Dievčatko alebo chlapček - test so sódou bikarbónou

23javane
2. dec 2016

Ahojte mamicky a tehulky chcela by som sa opytat ci ste si robili test so sodou nikarbonou a rannym mocom na zistenie pohlavia dietatka. Ak ano potvrdilo sa co vam vyslo z tohto testu aj na sono a po narodeni? 🙂 Ja som si ho robila len este mi to nepotvrdili na sone takze musim pockat 3 tyzdne dufam ze uz budem vediet presnejsie a uvidime ci test nesklamal 🙂

sunnytt
2. dec 2016

@23javane ja som robila z vecerného mocu a potvrdilo sami na sone to co zo sodou. cakame dievcatko, uvidime co po porode🙂 kamoske vysiel so sodou chlapcek a ma chlapceka 🙂

andrea71290
2. dec 2016

A to sa ako robi? 😀

23javane
autor
2. dec 2016

@sunnytt no super vela som aj citala ze to zenam vyslo tak uvidim aj ja potom sa ozvem ci sa to potvrdilo 🙂

gabrielagaladova
2. dec 2016

Mne to nevyšlo. Podľa nej som mala mať dievčatko a mam chlapceka 🙂

danusskaaa
2. dec 2016

@23javane mne sumelo pri oboch a prvú mám babu, teraz bude chlapec...😉

11okana
2. dec 2016

Ani mne to nevyšlo, a to som skúšala niekoľko krát, nikdy nesumelo tak by malo byt dievča a budem mat chlapca

evittam
2. dec 2016

@23javane Daj sa vyčúrať do sódy bikarbóny manželovi a potom sa pýtaj.
Ach jáááj ženy, to fakt veríte takýmto kravinám?😂
A isté to bude tak či tak až po pôrode.

cuculiatko88
2. dec 2016

somarina,tak ako aj cinsky kalendar pohlavia, mala som mat jedneho chlapca a jedno dievca a mam dvoch krasnych chalanov :D

sunnytt
2. dec 2016

je strasne vela vseliakych babskych receptov🙂 aj tak su to vsetko len blbosti je to skor na zasmiatie a nie aby sme to brali važne

lenkalubo
2. dec 2016

Ja so si to robila z čistej zvedavosti, ale u nás to vyšlo aj pri synčekovi aj teraz, vychádzalo dievčatko a sono nám to potvrdilo 😀 zrejme náhoda, či? 😉

23javane
autor
2. dec 2016

Riesim to len cisto zo zvedavosti 🙂 takze nejaku velku vahu tomu nedavam :D

alchemilkazltozelena
2. dec 2016

@23javane mne to vyslo pri oboch detoch 👍

tarja2
2. dec 2016

...ani mne to nevyslo. Podla toho by mal byt chlapec a nakoniec je to dievcatko 😀

14nunu10
2. dec 2016

Mne nevyšlo,soda test som robila v 10 tt,13 tt a 17 tt a vždy ukazovala na dievčatko,no utz uz 3 x potvrdil chlapčeka 🙂

majkaws
2. dec 2016

Mne to tiez sumelo pri obidvoch tehu a mame chlapca a dievcatko 😀 ale ako zabavku odporucam, ja som skusala aj s kapusovou vodou ale to mi nevyslo vobec 😀

yasamin
2. dec 2016

Ma sa robiť až po 13 TT a mne vyšlo mam chlapčeka

sasesoe
2. dec 2016

Cisto zo zvedavosti si mozete aj hodit mincou 😀
Statisticky sa stale viac rodia dievcata,tak pri stavkd vyssia pravdepodobnost vyhry 😀
Nam vysiel "vnutorny pocit" mamzelov, ked uz od pozitivnehi tehu testu sa par krat preriekol, ze "moje baby".... Ale havne, ze je zdrava <3

ukulela
2. dec 2016

zeny, hlava mi to nebere ... ako mozte verit, ze soda bicarbona vyvesti pohlavie dietata?
soda bicarbona sumi aj v octe ked peciem marlenku ... upeciem teda chlapca?
v pripade mocu soda nesumi kvoli dievcenskemu/chlapcenskemu plodu. PH mocu (ci je kysly, alebo zasadity,t eda ci ne/bude sumiet) zavisi napr od stravy....

Na čom závisí pH moču?
Z vyššie uvedeného vyplýva, že pH moču do značnej miery závisí na tom, aký druh potravín človek prijíma. Ak prijímame veľa bielkovín (mäso), bude moč kyslý, ak naopak jeme viac rastlinnej stravy a pijeme veľa mlieka bude naša moč zásaditejší. To platí u zdravého človeka.
Prostredníctvom renálnej zložky acidobázickej rovnováhy sa obličky podieľajú na udržiavaní správnej hladiny pH v celom tele. V prípade metabolickej alebo respiračnej acidózy tak obličky v rámci svojej kompenzačné funkcie vylučujú kyslý moč a tým vyrovnávajú hodnotu pH. V prípade metabolickej alebo respiračnej alkalózy obličky vylučujú zásaditý moč a vyrovnávajú hodnotu pH smerom ku kyslejším (nižším) hodnotám.
Pri hladovaní býva moč kyslý a súčasne sa v ňom nachádza ketolátky, ktoré sú pre organizmus hlavným zdrojom energie pri hladovaní.
U bakteriálnych zápalov močových ciest dochádza k tomu, že pH moču je alkalické, pretože baktérie syntetizujú močovinu, ktorá pH moču znižuje.
Naopak v prípade dehydratácie bude moč kyslá.
Kombinácia acidúrie (kyslá moč), ketonúrie (obsah ketolátok v moči) a glykozúrie (vylučovanie glukózy močom) signalizuje diabetes mellitus.
Trvalo alkalická moč môže byť aj signálom ochorenia, pri ktorom distálny tubulus nedokáže vylučovať katióny H +. Hovorí sa mu tubulárna acidóza distálneho typu.
Regulácia pH moču má tiež význam pri odbúravaní močových kameňov. Kyslý moč obsahuje zvyšky oxalátu vápenatého (vápnikový močový kameň). Naopak zásaditý moč (pri pH nad 7) možno využiť k pomalému rozpúšťaniu kameňov z kyseliny močovej.

Meranie pH moču
Ak chceme merať pH moču, je nutné vždy stanovenie pH vykonávať v čerstvej rannej moči. Samotné meranie sa vykonáva papierovými prúžky na meranie pH. Správne pH moču je 5,0 - 6,5. Pokles pod hodnotu 4,5 signalizuje príliš nízke pH moču a naopak vzostup nad 8,0 signalizuje príliš vysoké pH moču a je potrebné vykonať ďalšie vyšetrenia alebo vylúčiť pochybenie (kontamináciu skúmavky) pri odbere moču.

ukulela
2. dec 2016

... to radsej tu sodu nasypat do odtoku, aby sa precistil ...

jeennyv
2. dec 2016

@ukulela jedna topka tvoja odpoved 👍 a ked nie tehotnej sumi tak co ?

kkl82
2. dec 2016

taketo testy su vzdy 50/50
rovnako ako aj zaprisahania sa, ze to bude urcite dievcatko, lebo ma maminka okruhle brusko, ci chlapcek lebo ma brusko spicate 😀. proste, vzdy to minimalne kazdej druhej urcite vyjde podla tychto predpovedi, odhadov, testov, babskych rad a podobne 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre