Kedy som otehotnela podľa môjho cyklu?

ivica111
19. sep 2014

Ahoj dievcata,mam otazocku....vie mi niekto poradit???mam velmi nepravidelny cyklus -teraz nie nakolko cakam babatko 🙂 ale moja predposledna ms bola10.2....a potom dalsia bola az 19.3...to znamena ze mala som 38 dnovy cyklus....ratam to dobre ked si myslim ze ovulovala som cca v polovici to znamena nejaky 19.den ?takze som otehotnela okolo 6.4???ak mi vie niekto poradit budem vdacna.....a zaroven dakujem....

donna11
19. sep 2014

pokial si mala 38dnovy,tak ovu bola na 24den, cize plus tyzden..🙂

ivica111
autor
19. sep 2014

@donna11 preboha a to sa ako rata 🙂

bocianka123
19. sep 2014

@ivica111 nie, nie v polovici, ale 38-14=24 , takže si ovulovala na 24. deň od začiatku poslednej menštruácie. Medzi ovuláciou a začiatkom ďalšej menštruácie prejde zvyčajne 12-15 dní, nebýva to viac. Je to tzv. "luteálna" fáza, fáza v druhej polovici cyklu, trvajúca tých 12-15 dní.

ivica111
autor
19. sep 2014

@donna11 ide o to ze mam posun v tehu o 2 tyzdne....to znamena ze ked som mala poslednu ms 19.3 tak som akoze mala ms zaciatkom aprila.....aspon takto mi to doktor vysvetlil....a od vtedy sa mi rata tehotenstvo..inac by som uz bola v 27 tt ale prave kvoli 2 tyzdnovemu posunu som v 25....A 6.4 som mala s priatelom styk a velmi sme chceli splodit babatko...tak ma tak napadlo ci to mohlo byt aj vtedy akoze po tej fiktivnej ms som mala hned ovu a cca okolo toho 6.4 sa nam to podarilo plus minus paar dni....nakolko zena moze mat ovu aj hned po ms....tak neviem myslis ze to tak mohlo byt???a to asi s tymto cyklom nema nic spolocne nakolko mi to vzdy lieta🙂

bocianka123
19. sep 2014

@ivica111 presne na 6.4. ti neviem povedať, ale to si bola určite v "plodnom " období, kedže ste bábätko splodili. tie dni si mala plodné, od 10.2. do 28.2. je 18 dní a potom + 6 dní do toho 6.4. = 24 dní, kedy si teoreticky mala ovulovať .. 🙂 .. takže to sedí aj s tým, čo som napísala vyššie - že ovulácia bola +- na 24. deň cyklu... 😉 a preto máš aj ten posun v tehotenstve o 10-14 dní... nemaj strach, ked je všetko v poriadku a bábo sa vyvíja ako má, hlavne, že rastie, a ty sním 🙂 .. prajem spokojné tehotenstvo 🙂 .

bocianka123
19. sep 2014

aha, no ja som riadnu hovadinu napísala 😀 ... ja som si pomýlila február s marcom 😀 ... takže do konca marca bolo ešte 12 dní (od 19.3. do 31.3.) ... + 6 dní do 6.4., to je už 18 dní, . takže ani 24. deň, ale asi už 18. deň +- si mala plodné dni. ked si pripočítaš, že spermie prežijú v tele ženy cca 2-3 dni, tak to vychádza 🙂 .

bocianka123
19. sep 2014

lekári majú svoje tabuľky, a ked sa niiečo vymyká z tabuliek, tak nevedia kudy kam ...

ivica111
autor
19. sep 2014

@bocianka123 takze ak som správne pochopila tak od poslednej menštruácie teda 19.3 si mam prirátať tých 18 dni +-2 dni co prežijú spermie tak mi to potom vychádza okolo toho 6.-7.4 a vlastne vtedy sme babatko splodili???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre