Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

miriamka
8. nov 2007

Loss...aj ja to studujem,nech viem kde co je 😉

loss
autor
8. nov 2007

MIRIAMKA INAK VSETKO NAJLEPSIE K NARODENINAM ako to idete oslavit?

miriamka
8. nov 2007

Jeeej Loss,dakujem!Si zlata ze si si spomenula!Oslavovat?Asi pojdeme na veceru s manzelom,a cez vikend oslava s kamaratmi a rodinou.

mirka20
8. nov 2007

aj ja som si citala o porodnici, v kt.budem pravdepodobne rodit a boli tam same chvaly, ze je tam aj nadstandardna izba a podobne a kazda mamicka,co tam rodila mi povedala, ze ani polovica z toho nie je pravda 😒
miriamka, ty mas narodeniny? vsetko najlepsie 🙂

miriamka
8. nov 2007

Miri...dakujem.Veru,dnes som opat o rok starsia 😅
No s tymi porodnicami...proste asi sa modlime,aby sme tam dlho po porode nemuseli byt

mirka20
8. nov 2007

mirka, presne tak 🙂 ale zase mi kamoska hovorila, ze aj ona chcela ist co najskor domov, ale ked prisla domov, tak bola velmi neista z toho, ze je tam zrazu sama, bez sestriciek, doktorov, kt.by pomohli, keby nahodou nieco bolo s malou

miriamka
8. nov 2007

No ja dufam prve tyzdne v pomoc maminky,lebo inac neviem neviem

mirka20
8. nov 2007

aj ja uz som oznamila maminke, ze v maji cerpa dovolenku a pride ku nam 🙂

zuzanat
8. nov 2007

prosim va viete mi poradit? volala som na vysledky kultivacia a sestricka povedala, ze mi daju nejake cipky. nic viac nepovedala, tak teraz neviem ci s zle alebo ako 😖

mirka20
8. nov 2007

zuzi, tak to vobec neviem 😒

miriamka
8. nov 2007

Miri...moja mamina nepracuje,takze ju budem mat k dispozicii od rana do vecera 😵

mirka20
8. nov 2007

tak to mas super, aspon ti vela pomoze. moja este robi, takze to budeme riesit len dovolenkou. a este k tomu my byvame okolo 120 km od seba, takze budem na vsetko sama,ked nebude pri mne☹

darka83
8. nov 2007

Mirka aj ja mam maminu 100 km od seba, ktora pracuje a este k tomu zatial jednoizbovy byt, takze sa budem musiet spoliehat sama na seba a na manzela 😨 Inak mi vazne nema kto pomoct ☹

mirka20
8. nov 2007

darka, mne maminka slubila, ze na chvilu pride, aby som hned po porode mala niekoho pri sebe, teda ak neratam manzela. ale my mame nastastie rod.dom, tak je to ine ako jednoizbovy byt

darka83
8. nov 2007

My ho este len zacali stavat a musel by sa stat zazrak aby sme to stihli do maja. Jedine, ze by som tak 2 mesiace prenasala 😀

mirka20
8. nov 2007

darka, tak to je asi dost nepravdepodobne 😀 ale ved tie 2 mesiace vydrzite aj v jednoizbovom byte a potom si budete uzivat priestor a maminka dojde 😵

darka83
8. nov 2007

A to sa budem dovtedy na to babo pozerat? 😀 Ale nie, ved nemam 15 rokov a som presvedcena o tom, ze budem vediet, co s nim, ved bude moje a vytuzene 😵 Bude to ok a ked si nebudem vediet rady maminka bude urcite na telefone, ved ja niekedy aj varim s telefonom na uchu 😉

sandrika
8. nov 2007

Radulka aj ja chcem ísť do BŠ v BB určite rodiť nechcem aj keď mi ako sestrička robí v BB na pôrodnej sále mama nechcem tu rodiť, nechajú tu ženu riadne vytrápiť!!!!

lucka0122
8. nov 2007

ahojte boli sme na kontrole mame 13tt+2dni a meriame 68.8mm.....rastieme..a sme v poriadku...na kontrolu az 6.12.07...mame aj fotku

loss
autor
8. nov 2007

lucka aj my sme dnes boli na kontrole mame prestne ako ty 13tt+2dni a meriame 8cm na kontrolu ideme 29.11 a budu nam brat krv na testy som taka stastna

radulka77
8. nov 2007

Sandri: to som tiež počula, žiadna sranda v tej našej BB.. pozerám že máš tiež aprílový termín.. ja by som bola rada keby mi tiež vyšiel koniec apríla 🙂 to by už bolo malé v znamení Býka ako som aj ja a aj môj manžílek 😉 no možno to výjde.. A bola si sa v BŠ už informovať? ja zatiaľ zbieram info tu od mamičiek..

miriamka
9. nov 2007

Loss...gratulujem ze malicke tak pekne rastie! 😵

majcik
9. nov 2007

Radulka - citam, ze planujes ist rodit do BS. Tiez som pocula same chvaly na tu porodnicu, ale ja osobne by som sa bala, ze by som porodila cestou kdesi medzi 33. a 34. zakrutou 😀

radulka77
9. nov 2007

majcik - no ono je tam to riziko vždy, ale myslím že dosť malé, veď prvá doba pôrodná u prvorodičiek trvá vždy niekoľko hodín, takže to je dosť času na presun z BB do BŠ.. no a spolieham sa na to že v apríli už budú cesty dobré takže by to snáď mohlo výsť.. 😉 Ale ešte nie som na 100% rozhodnutá.. uvidíme čo povedia doktori.. 🙂

miriamka
9. nov 2007

No baby neviem...moja kolegyna,prvorodicka mala od odtecenia vody doma cas len na presun,do hodiny od vtedy bol maly vonku 🙂

loss
autor
9. nov 2007

caute
miriamka dakujem 🙂

weja
9. nov 2007

loss - este raz gratulujem k zdravemu babatku 🙂

deina
9. nov 2007

Hello. 🙂

Zato niektore zeny porodia poriadne rychlo. 😅 Aj mne sa BS velmi paci, ale nemaju take novorodenecke oddelenie ako tu, tak radsej nebudem riskovat. Pre istotu.

loss
autor
10. nov 2007

weja dakujem 😵

sandrika
10. nov 2007

Radulôka nie nebola, viem len , že ak budeš rodiť v "ordinačných hodinách nestojí to nič" a ak mimo pracovnú dobu tak 5.000,-Sk , ubytko na súkromnej izbe 500,-Sk jaska aj s manželom no a tiež som počula len samé chvály...tiež ešťe niesom rozhodnutá hlavne preto, že sme predali auto (ale máme jedno k dispozícii keby..)uvidím ako sa rozhodnem no moja mama to asi neprežije..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre