Horúca sprcha v tehotenstve

16. okt 2022

Ahojte, viem, ze horuci kupel nie je povoleny v tehotenstve. Ako je to ale s horucou sprchou? Som v 26. tyzdni a doposial som si 2x tyzdenne dopriala dost teplu, az horucu sprchu. Dnes mi vsak ostalo akosi nevolno. Nechcem riskovat, len teda neviem, ci to bolo z tej sprchy alebo preto, ze mam od rana dost nizky tlak. Dakujem za rady.

sunshine_18
16. okt 2022

Tak ono to je celkovo zly nápad dat si pri nízkom tlaku horúcu sprchu 😃logicky..

autor
16. okt 2022

@sunshine_18 ale bezne mavam normalny tlak.. nizky som mala len rano, potom mi bolo v pohode.. a ked mi ostalo nevolno, tak som si odmerala a zistila som, ze mam 101/62

queen_mary
16. okt 2022

Ja sa sprchujem takou horucou vodou kazdy vecer, az som z toho trosku cervena 😀 tiez by som sa asi nad tym mala zamysliet, ze v tehotnosti to nemusi byt ok 😅

lenuska9999
16. okt 2022

Ja som sa celé tehotenstvo kúpala vo vani. Aj viac krát do týždňa. Pomahalo mi to na bolesti krížov

sundew
16. okt 2022

To nieje extra nizky tlak.ja mavam taky stale (aj nizsie) a poviem ti ze akurat som 23tt a ležím v horúcej vani 🤷🏻‍♀️ horúca vana ani sprcha niesu nebezpecne a uz vobec nie v tomto štádiu.v prvom trimestri sa neodporúča (ale to skor su extra horké ,ako ist do saunu,alebo termálnej vody).pri prvom som mala horúcu vaňu dva krat tyzdenne od prvého Trimestra a maly ma 3 roky 🤣

mamkalentedkova
16. okt 2022

Nevidím dôvod ,prečo by si si nemohla dopriať horúcu sprchu ,prípadne vaňu.Nwodporuca sa to v začiatkoch ,lebo horúca voda rozširuje cievy ,zvyšuje tok krvi a zvyšuje riziko potratu .Teraz sa už potratu báť nemusíš.Skôr to môže byť problém skrz tlak ako skrz tehotenstvo.Tiez som sa bežne kúpala v horúcej vani

dominika0126
16. okt 2022

To som ešte nepočula. Ja sa sprchujem asi s takou teplotou vody ako keď sa sliepky obárajú.

autor
17. okt 2022

ďakujem za rady a skúsenosti.. trošku ma vystrašilo, keď mi včera ostala nevoľno a nikdy predtým sa mi to nestávalo...

bessdonna
17. okt 2022

@lenuska9999 aj mne to pomaha.normalne to potrebujem.preco sa nesmie?

lenuska9999
17. okt 2022

@bessdonna neodporúča sa v začiatkoch ako bolo písané vyššie. Ale v priebehu tehotenstva sa ženám neodporúča horúca voda alebo sauna v podstate len z toho dôvodu, že v tehu zvyknú mat ženy nižší tlak, tak aby náhodou žena neomdlela. Inak to nemá ako uškodiť. Ja som bola napr aj v 9. Mesiaci sa kúpať v termálnom kúpalisku v Maďarsku

vasjar
20. okt 2022

Ahoj, ja som druhýkrát tehotná a dávam si horúci kúpeľ. Pri prvom to nebol problém a ani pri druhom. Ja proste vanu musím mať, to je jediný relax.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre