Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

montinka
7. apr 2008

ahojte uz som ttu. pinco aj mna minule doki dobre vylakal a poslal ma na kontrolne sono sice s niecim inam ale zbytocne som tam sla rozklepana lebo vsetko bolo ok. takze neboj urcite to bude ok

dididi30
7. apr 2008

no pinco ale to neznamena,ze budem mat lahsi porod, moze sa stat ,ze pri tomto si zazijem riadne bolesti a este tu v anglicku radi nechavaju vytrapit, tak sa nebudem do nemocky trepat, radsej pobudnem doma kym nebudem mat kontrakcie kazde 3 minuty 🙂
monti presne tak, len stresuju, to iste som aj ja mala zo sonom.....hoci ani sono nieje stopercentne, lebo niektore choroby nieje vidiet ani cez sono....
zalezi aj aku mate krv a gentiku...teda ak je rh negativ tak to je trosku problematickejsie...ak rh pozitiv tak je to ok...

montinka
7. apr 2008

a ozaj didi vies preco som to musela prist minule s plnym mechurom na sono. lebo vraj vtedy je vidiet lepsie vrodene chyby. hm teraz v maji uz nemusim prist s plnym chvalabohu

dididi30
7. apr 2008

monti tak to som pocula, ale nie ze je vidiet lepsie vrodene chyby.......no ja som isla na vsetki tri sona s vyprazdnenim, hadam bude vsetko ok 😒

montinka
7. apr 2008

no mne to iba sestricka povedala tak som ti napisala ked sme nevedeli prist na dovod. hmmm myslis ze v maji mi uz povedia co to bude

dididi30
7. apr 2008

no ja som sa pytala kaomky a ona mi vravela, ze v tedy je babo lepsie vidiet aj ked je babo moc v zadu, ale s tymi vrodenymi chybami je to teda logickejsie.....ale aj ak neviem co v tom zohrava voda, hm...
jasne ze povedia, sak zu to bude mat take velke a ked bude dole hlavickou tak bude o to lepsie vidiet

montinka
7. apr 2008

hm no som zvedava ci ukaze.🙂 no dobre idem ja s drahym do lidla. tak ahoj zatial mozno este potom pridem

dididi30
7. apr 2008

ok tak sa maj a nieco pekne pokup 😉 a ukaz sa niekedy.ozaj on stale nerobi??

mirka8429
7. apr 2008

caute babiky...dnes som bola na ekg tak mam v poriadku akurat som to mala trochu zrychlene ale ze to nevadi...dnes mi je nejak zvlastne..tak zle mi je...tak oddychujem...nemam miesto nikde..mama vravi ze to uz pred pôrodom...heh

dididi30
7. apr 2008

mirka 😀 😀 😀

mirka8429
7. apr 2008

didi co 🙂

dididi30
7. apr 2008

sa smejem bo ty to tak zlato prezivas 😀

mirka8429
7. apr 2008

didi no hej..sak uz sa neviem ani nijako ulozit ☹ ano lezat nedobre ani stat ani sediet...dolu uz citim hlavicku a hore sa kdesi tiska a ked zatlaci na zlcnik tak ti poviem to je bolest...bojim sa ale aj dufam ze v stredu ma tam uz necha

dididi30
7. apr 2008

no aby si nesla skor 😀
ale vraj pred porodom ucitis ulavu, ja si to nepamatam.....ale ty ju zrejme necitis tak neviem, asi je to individualne

mirka8429
7. apr 2008

didi no musim vydrzat do stredy vtedy sluzi moj lekar..hehe a ulavu necitim..este plus hlavicku dolu a take tlaky sem tam...a hore sa vydufa tiez a este to pichanie pod rebrom..no neviem co to

dididi30
7. apr 2008

mirka ja to mavam uz teraz, takze to tak asi ma byt..to pred tehu sa vraj babo ukludni a ty citis ulavu tak neviem

mirka8429
7. apr 2008

didi no sak ti poviem 😀 ale ta teraz sa toto isto ulavou neda nazvat..len sa bojim aby som zvladla tie pôrodne bolesti a vladala vytlacit maleho von

dididi30
7. apr 2008

joj miri to pojde samo ani nebudes viedet kedy ako ked ti zub taha 😉

mirka8429
7. apr 2008

didi dufam ze mas pravdu..ale co s tymi bolestami..sak to trva aj 10 hodin nie?

montinka
7. apr 2008

ahojte ako vidim preberate tu porod 😒

dididi30
7. apr 2008

miri neboj, ja som mala bolesti 20 minut ale fest...to predtym boli take lahke menstruacne bolesti, to som prezivala kazdy mesiac tak som bola zvyknuta 😉 , mozno teraz pri tomto si uzijem, ale dufam,ze co najkradsie 😉
mnti no, co uz 🙂 co ste nakupili?

montinka
7. apr 2008

vy tu uz zase nie ste ani jedna?

dididi30
7. apr 2008

ale sme 😀

sandrika
7. apr 2008

aj ja som tu 🙂

montinka
7. apr 2008

no uz som sa zlakla ze som tu zase sama. ale Ivo si bol kupit vody a nieco na jedenia na cestu vies.

mirka8429
7. apr 2008

didi no aj ja mam bolesti pri menzes...tak snad to nebude take hrozne..ale ked zeny opisuju ze su tie bolesti nejake hrozne..tak uvidim ako to zvladnem ja...

monti soom

sandri ahoj

montinka
7. apr 2008

hm aj ja som mavala krce a myslim ze horsie ako ked som cakala kym ma vycistia to nebude. a ak hej tak to prezijem ak som prezila tamto.🙂 neboj sa Miri mne zatial vsetci vraveli ze sa to da zvladnut a ked nie tak si mozes dat nieco pichnut nie?

dididi30
7. apr 2008

monti tak to uz ide na cesty?? tak chvala bohu aspon bude kludnejsi a aj ty 😉
miri, ja som mala neuveritelne bolesti pri mendzese aj som bola ostravdlnena v skole tak mi bolo , vracala som.....aj preto sa hovori,ze zeny ktore maju bolesti pocas mendzesu tak maju lahky porod aj ked su sirsie boky....po porode mi bolesti ulavili ale teraz posledny pol rok sa vratili, tak asi bolo nacase byt opat tehu 😀

dididi30
7. apr 2008

no baby ja som sa pytala, jednej co rodila v anglicku a tu ziadnu krv ani nic pre picnutim epi nemusia vysetrit, prost ak chces pichnu a nic neplatis....takze pohodka, bo tu jedna pisala, ze jej musia pred tym krv zobrat...

mirka8429
7. apr 2008

monti no ved hej snad by mi aj nieco pichli hehe...

didi no aj ja mavam strasne bolesti pri menzes...tak 1 den...tak som co ro zvyknuta..a aj boky mam sirsie..tak uvidime..a maly by mal mat vahu cca do 3,5kg..tak snad nie viac...no a sa chcem o klystir opytat...to je nejaka gumena rurka?alebo umela...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre