Koľko je priridzené pribrať počas celého tehotenstva?

nadaa1
6. okt 2017

Dobrý deň chcela by som sa opítať koľko je tak normálne pribrať počas celého tehotenstva?? Dakujem

danielalaura
6. okt 2017

@nadaa1 odporuca sa 12 - 15 kg

solinkarka
6. okt 2017

Ja som pribrala 22kg a doktor ze to je ok 🙈 🙊

mishicca
6. okt 2017

Ja 11..

danielalaura
6. okt 2017

ja som pribrala 10 s dcerkou ale mamicka sa pytala kolko jaodporuca pribrat samozreje kada sme ina kazda inac pribera niektora na zaciatu chudne ... je to individualne

eribel
6. okt 2017

Najdolezitejsie je neprejedat sa, jest uuuplne normalne ako predtym a neriesit vahu. Mna pri druhom tehu lekarka stresovala, ze moc rychlo priberam - za prve 3 mesiace som pribrala 8 kg a posielala ma na interne, lebo sa bala, ze budem mat problemy s tlakom. Nastastie som mala skusenost z prveho tehu (mala som ineho gynekologa a ten vahu vobec neriesil), ze som opacna - priberam na zaciatku, potom sa to spomalovalo, takze som to moc neriesila, ale pred kazdou poradnou som mala stres postavit sa na vahu, ze co zase lekarka povie.... Pri oboch som pribrala 16 kg, do pol roka boli dolu. Babo sa o to postara ☺

deti95060810
6. okt 2017

každé tehu je iné, každá maminka priberá inak. Pri druhom tehu som sa pýtala lekárky koľko by som mala pribrať. Jej odpoveď - vy ste chudá vy aj 15 kg.... Pribrala som 11 kg. Pri ďalších 13 a 10 kg.....

pininka
6. okt 2017

Pri prvom 18kg, dieta malo 4650g, druhy 12kg a dieta 3350g, teraz 8kg a dieta malo 4090g. Zavisi aj od toho ake dieta cakas, ale ja som v tretom schudla a az v 5 mesiaci som zacala pomalicky priberat, uz na sa mna doktor hneval. Ale co som mala robit,ked zaludok som mala ako oriesok a k tomu strasna zaha. Velka vaha urcite nieje dobra, pocitis to hlavne na konci tehu.

dadka232
6. okt 2017

12 kg

siska53
6. okt 2017

@nadaa1 9-12kg, ale je to individualne.. Silne zeny mozu pribrat aj menej.

marion09
6. okt 2017

mne moj gyn povedal ze prvy trimester obvykle zena nepribera,v 2hom a 3tom vraj je norma pol kila tyzdenne.ja som pribrala za cele tehu 7kg,po porode schudla 19😕

lukrec
6. okt 2017

Su take tabulky podla postavy. Inak podvyziva inak priemerna inak nedvaha a inak obezita.
Nepamatam si presne tie udaje, pamatam si len u obezity bolo odporucanie nepribray vibec akebo max 1 kg.
Na poziadanie som tie tabulky dostala od gynekologa.
Ale zaroven mi povedal ze je ndividualne.
Prve tehu som 15kg a druhe tehu 9kg.

ada309
6. okt 2017

Ja ti poviem tak... je nepisane pravidlo,ze stihle zeny priberu viac(telo si tvori zasoby na cas nudze)...
Zavisi to vsak od mnohych okolnosti-zivotneho stylu,zdrav. stavu(napr. Cukrovka dost ovplyvni prirastok vahy),od toho ci mas nevolnosti abo nie...

Optimalne podla literatury je 12-15kg..

Moja skusenost :1. tehu 19kg(40tt) 2.teho 23kg(38tt)

lilu7
6. okt 2017

Ja som vela nejedla vlastne som si davala pozor v lete namiesto sladkosti jedla ovocie a pribrala som 17kg🙈🙈🙈. A potom krvopotne zhadzovala😕

adrika_77
6. okt 2017

Ja bezne priberam 25-28kg

dadka1993
6. okt 2017

Tak js som veľmi štíhla až moc 🙁 Na prvej poradňi váženie 53kg a pred porodom 74kg 😀 Moja výška 170cm. Čiže 21kg som nabrala ale hneď aj schudla, mám taký metabolizmus. Mám synčeka a jedla som sladké na kilá 🤦🏼‍♀️😀 ale je to naozaj individuálne.

nikaeli
6. okt 2017

Asi tak trosku zalezi aj od typu postavy. Ja som utla, chuducka, pri prvej dcere som zacinala na vahe 44kg a skoncila pri 70. Cize som pribrala 26kg. Po navrate domov som mala sotva 55, pritom mala bola len 3kg drobec.
Teraz som zhruba v polovicke, zacala som na 55kg a dnes mam 60, cize zatial +5kg.

monkrs
6. okt 2017

Ja som mala na začiatku tehu 71kg, za 3 mes som schudla na 65, skoro nic som nezjedla, lebo čo som zjedla šlo hned von. A potom pribrala na 95kg. Trošku extrem, jedla som kolko mi chutilo, neprejedala som sa. No tiez viem, ze pri druhom si uz budem davat vacsi pozor. Mala som v tele aj vela vody, bola som strasne opuchnuta, hlavne nohy a tvar. Vdaka vahe som mala problemy s tlakom. Mesiac po porode som mala 78kg, a drzim sa doteraz na 74kg, co je len o 3 kg viac od povodnej vahy pred tehu.

simi35768924
6. okt 2017

Ja som tiež pribrala 22kg a po 3 mesiacoch som na pôvodnej váhe. Bála som sa,že už nikdy nebudem ako predtým,ale ide to dole samo😃

zuzi0911
7. okt 2017

Ja som pribrala 11kg pri oboch a to som jedla piate cez deviate od rana do rana,,,Takze neprejedat sa s tym suvis nema nakolko kamaratka vracala do 5 m nonstop nic nejedla,a od 6 m sem tam nieco zobla,a pribrala 30 kg! Je to indivindi,,,,

83lenka83
8. okt 2017

Ja som začínala na váhe 48kg a v ôsmom mesiaci som vážila 75kg, odvtedy až do pôrodu som na váhe nestala, mala som z toho brutálne depky :-/, ja som musela stále niečo jesť lebo sa mi triasol žalúdok ako keby som 100 rokov nejedla, bolo to veľmi ťažké obdobie, maly mal iba 3050g ale domov z pôrodnice som prišla z 65kg váhou, za rok a pol som schudla na 55kg čo si aj doteraz držím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre