Čítate bábätkám v brušku?

darinadaria
13. sep 2012

Nenašla som tu túto tému a chcem sa opýtat mamičky čítate bábätkám v brušku?Má to vplyv na bábätko?

xlucia
13. sep 2012

@darinadaria necitala som

iwesska
13. sep 2012

Nemyslim, ze ked mu budes citat, bude v buducnosti mudrejsie 🙂 Podla mna uplne staci ked sa mu budes prihovarat, alebo si pustis nejaku prijemnu hudbu aby ste sa obaja citili v pohode 😉

darinadaria
autor
13. sep 2012

@iwesska Nemyslím týmto,že dieta bude múdre,to nie- ale či to vníma,ked mu budem rozprávat 🙂

hradnapani
13. sep 2012

@darinadaria babatko aj tak nevie, ze mu citas. Ale prihovaranie sa oceni, hudbu takisto. Ja som teda necitala, ani toho hlasneho zhovarania vela nebolo. Skor tak myslienkovo som s nim bola, upokojujucu hudbu obcas tiez pustila (a dodnes pri nej zaspava) a myslim, ze staci.

crazybabenka
13. sep 2012

áno čítala som.....a stále čítame....máme to ako rituál pred spaním 😉

micka12
13. sep 2012

hej čitala som 🙂

hoogy
13. sep 2012

ja som citala malemu to co som sa ucila na statnice 😀 a malej som citala ked som malemu citala rozpravky.take prihovaranie je podla mna dobre babatko pozna nase hlase aj synov hlas a velmi na neho aj reagovala od zaciatku 🙂

lenka_b
13. sep 2012

Nie necitala som, ale manzel rad prilozil sluchadla k brusku s vaznou hudbou a mala sa vtedy velmi hybala 🙂 Asi 3 krat sme to robili, ale necitala som

kacsik
13. sep 2012

Čítala som, rozprávala som sa s ním, púšťala hudbu , vždy sa malý viac hýbal a aj teraz keď ma tri mesiace miluje hudbu a môj hlas 🙂

magali
13. sep 2012

@darinadaria jasne ze mozes citat, babo to urcite vnima, mozes mu spievat, rozpravat, pustat hudbu.. moj priatel malemu spieval pri brusku jednu pesnicku a maly po narodeni na nu reagoval.. niekto napr pusta pri bruchu melodiu z kolotoca nad postielku alebo nejakej mimi hracky

mandarinka34
13. sep 2012

ja som malemu vela rozpravala a spievala som kukulienku kom kom kominar a ine pesnicky priatel vzdy na mna pozeral a krutil hlavou ze ako naco spievam a kecam s malym . teraz strasne rad keca a ked mu spievam je taky kludnejsii. tak asi na tom nieco bude. 🙂

lilke
13. sep 2012

necitala, iba sa rozpravala. ale pustala som hudbu. uz v brusku si vyberal. 😉 na niektoru sa upokojil, na inu tancoval. ked som ho potrebovala upokojit ako babo, pustala som mu jeho oblubenu este z bruska (beethoven a mozart), a to vzdy pokojne pocuval. poucila som sa od kamosky, jej mala z obrovskeho kriku uplne stichla pocas znamej hudby, po skonceni spustila opat. takze ona ked potrebovala malinku povarovat, pestunky zasobila pre kazdy pripad oblubenou hudbou. fungovalo niekolko mesiacov.

katia7
14. sep 2012

prvemu som necitala vsetky dalsie maju rozpravky ked citam starsim a su cim dalej tym mudrejsie zatial 😀

oczeakova
28. sep 2012

Ja som v nejakom článku čítala, že pokiaľ chceš, aby tvoje dieťa malo kladný vzťah ku knihám, treba mu čítať ešte pred narodením. Dieťatko vníma tvoj hlas a nie obsah, takže mu môžeš čítať aj svoje knihy. Keď bude staršie, vymeníš to za rozprávky. Ja som v 24 tt a čítam si pred spaním skoro každý deň 😀

lienka1701
11. dec 2012

ja som to veru ešte neskúšala...ale ako tu čítam tak je to len dobre....takže skúsim...a čo rozprávky či hocičo?

00matula
15. dec 2012

necitam, pretoze ani nemam kedy citat, jedine ked mi moja dcerenka dovoli aby som jej citala, ale inak nie..ani pri prvom tehu som jej v brusku necitala...ale s nou som sa viac rozpravala ako teraz s malym, pretoze zasa sa stale malej venujem..🙂

balimka
15. dec 2012

@darinadaria precitaj si ty nieco pekne co ta zaujima, lebo po porode si dlhooo nic neprecitas :DD

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre