a neznamená to,že to tak bude,ako povedia doktori a potom sa každý vykrúcal,neboj sa,ty to zvládneš,daj dieťatku šancu,držím palce a ak sa ozveš,rada ti pomôžem,kto nezažije,nepochopí..zatiaľ pa

magdal1
2. máj 2012

aj toto je zivot a aj ked sa nam nezda, mame na vyber, mozeme rozhodnut co dalej...

http://zenskekruhy.sk/tehulky/ked-nas-osud-skus...

crapula
14. máj 2012

@sisusiak ahoj, mozem sa ta spytat ako sa vyvija tvoja situacia? ja som na tom rovnako.. ☹

lucik3
27. nov 2012

nikky ja som ti písala aj osobnu postu, prezila som to isté čo ty, a taktiež ako ty, nikdy svoje rozhodnutie ľutovat nebudem. verim že som pre svojho malého urobila všetko čo som mohla a viem že je teraz štastný a dáva na nás pozor z nebicka....🙂

alexis617
28. nov 2012

@nikki771 viem ,ako ti je mne pri prvom synovi povedali ,že bude postihnutý presnejšie jeho mozok a nervova sústava centrum reči,chôdza vtedy som sa rozhodla donosiť ked sa naroil neplakal,nehýb sa bol ako bábka po výmene krvi ožil a našťasťie hrozivé predpovede sa nenaplnili aj ked musím priznať má nedokisličený mozog roky sme chodli po kontrolach ,a dlhonám trvá učenie je dislektik .je len na tebe ako sa rozhodneš ja by som to nechala na vôľu božiu ak má žiť bude a ak nie odíde drž sa

bona
28. nov 2012

@alexis617 ked si pozries na predchadzajucu stranu, tam nikki pisala, ako to skoncilo.. 😔

alexis617
28. nov 2012

@bona dakujem nepozerala som všetko

ankakovacova
23. júl 2014

@nikki771 Panebože ty si úžasná mala by si byt prikladom pre tie "matky" ktoré si nechaju vziat dieta pre svoje pohodlie. NESKUTOCNE TI FANDIM !!!! Bud na seba pysna ukazala si ze si skutocna matka.

Gratulujem aj ked tvoj nádherny anjelik zomrel ver ze to malo zmysel

erikissima
21. júl 2015

Citam s otvorenymi ustami...mas moj obrovsky obdiv, zachovala si sa neuveritelne a spravne...modlim sa az ti Veronika z nebicka posle raz dalsi poklad a vsetko bude v najlepsom poriadku 🙂 Fakt klobuk dole

maca1207
22. júl 2015

@buffinko kraaasny dokument....

alchemilkazltozelena
27. okt 2015

@nikki771 obdivujem ta, co si dokazala, klobuk dole ☹ ako to vnimas s odstupom casu? zistilo sa, preco sa to stalo prave tvojej dcerke? zdedila to, alebo? ked si predstavim ze moj muz ma len jednu oblicku od narodenia, az ma zamrazi ked si predstavim ze by to mali nase deti zdedit 😢

katka708
27. okt 2015

@alchemilkazltozelena a to je taká veľká katastrofa mať jednu obličku? Pokiaľ funguje správne a je zdravá, tak sa nejedná o žiadne postihnutie. Mne sa tak narodil synček, nič mu nie je, je zdravý šikovný, v mnohom šikovnejší ako jeho rovesníci. len budeme viac úzkostlivejší na úrazy v budúcnosti, alkohol a pod..... Možno je to dedičné lebo aj bratranec to má ale aj keby mi to dr povedal pred narodením, ani by ma nenapadlo uvažovať o dieťati ako postihnutom........... Takže tohto sa báť nemusíš....

a @nikki771 skladám dolu klobúk. na to rozhodnutie bolo treba veľa sily. sama neviem ako by som sa zachovala. Verím,že vám anjelik čoskoro pošle ďalšie dieťatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre