Časté prehánky v tehotenstve ( akt. 25tt)

luli222
24. apr 2019

Ahojte mamicky, prosim Vas tie, ktore ste mali v tehotenstve caste hnacky neznameho povodu a opakovali sa v ktoromkolvek stadiu tehu, az tak ze uz ste nevedeli poriadne najest, ozvite sa mi prosim :( s lekarmi to samozrejme riesim, ale chcelo by to aj nejaku psychicku podporu, ze sa to da zvladnut. Dakujem vsetkym velmi pekne 🙂

ruzicka1989
24. apr 2019

Ahoj..ja som mavala hnacky cele tehu. Spociatku tak raz do tyzdna, posledne cca dva mesiace kazdy den. K tomu silne krce, az take ze som si vravela ze porod nemoze boliet viac 😁 No.. Co ti poviem.. Bolo to tazke, ale nejak som to zvladla. Co ti na to vravia lekari? Ja som to riesila s viacerymi a nikto mi k tomu nevedel nic povedat.

frota3
24. apr 2019

Hej hej ono je to taky celkom bezny jav by som bola povedala. A lekari ti co povedali, nasli ti nieco?

luli222
autor
24. apr 2019

@frota3
Baby dakujem 🙂 prve tri mesiace som si doslova ods ** la :D tak som myslela, ze bude dobre, ale ono to znova prislo a teraz v 25 tt je to este horsie, zijem na ryzi, zemiakoch, vyvare, sucharoch a po duskoch fatru pijem. Zatial som nic nepribrala, mam dole cez 6 kg, nie je velmi z coho priberat :( a este mam k tomu 20 mesacneho prcka a problemy so stipanim od spodu od prveho tehotenstva, zatial mi to nikto nevedel vyliecit a k tomuto tehu som dosla ani neviem ako :D ale velmi sa na braceka tesime, len clovek sa boji, ked zije takto zo vzduchu :( v piatok mam mat vysledky tak potom napisem, robili mi vyter aj krv - krvny obraz, vitaminy , mineraly, stitna zlaza..tak som zvedava, inak mi vravia ze mam vydrzat a jest smectu a suchare :D no ono je to dost tazko ale co mi ine ostava :(

ruzicka1989
24. apr 2019

@luli222 ja som pocas prvych mesiacoch tehu mala malo hnacky, lebo som strasne malo jedla - mala som klasicke tehu nevolnosti, kedy mi bolo strasne zleale od zaludka plus brutalne nechutenstvo :D ked som potom zacala ako tak normalnejsie jest, aj hnacky boli castejsie, najskor kazde tri dni cca a na konci tak ako som pisala kazdy den. ono by to slo zvladnut keby som nemala stale aj otrasne krce, kym vsetko nevyslo von. ale toto som sa chcela spytat... nemala si problemy s hnackami aj pred tehu? lebo ja sa s tym pasujem odmalicka, prakticky cely zivot..mam potravinove intolerancie, histaminovu intoleranciu... len som nejako nepocitala s tym ze sa to v tehu takto zhorsi. vacsinou sa tie intolerancie v tehu zlepsuju, ja som bola opak :D tiez som nic nejedla pocas tehu normalne... ja nemozem ani mliecne vyrobky, ani vobec ziadne ovocie, skoro ziadnu zeleninu, ziadne strukoviny, ziadnu kuracinu...no ubohe to bolo. tiez som sa velmi bala o babatko, ja som normalne neverila ze ho v pohode vynosim a zdrave porodim... no rodila som pred necelymi 3 tyzdnami a mam doma zdrave babatko 🙂

luli222
autor
24. apr 2019

@ruzicka1989
Gratulujem k babatku 🙂 skvela sprava 🙂 budte stastni a zdravi 🙂 no ja som pred tehu s travenim vobec problem nemala ale teraz je to hruza, kazdy den nevolnosti, hnacky, este aj v noci a teraz som si dovolila zjest kuracie na vode a cukete s trochou masla a hned mam tazobu, proste akoby som nemala jest nic tazsie ako je vyvar ...ale ja som uz taka hladna :( ja som skor myslela, ze to bude nejaka nerovnovaha v crevach ked sa mi toto znova objavilo, ale uvidime....pozitivne je, ze aj ked clovek je na tom katastrofalne, babanko sa ma dobre 🙂 no je mi velmi luto, ze mas tieto problemy aj mimo tehu :( napr mliecne ani ja nemozem, ale s ostatnym som problem nikdy nemala az teraz v tehu.... :( Ja mam len tie stipania a mocak zas od maleho este a nie a nie to vyliecit, tie babatka nas proste vycucaju no :( prajem Ti skore vyzdravenie z tych problemov a veeela radosti z babatenka, je to krasne 🙂

ruzicka1989
24. apr 2019

@luli222 dakujem krasne 🙂 ja ked som to riesila s mojim porodnikom, ze mam taketo stavy, tak povedal ze to moze byt aj hormonalne podmienene..tie hnacky..lebo napriklad ja mam hnacky vzdy v prvy a druhy den menstruacie, tak ze to moze takto suvisiet. alebo este povedal ze niekedy pocas tehu vyplavaju na povrch nejake skryte veci..napr. skryty zapal v creve a pod. alebo prave nejaka intolerancia potravinova, o ktorej clovek nevie. tak drzim silno prsty, aby to u teba nic take nebolo..skor si myslim ze to bude u teba tak ako u mna, ze proste v tehu z nejakeho dovodu tie hnacky mas ale potom to prejde 🙂 mozno to je fakt len preto ze babo tlaci na vsetko v bruchu.... aj ked ja som bola fakt uz zufala, vkuse som tu na konikovi vypisovala ci niekto ma taketo hnacky a nikto nic..nikto to nemal taketo intenzivne...

a mas len tie hnacky alebo aj krce v bruchu pocas toho?

luli222
autor
24. apr 2019

@ruzicka1989
Ved toho sa prave bojim, aby to nebola rozvijajuca sa alergia na lepok, alebo cosi podobne. Leb hruza s tymito dnesnymi lekarni, ked im povies, ze mas nieco dlhsie ako mesiac, uz aj sa ta chci zbavit :( mozno sa sama budem musiet zas diagnostikovat a pytat sa na gastro ci co a dat si spravit testy na traviace alergie. Zatial skusim bezlepkovu a bezmliecnu stravu ze uplne aj suchare kukuricne....no a ano mam u toho aj krce a grulenie, ale jedna vec je zaujimava ze mna neprehana bezprostredne po jedle, ale bud v noci alebo nadranom narazovo...uz ma napadli aj paraziti a zapal criev, ale jak sa toto vsetko vysetruje no netusim :( a tebe to po tehu preslo ze???

luli222
autor
24. apr 2019

@ruzicka1989
A aby som nezabudla, nie pred tehu som to nemala nastastie

drahusa333
24. apr 2019

@luli222 a neberiete zelezo? Mna zo zeleza prehanalo v tehotenstve,vysadila som ho a bol pokoj.dr mi potom predpisal ine a uz problem nebol.inak aj znama pocas tehotenstva mala problemy a mala zistenu alergiu na mlieko.

ruzicka1989
24. apr 2019

No je to ovela lepsie po porode, ale tym ze ja mam tie intolerancie tak ocakavam ze obcas mi urcite bude zle tak ako pred tehu. Ale je to neporovnatelne lepsie zatial. Velmi drzim palce nech ti to co najskor prejde

janulienka01
24. apr 2019

@luli222 Mňa tiež preháňali keď som bola tehotná a hrozne mi bývalo zle žila som len na cucoriedkach a na hnačku dávala smectu. Po čase to prešlo

luli222
autor
25. apr 2019

@drahusa333
Nie neberiem zatial zelezo ani magnezko ale asi budem musiet zacat, lebo mam nizky hemoglobin som sa dnes dozvedela a idem si dat dnes spravit testy aj na intoleranciu (celiakia, bezlaktozova dieta a pod.) Uvidime, no a hlavne ako dopadne aj ten vyter. Ja to sem urcite napisem ak nieco zistim, mozno to v buducnosti niekomu pomoze 🙂

luli222
autor
25. apr 2019

@janulienka01
Cize tiez ste mali stravu len taku velmi obmedzenu? :( No hlavne ze babanka su ok, len to treba zenu asi aj viac slodovat vsak? A smectu mozem bez obav brat dlhodobo?

luli222
autor
25. apr 2019

@ruzicka1989
Dakujem velmi pekne za povzbudenie 🙂 no a dnes je teda den D, kedy to konecne zacinam vazne riesit tak snad nieco aj vyriesim... 🙂

ruzicka1989
25. apr 2019

Daj potom vediet, kludne aj cez sukromnu spravu 🙂

ruzicka1989
25. apr 2019

@luli222 inak pisala si ze asi zacnes brat zelezo.. Odporucam globifer forte,je sice drahsie ale nic mi z nrho nebolo a to uz je co povedat 😁

liv1
25. apr 2019

@luli222 drzim palce, urcite to budu nejake intolerancie. Ale treba samozrejme vysetrenia ved to vies 😊. Nacas nejedz vyvar ani mastne. Vyvar je zly pri histaminovej. Skus to takto. Zatial jedz len ryzu, s varenou mrkvou, bio zemiaky len varene bez masla, alebo urobena kasa a namiesto mlieka tam nechaj tu vodu v com si ich varila, zlej len troska. Kup si gastanove chlebiky v bio obchodoch, su to sice take suchotiny, ale chutne. Maju aj ryzove aj ine, treba pozriet na zlozenie. Ryzu podla mna tiez nejaku dobu kupuj v bio obchode. Po uvareni ju daj do chladnicky rychlo, max do 2 hodin. Banan to je otazka. Zisti ci mozes, ale aby nebol prezrety. V niektorych bio obchodoch najdes aj skvele ryzove spagety. Jedna ci dve znacky maju fakt velmi chutne. Rob vserko len na vode. Skus. Mozno len treba dat traviacemu trocha oddych. Este si mozes urobit taku polievku ze nastruhas mrkvu a zemiak, a varis vo vode so solou. Maso skus len varene a to morcacie. Kuracie ma v sebe kadeco. A odsleduj. Uz nejedz potom to co ti zle urobilo. A jasne. Nic mliecne, nic lepkove. Moj muz ked mal neutichajuce prehanacky, mohol aj ryzovy puding. Treba pozerat zlozenie, mozes ho uvarit s ryzovym bio mliekom. Bio preto, lebo len to neobsahuje kadejake pridavne latky. Skus to mlieko uvidis. Moze byt ze ti aj nesadne, my sme ho mohli obaja. Mozes si robit ryzove, pohankove (to s otaznikom), psenove kase. A tak. Keby nieco, kludne sa pytaj 😊. A ziadny cukor 😉

liv1
25. apr 2019

Este mozes vyskusat varene jablcko vo vode a bez supky. Kup len slovenske, napriklad golden delicious, tie su menej postrekovane ako dovazane. A su sladsie, nemusis prisladzat. Je to taky kompot celkom chutny

drahusa333
25. apr 2019

@luli222 ja som si s prehananim uzila svoje kvoli intolerancii laktozy a dieta mi velmi pomohla.drzim palce nech sa na nieco pride a najde sa riesenie

luli222
autor
26. apr 2019

@ruzicka1989
Dakujem krasne 🙂 ozvem sa 🙂 v pondelok letim na gastro, vsetky vysledky az stvrtok budu, takze napisem....zatial drezurna dieta a smecta, ine mi neostava :( vcera som sa len tak tak vyhla nemocnici, lebo sice krvny obraz, mineraly, vitaminy v norme, len zelezo nizsie tak to si dam, ale mala som vysoky pulz ja aj maly, tak musim oddychovat - s tym mojim 20 mesacnym zazrakom asi tazko :D ale skusim a pit vela tekutin, mam dovolenu aj fatru. Udajne je to sekundarny priznak z vycerpania, stitnu mam s liecbou ktoru uzivam v norme, takze tou to nie je.

luli222
autor
26. apr 2019

@ruzicka1989
Dakujem krasne za odporucanie mam kupene nejake hemo plus, ak nesadne vymenim 🙂

luli222
autor
26. apr 2019

@drahusa333
Ja sice nechcem byt alergik, ale radsej nech sa nieco potvrdi, akoby som mala trpiet bez zistenej priciny a nech sa to da liecit :( musim vydrzat do stvrtku.

luli222
autor
26. apr 2019

@liv1
Ano vcera som take papala a udrzalo sa juchuuuu 🙂 dakujem 🙂

luli222
autor
26. apr 2019

@liv1
Waw dakujem krasne, Vy ste normalne odbornicka 🙂 moc si vazim Vase rady, ved ja uz neviem co si navarit, taka som hladna uz :( ale idem skusit aj tu polievocku a kasu, a ano robim vsetko len na vode, vyvar papam, ten mi kupodivu robi dobre, ale nerobim si ho mastny, je viac zeleninovy nez masovy a jem ho samozrejme bez rezancov. No dietu budem drzat velmi prisnu a hlavne uz sa to riesi, tak som pokojnejsia, snad sa na to pride, este mozu prekvapit parazit, ci bakterie v crevach, hoci neviem skade by sa tam nabrali ale kto sledoval Dr Housa, tak mozne je vsetko :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre