Krátky cyklus a pôrod

bessdonna
20. aug 2022

ahojte.chcem sa spytat,tie co mate kratky menstruacny cyklus(24-26dni), aj ste skor rodili?mala dlzka cyklu vplyv na dlzku tehotenstva?

veronikaszabova
20. aug 2022

@bessdonna nie, dlzka cyklu nema vplyv na dlzku tehotenstva

jazula
20. aug 2022

Nie, rodila som dva dni pred termínom. Ale od začiatku mi pri každom ultrazvuku hovorili, že bábo je väčšie a jedna doktorka mi povedala, že 25dňový cyklus to vysvetľuje.

danieli
20. aug 2022

Ano kratsi cyklus moje obe predcasniatka, ale ci to ma suvis neviem, hoci som o tom uz pocula

bessdonna
autor
20. aug 2022

@veronikaszabova ale tym padom mam ovulaciu na 9dc a plod je aj o tych 5dni realne vacsi podla utz.

bessdonna
autor
20. aug 2022

@jazula presne takto aj ja od zaciatku.termin 1.2 ale kvoli cyklu realne ocakavam 27.1. tak som zvedava

bessdonna
autor
20. aug 2022

@danieli a v ktorom tt si rodila?

simonaniky
20. aug 2022

Ja mám cyklus 23-24 dňový a prenášala som 10 dni

bessdonna
autor
20. aug 2022

@simonaniky prave na to som bola zvedava.ci napriek tomu zeny prenasaju😶pri prvej som este mala 28dnovy cyklus ach jaj

jazula
20. aug 2022

@bessdonna Ja tie dva dni pred termínom beriem ako pôrod v termíne…mne hovorili ku koncu, že je väčšia až o dva týždne. A nakoniec z nej len bude mysliteľ, má väčšiu hlávku 😁. Pôrodné miery 3,5kg, 50cm.

bessdonna
autor
20. aug 2022

@jazula to su dokonale miery.

any_soj
20. aug 2022

@bessdonna ako si prišla na to, že ovuláciu si mala 9.den cyklu? Mala si ju odsledovanu? Lebo pri 26 dňovom cykle môže byť ovu úplne kľudne 14.den.

bessdonna
autor
21. aug 2022

@any_soj mala som odsledovane 4cykly,vzdy na 9-10dc som mala ovu.merala som si teplotu,ovulacne testy pouzivala a odsledovala som si priznaky.hlavne bolestive zdurene prsniky,vacsia chut na sex,a ako hovorim krasne sa to potvrdilo na utz,lebo plod je presne o tolko dni vacsi.vekom sa to moze takto zmenit.vzdy citam,ze zeny zvyknu mat ovulaciu neskor tak ma zaujalo,ci su aj take ze to mavaju skor,ci maju nejake specifika.

danieli
21. aug 2022

@bessdonna 36 a 37

konikkon
27. aug 2022

@bessdonna mávam cyklus 24 dňový a rodila som 39+0. Dĺžka cyklu však nemá vplyv na termín pôrodu.

bessdonna
autor
28. aug 2022

@konikkon zle som sa vyjadrila.dlzka cyklu plus skora ovulacia.

zuzi0911
28. sep 2022

Mam 25dc a rodila som 8 dní po termíne

bessdonna
autor
28. sep 2022

@zuzi0911 ja snad nie😢😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre