Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

mywiel
29. mar 2008

Hmm mne teda kamoska chyba ta moja najlepsia je na slovensku ale aspon si piseme cez skype a s bratom si tiez volame cez skype, co je super ze sa mozeme aj vidiet cez webkameru tak aspon nieco.

dididi30
29. mar 2008

sak to tie naj kamosky su online vzdy somnou..tu nemam ziadnu super, tu kazdi len zarobit a domov, len na to tu nadavaju a ze uz cim skor domov, ale nakoniec ostavaju aj dlhsie ako maju v plane, ale aj tak stale nadavaju, ja to nemozem pocuvat, pretoze ja som tu a mam v plane tu zotrvat co najdlhsie ...
ale mam tu rodinu, tak je to fajn......

sandrika
29. mar 2008

didid ahoj ako sa dnes máme?

mywiel
29. mar 2008

No aspon manzelova rodina, ze je tu svokra je super ako moja druha mama, a je tu plno sloveniek a cesiech vydatych za svajciarov tak sme tu taka banda ale tiez sa vidime len raz za mesiac. A moja svagrina ktora je skoro taka stara ako ja byva hned vedla nas tak sa necitim sama, ale aj tak je to ine ako na Slov. tam som sa stretavala s kamoskami kazdy den a to mi trochu chyba, lebo tu tiez su ludia zaneprazdneni v praci. 😢

dididi30
29. mar 2008

sandri cau, mame sa fajn, vonku je sice na nic pocasie, ale oddychujem a konecne sme postavili postielku, co mame este po malej, reku naco budeme kupovat.ale vybavicku mame novu, bo nedame chlapcekovi ruzovu 😀
tak tak, ono clovek casom zisti, ze rodina je tak trochu viac, hoci kamosky su tiez dobre, ale len sem tam ...ano tu je to ine, tu kazdi pracuje, coz doma, je vela bab nezamestnanych, alebo nemaju cas a tak je vacsia moznost sa stretavat..ja som niekedy nemohla ist do mesta bez sprievodu, teraz najradsej sama, to ma bavi viac 😀

dididi30
29. mar 2008

no a baby este mam vas, vykecam sa a pokracujem v svojej rutine 😀 😀 😀 😀

sandrika
29. mar 2008

aj my sme radi že máme teba, ja sa mám dnes tiež dobre, len to počasie ma rovnako deprimuje 😠

dididi30
29. mar 2008

ale sak u vas ma byt teplucko najma zajtra az 18 stupnov, to tu bude tak akurat mozno v lete, ale na druhy tyzden mame mat 16 stupnov, dufam,ze sa to nezmeni, bo ma drbne, chcela by som poporat aj malemu veci,..

mirka8429
29. mar 2008

miska nedavaj si prec podla mna je to plany poplach...casto sa mylia..a ked to nemas 100 percent tak uz vobec nie,,

didi no sak uvidime hehe snad do 42 nie hehe

dididi30
29. mar 2008

no len sa hehuj 😀 😀 😝 uz pred 2 tyzdnami si si myslela,ze rodis a aha stale si tu 😀

montinka
29. mar 2008

ahojte. myw ako bolo na samanskom veceri?

dididi30
29. mar 2008

ahoj monti....no ze bolo super pisala 😉

mywiel
29. mar 2008

Ahojte, no tak fakt nechapem ako je to moje babo otocene, lebo bublinky citim nie v brusku ale tam kde sa cika... 😀 Na poslednom utz bola mala otocena hlavou dolu na krcku a nohami hore pod rebrami. 🙂

montinka
29. mar 2008

myw mozno sa otocila

dididi30
29. mar 2008

no myw ja mam to iste a babo ma ritku dole, ale teraz sa toci kadejako, takze do 34 vobec nemusis stresovat 😉

mywiel
29. mar 2008

Moja kamoska zo Slovenska rodi teraz v aprili, ma super fotky z tehu, mozte mrknut radulka77 🙂

dididi30
29. mar 2008

a to sa ako tu kuka?

mywiel
29. mar 2008

Najdes si vo fotoalbumoch album podla autora... 😉

dididi30
29. mar 2008

jaj no skusim 😀

dididi30
29. mar 2008

no peknucke.....

mywiel
29. mar 2008

Zlate ze sa jej to hodi, ale to bola u profesionalneho fotografa. 🙂

mywiel
29. mar 2008

Aha Mirka co pisla jedna baba, ale ty mas este cas... 🙂 Ako urychlit porod... 😀

GASTRO (cajiky a papanie)
* Papanie jedal co pomahaju stahovat maternicu (zaciatkom tehotenstva sa vacsina z nich nedoporucuje, pretoze mozu vyvolat potraty (?)): zeler a petrzlen..
* Caje
ostružina malinová
kapsička pastierska
salvia lekarska a materina duska (neprekracovat davkovanie!)
skorica (vyvoláva pôrodné sťahy – doporucuje sa len aromaterapiou)
(viac info http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...)
* Deci cerveneho vina na vylepsenie krvneho obehu a obrazu.
* Varene/ teple pivo s medom (vlastny pokus, asi bez uspechu).

FYZICKA (aktivity pohybove)
* kazdodenne prechadzky so psom alebo susedou aspon na 45 min (nesetrite sa)
* pohyb na zdravom tele partnera s patricnym vyvrocholenim (vnutorna masaz + spermikovia su strasne doleziti - pomahaju stahom maternice)
* tanec v ramci pohybovych moznosti (brusne tance, pohojdavanie brucha v rytme novyxch slagrov)
* cvicenia pre tehotne (mozno velmi nepomozu, ale ani neuskodia a s ako-tak napravenou chrbticou nebudeme mat snad problem identifikovat skutocne kontrakcie)
* natahovacky - umyvanie okien, vesanie zaclon a pod.
* umyvanie podlah, vysavanie, montovanie obvodovych list..

RELAXACNE a ine…
* tepla vana (po debate s lekarom – pomoze vacsinou len ked uz je telo fakt nastartovane – vtedy veci urychli.. ale sama o sebe nezabera)
* reflexna masaz chodidiel
* masaz chrbta so zameranim na krizovu a driekovu cast
* radikalna zmena pocasia o aspon 15 stupnov (toto jedine naozaj zabralo, len neviem ako to zopakovat.. prosim poradte

mirka8429
29. mar 2008

myw to pisala jedna kamoska z apriloviek 😀 ja zatial prechadzky a malinkovy cajik a skusim sex 😀

didi a niesi rada ze som este tu? 😀

monti a ty ako??

sandrika
30. mar 2008

miruš a ešťe si hladkaj bruško, kríže, bradavky aj tio spúšťa činosť maternice

mirka8429
30. mar 2008

sandri 🙂 brusko si hladkam stale hehe a prsia ma teraz tak bolia 😒 ale skusim... 😝

mirka8429
30. mar 2008

didi, monti , myw nieste tu?

sandrika
30. mar 2008

prsia bolia aj mna to silen tak jemne povitiahni bradavky ,a le tie malíčky na nohách zaberajú , videla som v nemocke na vlastné oči, poobede masírovala a večer rodila 10 dní pred termínom.

mirka8429
30. mar 2008

sandri..a co mam robit s malickami? 🙂 som nepocula hehe...to je sranda..tolko metod existuje

sandrika
30. mar 2008

no masírovať siich 🙂

mirka8429
30. mar 2008

sandri...aha...no..skusime na dalsi tyzden..hehe vtedy sluzi moj lekar 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre