Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

durni
16. júl 2008

A ty si na tom ako už cítiš pohyby? ozaj a viete už čo to bude? 🙂

majandra
16. júl 2008

mne sa to nejako zdalo okolo 18-teho tyzdna, ze som to male citila, 😉 niekedy ho necitim, nestihnem si vsimnut, nezaregistrujem to, ked mam pracu alebo sa niecomu venujem, je to este take slabe....nevieme co to bude, ked som tam bola naposledy v juni tak to este nebolo vidiet, ale idem tam nabuduci utorok tak som zvedava, ci sa nam otoci spravne, 🙂

durni
16. júl 2008

takže ešte len pôjdeš na to sono v čo má byť cca v 20 t?
No nám sa otočil zadočkom ale kedže som to chcela zistiť tak ho trošku poštuchal a pohol sa mu potom trošičku tak niečo mu tam nešiel ale ktohovie aj segra mala mať chlapca to jej tvrdili ešte aj dve hodiny pred pôrodom a nakoniec to bola iba riadna baba a žiaden chlapec tak ešte tam je tam možnosť že aj u mna to tak nejako bude 😀
ale vždy je lepšie ked je dievča v modrom ako chalan v ružovom 😀

majandra
16. júl 2008

no asi ano, a kde si bola na tom sone v 20.tt ??? Bola si u svojho lekara??? Ci v nemocnici?? Ja som povedala, ze mne je to jedno co to bude,len hlavne nech je zdrave, aby sa narodilo v riadnom termine, lebo o prve sme prisli, tak snad toto vyjde 🙂

durni
16. júl 2008

tak to mi je luto a ak sa smiem opýtať v koľkom mesiaci si bola ked ste prišli o to prvé?
no mne je to tiež v podstate jedno hlavne aby to bolo zdravučké
no ja som bola u iného doktora ale v podstate bol vo vedlajšej ordinácii ale už som si zmenila doktorku od vtedy a tato nová tiež posiela ku nemu do v podstate asi niečoho ako nemocnice alebo strediska skôr neviem presne ale určite som nebola u mojej na tom sone v 20 t a myslím že sa ani nerobí u tých ku ktorým normálne chodíme alebo záleží od špecializácie doktora ak má špecializáciu a rozumie sa dobre tomu tak nevidím dôvod načo by si mala chodiť inde
a držím palčeky aby bolo teraz všetko v poriadku 😉

majandra
16. júl 2008

bola som v 14.tt, prisla som o to presne v den mojich narodenin.....a preto sa o toto druhe velmi bojim, este v sobotu som mala taky blby pad, pes ma zhodil, lebo muz ho musel rozblaznit ...... no tak som zvedava, ci ma niekam posle ak ano, tak bude musiet ist so mnou aj manzel, lebo ja chodim k lekarke do BA a to cestovanie, no ved uvidime....

durni
16. júl 2008

joooj tak to dufam že sa malému nič nestalo ked si spadla ale to bol určite iba taký malinký pádik však 😉
tak to muselo byť strašné a k tomu ešte v den tvojich narodenín neboj už si doosť daleko s malinkým tak si ver že bude všetko ok
no u nás to bolo tak že ked som ja telefonovala mame že som tehotná tak o pár hodín neskôr jej volala moja sestra ktorá jej zas oznamovala smutnú správu že prišla o dieťa tiež tak nejako okolo 14t takže sa upla na mna a nič mi nechcela dovoliť robiť aj dovolenku mi zrušila tka sa bála a teraz je znovu tehotná aj ona a to tiež sa všetkého bolí každého pichnutia tak ju ukludnujem ať sa nebojí že aj mna to bolelo alebo tak no niekedy je to snou ako s malým deckom 🙂 ale chápem ju že sa bojí
ja sa bojím strašne a to sa mi nič také nestalo len švagrine a segre takže v podstate mi stačilo vidieť aké to bolo pre nich strašné takže ja som sa tiež bála každého pichnutia ale to segre nevravím 😀
tak to mne zas pár krát skočil naš havinko na brucho som myslela že ho roztrhám na kusy 🙂 ale naštastie je to len 5 kg havino aj ked to nie je tiež nič moc odvtedy si dávam na nu pozor a vždy ked sa blázni z manželom na posteli tak sa dávam bokom aby mi neskočila zas na bruško
tak skús aj ty nejako predvídať ked sa bláznia spolu že sa radšej daj bokom alebo nejako aby ti nezasiahol havinko bruško alebo ta zas nezhodil 😉

majandra
16. júl 2008

no v podstate to bol taky mensi, ale nic ma neboli, len mam take tlaky, ale to uz poznam, natahuje sa maternica.No nas havino tiez rad vyskakuje aj ked sa s nim nikto nehra, ale je to vlciak a ma 50 kg, a ja mam aj s babom 56 kg.A pritom pade som sa bala o to male, viac bolo strachu.Ale ani som nezakrvacala nic.Takze sa ukludnujem, ze to bude ok.22.7. idem na kontrolu, tak snad bude vsetko ok. Uz si si kupila nejake vecicky pre to malicke? Ja este vaham, ja si to asi nakupim niekedy v novembri alebo koncom oktobra. Ked to nase male ma prist 6.12.2008. 🙂

durni
16. júl 2008

No ved jasné že strach je o to malé ale ked nemáš nejaké obzvlášť silné bolesti a nekrvácaš malo by byť všetko ok a ešte k tomu ak budeš cítiť že sa hýbe tak určite bude všetko v poriadku
no pravdu povediac my máme v polke novembra a tiež som si povedala že na vecičky máme čas ale priznám sa mamina mi už kupila postielku pre malé a segra dve zavinovačky teda jednu na suchý zips a jednu len tu výpln to tej obliečky a ja som si kupila tiež jednu tu výpln ale hrubšiu a obliečku jednu na to a inak občas niečo kupim lebo sa noevládnem ale zatial nejako extra to neprehánam som sa strašne bála že ked sa niečo stane potom čo stým by mi to všetko rpipomýnalo a tak no takže som sa krotila ale čím je to bližšie tým viacej mám chuť nakupovať a ozaj ešte som si kupila fusak ale banujem lebo je z ovčej vlny v nútri a sa bojím aby malý nebol alergický a inak mám troje pyžamka a dvoje body ale s krátkym rukávom to som ešte vôbec neuvažovala takže su mi v podstate na nič v zime ale nevadí hlavne že bola s toho radosť a ak nevyžijem ja tak mám aspon darček pre segru na jar ked sa narodí jej 🙂
ale budúci mesiac ideme kupovať kočíka a vajíčko
no tak u nás je to jednoduchšie naš havink je prerpapkaný yorkshirský teriér a váži 5 kg a ja prepapkaná budca mamička ktorá váži 65 kg takže mna len tak lakho nezhodí 😀

majandra
16. júl 2008

No mne zas mamina ustrikovala celu supravicku pre male, takze v zima sa hodi, len aby sa do toho zmestilo, nieze bude velike, lebo manzel je vysoky a ja mala, snad to bude dobry priemer... 😉 ja som videla krasne papucky, tak ich kupim, ked pojdem okolo..ale v obchode si vsimnem, ze pozeram len na ruzove vecicky, chlapcenske ma akosi nezaujimaju 😀 no budem musiet aj ja neskor pokupovat take zimne vecicky, lebo december, no neviem neviem, ale snad nebude tuha zima 😀

funy
16. júl 2008

ahojte,

ja by som uz tiez chcela citit pohyby, ale som len v 16/tom tt, tak asi je skoro.
zajtra idem prvy krat na krv a 21. do poradne.
robia vam sono kazdy mesiac?
alebo vas len vysetruju zo spodu?
zatial my robili sono 2 krat. v 6 tt a v 13 tt a nedavno na pohotovosti pretoze som trosku spinila.
mne je jedno ake pohlavie to bude, len nech je zdrave. zrejme na zaklade krvnych testov sa bude zistovat ci je zdrave. vy to uz mate za sebou, tak budem rada ak napisete.
zatial som nepribrala. pretoze stale vraciam a jest viem az poobede, alebo az vecer.
vy ako s nevolnostami?

majandra
16. júl 2008

Ahoj Funy,

mne byvalo zle do 14.tt potom to preslo.Ja som zacala iba teraz niekedy citit pohyby, ale iba take slabucke, neboj sa budes ich citit aj ty ale trosku neskor, ved uvidis.Mne robia sono kazdy mesiac,ked tam idem.Zo spodu ma vysetrovala ked som bola v 12.tt a bolo to ok, potom uz nie.

durni
16. júl 2008

no tak to dufam ženebude príliš tuhá zima tento rok radšej ať je taká slabšia už kvôli malým 🙂
no ono to je možno aj tým že všeobecne teda aspon mne sa viacej páčia dievčenské veci prertože ich je omnoho väčšie množstvo po obchodoch ako chlapčenských a su strašne roztomilé 😀 takže tiež kukám po takých ale nekupujem radšej 😉

durni
16. júl 2008

ahoj funy no ja ti poviem tak čo sa týka nevolností tak mne bolo zle všehovšudy asi tak dva týždne s toho som zvravala asi len raz a tie dva týždne som nemohla jedlo ani vidieť a ani cítiť hned sa mi robilo nevolno ale papkala som nasilu aspon niečo a potom našťastie to prešlo lebo inak neviem tie dva týždne sa mi vtedy zdali ako večnosť
no sono mi nerobili každý mesiac v podstatet ak je všetko v pohode tak sa robí zhruba asi tri - štyri krát ale ja som si pýtala kým som necítila pohyby lebo som sa chcela uistiť že je malé v pohode lebo som mala dosť veľké stresy tak sosm to chcela vidieť či mu bije srdiečko a tak ale možno sa robí častejšie ja ti asi moc neporadím lebo ja som si zmenila doktorku ale ona mi robila len raz dobrovolne na zistenie či som vôbec tehotná ale ja som si pýtala potom že si to radšej zaplatím ale že chcem vedieť lebo len vyšetrenie z dola sa mi nejako nezdalo dosť presné či je bábo v poriadku alebo nie takže tak ale inak vždy ťa vyšetria aj normálne či sa neotváraš a tak a potom že ako daleko máš už maternicu a takého veci

durni
16. júl 2008

no tak mna zase vyšetruje stále zo spodu ale len rukou či sa neotváram inak sono neviem ako mi bude robiť táto doktorka
no a pohyby tak tie cítim tiež len krátko nejaké dva týždne som si istá že to je malé inak možno aj skôr ale nevedela som či je to ono alebo nie ale teraz ked už vidím ako sa mi dvíha koža a cítim že sa mi niečo posúva v brušku tak som si istá že to bude malé 😉
tak neboj ono sa ti ozve v pravý čas ja som sa strachovala lebo švagrina ja o dva týždne dlhšia tehotná ako ja a pohyby cítila omnoho skôr ale neboj sa ak sa to aj tebe tak stane proste niektorá cíti skôr a iná neskôr ale raz to príde 🙂

majandra
16. júl 2008

no ved ani ja, ked tak nieco kupim tak radsej v neutralnej farbe 😉 dnes kolegyna uvidela po prvy krat, ze mam brusko, a hned my cakame babo....asi to brusko dovtedy nevidela 😀

majandra
16. júl 2008

ozaj nevies ako je to s tym pediatrom? Nez pojdem rodit, to ma skocit za nim, ci ma vezme alebo staci po porode??

durni
16. júl 2008

tak ono kedže si stále chudunká tak si to asi ani neuvedomila ale sranda a inak vidno ti ho normálne že by si niekto všimol hned že čakáš bábo?
no a čo sa týka toho pediatra ani ja neviem presne ešte si to musím prezistiť ale počula alebo čítala som už neviem presne ktoré s toho 😉 tak to bolo nejako že predtým ako pôjdeš rodiť by si mala mať vybaveného pediatra či Vás s malým príjme alebo nie takže asi bude lepšie si to vybaviť pred pôrodom aj segra vybavovala pri prvom dieťati pred pôrodom ale to bolo pred 5 rokmi ale asi sa to nezmenilo podla mna aby bola istota že sa vás niekto ujem a neostanete bez lekárskej starostlivosti ale neviem presne ale tuším že tak nejako ak niekto vie presne tak budem rada ked nám to objesní 🙂

majandra
16. júl 2008

ja som nizka a chuda nie som, vyska 160cm 52 kg, teraz mam 56,5 kg, a brusko mi zacalo iba v poslednych dnoch vidiet, ale ano, je to vidno, som okruhlejsia, brusko vystupilo, ale nosila som predtym volne tricka dlhe, rozopnute nohavice takze to nebolo vidiet, konecne mam tehu nohavice tak vyzeram ako tehotna. 😉

durni
16. júl 2008

joj mi nevrav ja sa do ničoho nevojdem takže mam iné nervy všetko mi blíži a mám jedny tehotenské nohavice a tie nosím už asi stále lebo je teraz škaredo a ráno mi je zima musím si nejaké ešte zaobstarať ale je to dosť veľká pálka na mna tie nohavice cez 1000 je to dosť teraz mám aj iné výdavky ale to určite máte každá 🙂
a ja sasma som to na sebe videla hlavne ked som sa napala ostatný až neskôr teda okrem manžela ten to videl tiež lebo som nikdy nemávala bruško a zrazu tam bolo 😀 ale ked som začala nosiť tehotneksé tričká tak to bolo už vidno trochu ale to aj to triško skreslovalo 🙂

funy
16. júl 2008

dakujem dievcata,
manzel tvrdi, ze on pocuje babo ked tam da ucho. ze to vie ze to nie su creva, ale to tam nejako clupoce.
tak neviem ci ma pravdu, ja len preto chcem citti, aby som vedela ze sa hybe. takto je to zvlastne ked necitim, akoby som tam ani babo nemala

durni
17. júl 2008

funy
neboj ono tam určite bude 😉
ten môj tiež stále tvrdí že ho tam počuje aj ked som ho ešte necítila že počuje nejaké čľupotanie a že to určite nie su črevá tak neviem možno na tom niečo bude škoda že mi nevieme čo počujú lebo to nemáme ako počuť 😀
ja som tiež sa už nevedela dočkať kedy začnem niečo cítiť čo by mohli byť pohyby aby soom vedela že tam vôbec to malé je ale neboj dočkáš sa potom sa zase budeš strachovať či sa hýbe dosť a prečo si ho ráno necítila alebo cez obed on sa ozve ked bude chcieť a ževraj je to individuálne že niekedy sa moc ani nemrví tak ho nemáš ako veľmi cítiť
ked sa ma doktorka na to pýtala či už cítim pohyby tak som jej povedala že niečo také slabé ale nie silné a ona sa zasmiala a povedala mi že čo by som ako chcela ved ešte nemá 4-5 kg aby som cítila silný kopanec 😀

majandra
17. júl 2008

durni

ja nosim zatial len tehotenske nohavice, tricka nie, kupim si vacsie cislo, to sa neoplati na tu chvilu si kupovat vela veci, ja mam tiez len jedny tehotenske nohavice, teraz som ich zacala nosit, konecne som ich dala mojej mamine skrartit, lebo pri mojej vyske je problem si kupit nohavice a rovno ich nosit, vsetky su mi dlhe, neviem na koho to siju.No a co sa tyka tych pohybov ja ho tiez malokedy citim, niekedy to ani nezaregistrujem.Tak som aj ja zvedava ked to bude vacsie aky mi da kopanec. 😀 ale tesim sa na to. 😉

durni
17. júl 2008

tak ja sa tiež teším v podstate ked dá o sebe poriadne vedieť 😀
no tak čo sa dlžky týka tak to ti verím lebo ja mám tiež s tým problém vždy to bud tahám za sebou alebo ked sa da tak to len zahnem ale väčšinou taktiež končia u mojej maminy na skracovaní 🙂

majandra
17. júl 2008

este som si chcela kupit rifle na traky, to budem nosit na jesen a v zime, len nemam ani cas chodit po obchodoch, lebo ma hlad dovedie domov a sup do chladnicky. 😀 zajtra mame firemnu opekacku a kolegyne, ze daj si rifle a ideme, no jasne, keby som mala nejake tehu, lebo ine neobleciem 🙂 ani sa mi tam velmi nechce ist, lebo nie sme spravny kolektiv, skupinkujeme sa a moje kolegyne to iba ohovarat vedia. 😠

durni
17. júl 2008

tak to poznám to nie je ozaj boh vie čo
no tak rifle nemám ani ja a na gulašku ked sme mali som si dala také rifle nad kolená ale bolo teplo a horko ťažko som ich zapla a to som si kupila naschvál strašne veľké aby mi vydržali dlhšie tak som sa zmýlila a inak neoblečiem vôbec nič s pôvodných nohavíc čo som mala akurát včera som kvôli tomu plakala 🙂 že si nemám čo obliecť do práce lebo nič som nezapla občas ma deprimuje že musím stále nosiť jedny a tie isté nohavice ale čo už narobím ale idem si nejaké teraz kupiť lebo nechcem furt chodiť v elegantných nohaviciach takže musím niečo poriešiť ja som behala včera po meste a kukala ale nič som nezohnala vôbec nič takže som ostala bez riflí ale hádam niečo nájdem
🙂
a nemáš tam žiadne dobré kolegyne čo by si šla s nimi na tu gulašku a potom sa vytrať ale lent ak aby sa nepovedalo sa ukázať nachvílku 😉

majandra
17. júl 2008

vies co ale zajtra hlasia aj dazd, uvidim ake bude pocasie....ale nemam si co obliect a na rychlo nezozeniem nejake velke nohavice 😀 a ked som si vyhliadla nejake na nete tak doba dodania trva 14 pracovnych dni. 😠 a to je velka skoda.Inak mna to ani nehneva, ze nosim iba jedny a tie iste, keby neboli take drahe tak si kupim aj viacej, ale co potom s nimi, jedine ich vyuzijem pri druhom 🙂 a potom zalahnu prachom a to je skoda.

durni
17. júl 2008

ved práve to ja som za jedny dala ale som si povedala že to stačí jedny su dosť čo sa penazí týka radšej kupim malému niečo do výbavy ako sebe na ejaké 4 mesiace vyše 1000 korún to sa mi nelúbi
neviem no idem si objednať z bazaru z netu nejaké a kašlem na to
no tak to hej ak bude pršať tak tam radšej nechod

majandra
17. júl 2008

na akej stranke je ten bazar??? bola by som si aj ja nejake kupila. Lebo tie nohavice co mam na sebe, tak tiez stali okolo 1300 Sk.

horajda
17. júl 2008

baby ja som zacala citit pohyby tiez uz v 16tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre