Kedy ísť do nemocnice pri nevoľnostiach?

mgabriskova
26. aug 2017

Ahojte, takuto temu som nenasla... Rada by som sa poradila mozno s maminami, ktore pri tehotenstve trpeli nevolnostami, kedy uz je to extrem a do akej miery je to normalne. Vraciam od 6.tt a som v 14.tt. Nedokazem v sebe udrzat ziadne varene jedlo, cize moj jedalnicek co vo mne zotrva sa sklada asi z jogurtu, jablka, piskot, sucharov. Beriem femibion. Schudla som 2-3 kila a predtym som bola tiez celkom stihla. Naposledy na poradni v 12.tt doktor len podotkol, ze ved uz to prejde... Najblizsie k nemu idem o dva tyzdne. Myslite, ze som na tom este normalne alebo to mam nejak riesit? Vraj davaju infuzky v nemocke... Ide mi hlavne o to, aby babu nechybali ziviny... Dakujem 🙂

bienennest
28. aug 2017

@mgabriskova ahoj, ja som pri vsetkych 3 tehotenstva trpela chorobnym vracanim az do 6.mesiaca a vsetky moje deticky sa super vyvijali. raz mi jeden lekar povedal, ze dieta sa v tvojom tele sprava ako parazit a obsluzi sa na tvojich rezervach 😊..znie to smiesne ale aj upokojuco lebo deticky sa dokazu aj napriek nevolnostiam aj vracaniu normalne vyvijat, takze sa neboj. Dolezite je len aby si dokazala prijmat dostatok tekutin, ak sa to nedari tak sa musi chodit na infuzie pripadne zostat isty cas v nemocnici..to rozhodne ale tvoj vysetrujuci lekar.

mgabriskova
autor
28. aug 2017

@bienennest super odpoveď dakujem🙂 tekutiny zvládam 👍

elementissa
5. apr 2019

Mne dáva moja svokra - zdravotná sestra - každý týždeň Infuzky, zväčša 2x. Ja tiež grcam 10/15/20x denne. Niektoré dni sú super a grcam len tak 3-4x. Neudrzim v sebe nič. Nemôžem nič ani vypiť a zle mi je zo všetkého, málokedy môžem niečo zjesť. Vďaka tým infuziam nechudnem, ale aj tak by som rada išla do nemocnice. Aby mi dali niečo proti zvracaniu. Je to totiž príšerné, môžem iba ležať, nemám žiadnu silu, nevládzem chodiť. Ani sedieť. Ale doktorke je to jedno. Podľa nej je všetko ok

bienennest
5. apr 2019

@elementissa ahoj, nerada ti to hovorim, ale mne v nemocnici tiez nevedeli ponuknut viac ako s liekom proti nevolnosti ktory pridali k infuzke a ktory u mna minimalne nieco zmenil a este aj ako vedlajsi ucinok som z neho bola uplne prispata. Ono lekari to neriesia, lebo z ich pohladu je to casty jav pocas tehotenstva, lieky v tehotenstve sa nemozu alebo ich slabsie verzie takze mne ponukol lekar vypisat na pn-ku a vydrzat pokial to neprestane. Takze pokial je dietatko v poriadku moc nenarobia, aspon moja skusenost.

elementissa
6. apr 2019

@bienennest ahoj, ďakujem za odpoveď. No, ja som momentálne už 5.týždeň doma PN. Ú mňa sa nedá hovoriť o žiadnej zivotaschopnosti a celé dni iba grcam a spím. Dnes to už došlo do štádia, že som začala zvracat krv. Síce mi mamina dáva infúzie, už mám úplne zničený a vydratý žalúdok a zjesť nemôžem nič. Ani vypiť vlastne, takže bez infuzii už by som asi zomrela na dehydratáciu. Mňa skôr zaujíma, či má v takomto stave vôbec vezmú do nemocnice, alebo mi len povedia, že som upišťaná a pošlú ma opäť zomierať domov

bienennest
6. apr 2019

@elementissa asi ta zoberu len neviem, ci to tebe pomoze, hlavne co sa tyka psychiky. Predsalen vracat na zachodoch kde chodi este mnoho inych pacientov je o inom ako ked si doma a mas vlastnu domacnost, sukromie a tiez aj inu hygienu. Ja som poziadala mojho lekara aby mi daval infuzky ambulantne a tak som tam chodila kazdy den. Neboj, ono sa to da zvladnut aj ked je to velmi tazke a vycerpavajuce. Viem ako sa citis, zial lekari (aspon v mojom pripade) moc sucitu nemali. Napriek vsetkemu som si trufla zopakovat si tehotenstvo este 2krat 😊, len pri 2. A 3. Dietatku som uz vedela co ma caka. Drzim palce nech sa ti to pomalicky zlepsi.

elementissa
8. apr 2019

@bienennest chápem... No tak snáď to nejako zvladnem už len. Ďakujem za podporu 😇

marikap18
9. apr 2019

@elementissa Ja som mala obe tehotenstva vlmi tazke, viem o com hovoris, dokonca to 2. tehotenstvo bolo ovela horsie, mesiac v nemocnici na infuzkach a bolo mi zle az do konca tehotenstva. Chcela som tri deti a to tehotenstvo ma uplne odradza. Prajem ti vela sil, aby si to zvladla.

elementissa
10. apr 2019

@marikap18 ďakujem veľmi pekne! Si veľká bojovníčka, že si sa na to dala 2x. Ja by som chcela dve deti, ale už teraz mam hrôzu z toho, že toto by som opäť musela prežívať. A presne sa bojím, že druhé bude ešte horšie 😥😥😥 a to si už naozaj neviem predstaviť. Proste pomalá smrť po dobu 9 mesiacov jedine. Mne teraz doktorka predpísala Torecan a trošičku to tlmí vracanie, vďaka čomu môžem aspoň trošku niečo zjesť. Ale je mi snáď ešte horšie, ako keď som stále zvracala. To si očividne človek nevyberie

marikap18
11. apr 2019

@elementissa Dala som to 2x lebo som dufala, ze to bude lepsie, alebo rovnake, ale vobec ma nenapadlo, ze to bude horsie. Co som rada, ze 2. syna sme mali az o 5 rokov, lebo 1. syn uz bol starsi, cez den bol v skolke a nemusela som sa on ho starat a ja som doma iba lezala ako mrtvola 🙂 a mamina mi nosievala jedlo. Inak by som to asi fakt nedala. Manzel mi povedal, ze ked prisiel z prace a videl ma, tak by sa necudoval, ze zomriem-tak hrozne som vyzerala. Nie je to moc pozitivne pre teba, ale som rada, ze to mam za sebou. Este ta nechcem strasit, ale este som vracala, tesne pred porodom a po porode, ked mi muz drzal maternicu.Potom akoby utalo, cele telo akoby nevedelo, ze som bola tehotna. Citila som sa uplne dobre.
Drzim ti palce. Snad sa ti ovela polepsi cim skor.

lucia147852
11. apr 2019

Necitala som prispevky ale ja som grcala od 6ty do 30tt. Dva mesiace z toho skoro nepretrzite. Schudla 7kg (hmm keby to ide teraz tak rychlo zhodit). Pokial udrzis vodu do nemocky netreba. Zbytocny stres pre teba. Aj tak davaju len torecan v infuzke aa tie ti moze aj dr predpisat. Ja som ho tiez brala. Po nom mi bolo kusok lepsie ale stale nic moc. Mala sa narodila 4200g. Neviem kde to nabrala 😂😂 Jest som mohla len vecer. Ked som prestala grcat zacala ma palit zaha. Uuplne neznesitelne 😂😂😂

elementissa
11. apr 2019

@marikap18 no dúfam aj ja, zatiaľ to na zlepšenie nevyzerá, Torecan po 2 dňoch prestal účinkovať, takže grcam zasa rovnako. No ja našťastie tiež mam veľmi starostlivu maminu (svokru), ktorá mi nosí navarene jedlo, ešte doma aj uprace keď vidí, že je treba. A muž sa o mňa príkladne stará, takže mam aspoň dobré prostredie doma...... Ale celé dni ležať v posteli a nemoct sa ani pohnúť je strašný zaberak na psychiku. No, čo som počula a čítala, tak väčšinou ženy, ktoré to mali takéto zle (ako aj ja), tak im to prešlo oveľa oveľa neskôr (niektorým naozaj až po pôrode) a fakt sa toho desím. Chcem ešte do pôrodu pracovať a teraz nemôžem nič... Som PN už 5 týždňov

elementissa
11. apr 2019

@lucia147852 to sa mi presne stalo minule - už asi 7x za deň som zvracala a potom ma začala páliť zaha a palila ma snáď až do ďalšieho rána. Ja mam tiež také nepretržite grcacky. Bábo rastie normálne, len ja sa dáko rozplyvam postupne... A mne už ani Torecan nezaberá

lucia147852
11. apr 2019

@elementissa ja som kvoli tomu bola Pn cele tehotenstvo. Pracovala som s ludmi a nevedela som sa ani rano dostat do prace na stanoveny cas co som z MHD musela aj 4x vystupit lebo ma napinalo. A rano MHD v ba bol horor 😂 tri mesiace som lezala ako mrtvola. Potom sa stal zazrak a grcala som len tak 5x za den. 😂😂 za dva tyzdne sli 3kg dole. Potom som uz mala,aj lepsie dni okolo 5 mesiaca ze jeden den som aj nevracala alebo len 2x a,potom sa to vyvrsilo a,na,dalsi den zas cely cas pri kybli. Hlavne sa nestresuj. Teraz mysli len na seba a na babo. Mne to stres velmi zhorsoval. Drzim palce 🙂

elementissa
12. apr 2019

@lucia147852 na mňa sa už dnes svokra s mužom nevedeli pozerať, takže dnes oficiálne zahajuje svoj pobyt v nemocnici. Traja nezávislí doktori povedali, že v takomto stave musím byť pod dohľadom. Ta predstava neustáleho grcania v nemocnicnom záchode napichana infuziami je úplne lahodkova, ale čo už. Keď už teraz musím bez debaty, tak sa popakujem teda. Dúfam, že tam zo mňa nebudú robiť simulanta a nenechajú ma na prijme 8 hodín čakať

marikap18
14. apr 2019

@elementissa Ani mne torecan nezaberal a ak mozem doporucit, ta ostan doma az dokonca tehotenstva. Nikde sa neponahlaj. Viem o com hovorim.Drz sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre