Kedy ste cítili prvé pohyby?

sonka011
24. mar 2014

Ahojte 🙂 som v 18tt a vela ludi mi vravi ze by som uz mala citit prve pohyby....ja vsak stale nic...mamina ma ukludnuje ze u prvorodicky kludne az v 20tt...kedy ste citili prve vy?

billam
24. mar 2014

Okolo 19tt.

manana49
24. mar 2014

Ahoj,ak si prvorodicka tak myslim,ze prve pohyby by si mala citit okolo 20 tt 🙂

barbarella
24. mar 2014

Ja až 21tt, myslím, že u prvorodičky je to ešte stále v norme 🙂

mijunik
24. mar 2014

Tiež som prvé pohyby cítila až niekedy v 20-tom týždni, možno aj štipku neskôr, takže fakt kľud, dočkáš sa. 🙂 No a keď už budeš cítiť pohyby aj Ty, tak keďže čakáš prvé bábenko, je možné, že Ťa nenapadne, že "toto sú tie pohyby" a budeš stresovať. Takže - ja som prvé pohyby cítila ako bublinky, ktoré sa mi pomaly premiestňovali kade-tade v spodnej časti brucha. Najpv som si myslela, že sú to následky fazuľovej polievky alebo niečoho podobného 😀, ale potom som si uvedomila, že sa mi to deje každý deň bez ohľadu na druh jedla a tak som sa spýtala kamošiek a tie mi potvrdili, že "je to ono". 🙂

zdenin
24. mar 2014

31.5 2012 🙂 bol to tusim 19tt (som sa divila ze som to citila cez moje velke brucho)nebola som si ista dovtedy ci to je ono ale odvtedy bolo pravidelnejsie vzdy vecer ked som si lahla a bola v klude alebo si hladkala pritom lezani brusko a prihovarat sa drobcovi neboj dockas sa coskoro..bolo to krasne je to nieco neopisatelne ...az mi to chyba

m_ij_ka
25. mar 2014

u prvorodičky okolo 20tt cítiš pohyby

safranca
25. mar 2014

Ja som citila uplne take slabulinke v 18tt ale take silnejsie v 20tt

kocka26
25. mar 2014

ahojte. tiež som prvorodička v 18. týždni a zatiaľ nič necítim. ale už sa neviem dočkať toho pocitu 🙂

andrejka232323
25. mar 2014

také zretelné , že som to vedela identifikovať boli v 20 - 21 tt 🙂

lucinkab
25. mar 2014

@sonka011 takže ono je to o tom či si prvorodička, ale aj o tom kde máš umiestnenú maternicu. Ak ju máš v predu budeš pohyby cítiť neskor (22-25tt) ak ju máš v predu možeš cítiť skor (20-22) Kde ju máš ti povie gynekológ, resp to máš v tehu knižke zo sona z 12tt 🙂 😉 😉 😉 Ja som prvorodička a mám ju v predu, takže prvý pohyb som cítila v 24tt 🙂 😉

1lulu1
25. mar 2014

Ahoj ja som prvé pohyby cítila v 18tt bolo to ako keby ma niekto steklil z vnútra bolo to milé 🙂 a cítila som to najmä večer keď som uz oddychovala a sústredila sa len na seba 🙂 teraz v 23tt je to uz intenzívnejsie a včera som prvý krát dostala prvú riadnu kopacku 😀 myslím si že aj malá sa seba sama zlakla lebo potom uz prestala 🙂 ....musíš byť trpezlivá a ono to príde keď to budes čo najmenej čakať ...a ešte veľa záleží aj od toho že aký tip postavy si ...keď si silnejšia tak to budes cítiť neskôr a keď stihlejsia tak skôr ...držím palce

sandrika1986
25. mar 2014

Keď som bola po 1x tehotná, tak prvé pohyby môjho bábätka som cítila v 20.tt a keď som čakala druhé dieťatko tak som tieto pohyby cítila už skôr 🙂

mimibb
25. mar 2014

Pri dcere som prve pohyby citila presne v 16+6 ale to som si uplne ista nebola, no ked sa to pravidelne opakovalo tak mi doplo 🙂 a teraz pri druhom som zacala citit pohyby nenormalne skoro 13+3 samozrejme zo zaciatku len v klude...ono to zalezi aj od toho ako je babatko otocene 🙂

karamelka100
25. mar 2014

Ja som prvé pohyby cítila v 16 tt. Bolo to také jemné šteklenie, bublinkovanie. Bola som prvorodička. Moja gynekologička vravela, že to je skoro, ale predsa ja sama som dobre vedela aké to bolo. O toho momentu to bolo stále hlavne večer. Ona mi prvé pohyby počítala asi od 20tt. A porodila som 2 týždne skôr podľa jej výpočtov od prvých pohybov.

mrva
25. mar 2014

Prvé som cítila v 20. tt a druhé v 18. tt

silvinuska6
25. mar 2014

ja som začala cítit pohyby až okolo 5-6 mesiaca celé moje okolie už stresovalo že to predsa nie je možné u lekára som bola všetko bolo v poriadku len som proste nescítila skor 😀

luvika
25. mar 2014

Ja v 18 tt a druhe v 17tt...aj ked som si vtedy nebola ista, ci je to ono...ale ked to zacal byt ntenzivnejsie, tak uz mi bolo jasne 🙂 krasne pocity to boli...

any137
28. mar 2014

som prvorodička a dosť som sa bála keď sa ma každý pýtal či ho už cítim a moja odpovedať bola stále nie...dnes som v 18.t a posledné dva dni cítim drobca až moc a teraz sa ma zase pýtajú prečo tak skoro... 😝

larika1981
20. okt 2022

@sonka011 mám ten istý problem

llull
20. okt 2022

@lucinkab maternicu? Nemyslíš placentu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre