Kedy ste cítili bábätko vyššie než v podbrušku?

30. dec 2023

Baby končím 21tt a nikde som sa nedočítala o tom, kedy sa bábo presunie vyššie. Aktuálne som ho cítila uuplne dole v podbrušku, ale posledné 2 dni mám pocit, že ho cítim pod pupkom. Je to možné? Kedy ste cítili bábo vyššie? Vďaka.

rebrambora
30. dec 2023

Popravde nikdy som ho necitila tak nizko.

engiii
31. dec 2023

Ja som začala 18tt cítim v podbrušku a niekedy aj troška vyššie už.. čo mam apku tak mi píše od 18 tt sa maternica zväčšuje vyššie k pupiku

lillyd
31. dec 2023

Je to individuálne, netreba sa porovnavat. Niekto cíti už v 20tt vyššie, niekto neskôr.. kamoska mala malého uloženého v malej panve do 8 mesiaca čiže do vtedy ho cítila nízko. Ja presne do 24tt som mala malu nízko tlačila mi na krčok strašne, od 16tt mi nariadil doktor prísny kludovy režim ležať s vylozenymi nohami a podlozenou panvou aby sa posunula - mala som slaby krcok hrozil mi predčasný pôrod, nemala som ani bruško, zrazu mi behom pár hodín vybehlo a už som ju cítila vyššie. takze to ležanie absolútne nepomohlo pretože som ležala poctivo a posunula sa až po 2 mesiacoch.. Takze žiadne tabuľkové rady kedy kde má byt. Každé babatko sa posunie kedy sa mu chce, to nijak neovplyvnis.

autor
31. dec 2023

@lillyd prosim ťa a aké si mala prejavy keď ti mala tlačila na krčok? Mňa dosť bolia kríže a podbruško už druhy deň a neviem či to je normalne alebo nie 🙄

00kvetinka00
31. dec 2023

Ja som malú necítila.... ledva sem tam dáky pohyb ... ale od 26tt som ju cítila pod rebrami ..... aj v nemocnici mi ju našli až tam hore ....pri cisárskom ju odtiaľ ťahali 🤣😂🙈 vraj sa tam zasprajcla .....
Ale až pri cisárskom sa zistilo že mám dáko nabok maternicu a netradičné vysoko 😂🙈 ale tak ja aj mala sme dáke naopak celé

lillyd
31. dec 2023

To necítiť nijako.. ja som pár dni pred poradňou v 16tt kde mi to doktor zistil doma vo veľkom upratovala atd a po tom má neskutocne začali bolieť kríze, kĺby, plakala som od bolesti ALE to vôbec nemuselo mat spojitosť, doktor nepovedal že to má suvis. Poslal má k neurologičke. A hlavne ja mám problémy s chrbticou dlhodobé, bravala som silne lieky na to aby som mohla fungovať potom som ich vysadila keď som chcela otehotnieť a ešte tesne pred otehotnením som chodila na rehabilitácie čo som mala take bolesti že som chodit nevedela - čiže mna to mohlo bolieť preto. Kopu žien čo majú toto s krčkom a babo ulozene nízko tak nemajú žiadne príznaky , fungujú normálne a len tak im to zistia na poradni. Čiže ako hovorím fakt neporovnavat sa, každá sme iná mame iné veci okolo toho.

A to, že cítiš babo pod pupkom - je takisto individuálne. V 21tt je ešte malé a má kopec miesta. Mne doktor ešte aj v 28tt povedal že sa vrti a kazdu chvíľu je inak raz má nohy hore potom dole Pozom je priečne - preto mozrm cítiť kopnutie aj dole v podbrušku aj v okoli pupku ale aj na bokoch kludne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre