Ublíži bábätku horúca sprcha?

4. nov 2022

Ahojte dnes som už založila takúto tému lebo mám strach som 11-12 tt. Do včera som absolútne netušila že môže bábätku ublížiť horúca sprcha alebo kúpeľ ja sa sprchujem ale dosť teplej vode čo pre môjho muža že napr horúca 🤷a sprchujem si stou vodou aj po brušku lebo keď mi býva nevoľno mi to pomaha ,,,,,a mám strach hlavne aby bábätko nemalo nejaký raštep alebo nejaké popáleniny na kožičke 😢

anjelicek26
4. nov 2022

No povedala som si vystresovana tehotna - normalka...potom som docitala tu poslednu vetu 🙄 Pre pana uvazuj logicky, dieta je pod pokozkou, brusnym tukom, svalmi, v maternici, v plodovom vaku, plava vo svojom privat bazene... Ako si tam prosim ta moze spalit pokozku?

Kazdopadne to s tym horucim kupanim neprehanaj.. tehotne maju sklon k tomu odpadnut, predsalen srdce maka na 300% s dvoma litrami krvi postupne navyse (nie teraz, ale proste to treba obmedzit ked bude brusko vacsie), tak mu netreba zatazovat este korigovanim horucej teploty vo vani...rychla kratka horuca sprcha je urcite OK. Tu vanu by som zredukovala pripadne trochu teplotu ubrala...

stanulienkat
4. nov 2022

Už sa nečudujem, že túto stránku považujú za najstupidnejšiu, že sa sem chodia baviť ľudia.

autor
4. nov 2022

@anjelicek26 no ja som myslela keď si STU sprchu oblievam bruško troška dlhšie či sa nemôže nejako bábätko ta plodová voda zohriať a či ho to nepopali 🤷😢

stellarstar
4. nov 2022

Už si sa dnes pýtala a mala odpovede, nestačilo?

iffushka
4. nov 2022

Niektorí ľudia by nemali mať deti.....sorry

jaaty
4. nov 2022

Prepáč, ale takáto blbosť by nenapadla ani moju 15 ročnú dcéru 🙉

gubcikova
4. nov 2022

Bude podľa dĺžky teplej sprchy buď bábo na mäkko,alebo tvrdo 🤦

olivia1425
4. nov 2022

@gubcikova 😆😆😆😆😆😆 nevies ako dlho trva kym zovrie plodova voda ? 🙈

dennkka
4. nov 2022

Áno, ak bude voda taká horúca, že ti vypáli dieru v bruchu, môže aj dieťa utrpieť popáleniny.

gubcikova
4. nov 2022

@olivia1425 ešte som to neskúšala tipujem tak 3-4 minúty 🤣

januska12323
4. nov 2022

Načo sa pýtaš znova? Alebo dieťa, ktoré po týždni pustili k počítaču? Už do sprchy nechoď evidentne ti to škodí.

gubcikova
4. nov 2022

@olivia1425 a na slnku dostane úpal,v studenej vode sa zmení na ⛄ ,keď bude spať na bruchu bude placaté atď. 😁

althejka
4. nov 2022

Jansom dostala od mojej pani doktorky ked som cakala maleho upozornenie ,ze nemam sprchu mat prislis horucu, preto chapem otazku aj ako zdravotnik aj ako tiez kedysi tehotna s normalnym iq 🙃 Neublizi to ,ale ani to nie je prospesne takze v tvojom pripade ziaden stres, babu sa nic nestalo.pripadne troska tu teplotu zvolni. Zelam vsetko dobre

madla60
4. nov 2022

Len aby si si nevyvoláva pôrod

7lenka11
4. nov 2022

Pýtala som sa na to doktorky. Horúca sprcha ozaj nie je prospešná v tehotenstve. Ale najmä pre ženy, ktoré majú problémy s tlakom, zle znášajú teplo alebo majú iné ťažkosti spojené s teplom alebo horúcim vzduchom. Ja mám problém s tlakom a býva mi nevoľno, doktorka mi vysvetlila, že tak, ako sa cítim ja, tak sa cíti aj bábätko a môže mať pocit chvíľkového nedokysličovania.. Ale hovorím, že u mňa je problém s tlakom, napriek tomu milujem teplo a neviem sa sprchovať vo vlažnej sprche (v tehotenstve sa prekonávam). Inak v severských krajinách je vraj úplne bežné, že tehotné ženy chodia do sauny a wellnesu..

trgypadl
4. nov 2022

@althejka ale dr Ti určite zdôvodnila preco nemas mat horucu sprchu, a myslim ak mas normalne iq si to vies racinalne zdôvodniť, preco sa horuca, pisem horuca voda neodporuca

mariejenka
4. nov 2022

Malo by sa definitívne takto ocibijuce trolovanie hned mazať!

zorkahorka
4. nov 2022

Popalenuny nesposobi. Nevuem, ci sa nemylim, ale horuca voda v tehotenstve moze riadne prekrvit cievy a mozes si uskodit inak...

veronikaszabova
4. nov 2022

Som v 18tt, kazdy vecer sa chrochnim vo vrelej vani. Aj pri prvych dvoch tehotenstvach som sa kupala.
Cez vikend sme boli na termaloch.

Ak si OK, nevidim v tom problem.

mogaa
4. nov 2022

trochu sedliackeho rozumu by ti neuškodilo...ak sprcha nepopáli teba tak ako by mohla popáliť bábo čo je v bruchu, pod kožou a pod tukom? Bábätko je v bruchu chránené, musela by si sa obliať vriacou vodou ktorá ti spáli kožu....

althejka
4. nov 2022

@trgypadl 😃 ale hej chapem. Len mi prislo luto niekomu nadavat ze nema mat deti v odpovediach. Ved ine koniny sa tu vedia maminy pytat.

aurorastone2
4. nov 2022

@stanulienkat už tu bolo aj také ze ci sa babo neutopi keď sa bude kúpať vo vani, podľa mňa sa vypína nejaké centrum logického a kritickeho myslela počas tehu v stresových situáciách a budúce mamičky sa dokážu spýtať čo by za iných okolností nevypustili ani z úst 🤣😅

sowka
4. nov 2022

Ja nechcem byť zlá, ale to sa naozaj toto dokáže opýtať človek, ktorý má priviesť na svet dieťa ? 🙈

trgypadl
4. nov 2022

@althejka jasne to chapem, to uz su odpovede trosku cez🙄

beata_k
4. nov 2022

@veronikaszabova No s tym termalnym kupaliskom by som opatrnejsie. Ono ta horuca voda vo vani moze narobit aj problem.

gabrielamodrykonik
16. nov 2022

😂😂😂🤦‍♀️

sono2
16. nov 2022

Nemôže tak ani ako opaľovanie nevadí.
Telesnú teplotu si nedokážeš zvýšiť sprchou.
Bude xy príležitosti sa zamyslieť nad problémom keď budeš matka a treba sa fakt zamyslieť!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre