LadeeVita - skúsenosti v týmto doplnkom

bobika492009
13. aug 2013

Ahojte maminky , v 1. trimestri mi bol odporučený Femibion800 , a teraz mám brať tento výživový doplnok. aké máte s ním skúsenosť. Môže vyvolávať aj nejaké vedlajšie účinky. V krabičke nieje vôbec pribalený letáčik , len to čo je na krabičke. Pri prvom tehotenstve som nebrala žiadne vitamíny (tabletky) ... Mám ho zžívať počas celej tehotnosti .. diky za vaše komentáre 🙂

lucinkab
13. aug 2013

ja ho beriem od zistenia tehu, dovtedy som brala iba kyselinu listovú. a mám balenie na 3 mesiace kde je kyselina listova 400mg cize to sa odporuca do 12tt potom by sa mala zvysit na 800... 😉 spokojna som len to treba jest po obede nie na lacno-kedze obsahuju vela zloziek ktore zatazia prazdy zaludok 😉 ja si ich chvalim lebo mi nechuti jest a mam nevolnosti a verim ze vdaka nim mimi nic nechýba 🙂

katarina1984
13. aug 2013

ja som femibion 800 brala este pred tehotenstvom(cca aj pol roka ak nie viac),kedze je aj na planovanie a tehotenstva az do konca 12 tt.A k tomu som brala este aj kyselinu listovu ,vitamin E.A teraz uz beriem iba femibion 400. NEmalo by to mat ziadne vedlajsie ucinky.

miskalevica
13. aug 2013

ja som Ladee vita brala a vysadila som ho, lebo ma tak zapieklo, ze som sa 8 dni nedostala na WC, takze som ho potom smarila do kosa

sajina
16. aug 2013

@miskalevica presne ako ja na veľkú som nemohla ísť dobre že krv zo mńa nešla, teraz berem len kyselinu listovú 😲

laurask
25. máj 2014

no ja pokial viem tak v ladeeVita su komplet vsetky potrebne vitaminy, takze nemusite mat dvoje inych vitaminov....... ja osobne ich beriem a nemam problem s tym,len to neberte nalacno,pride vam nevolno a co sa tyka stolice,zo zaciatku som mala aj ja problem s tym ale telo si zvykne a nebude to tak,inak mne pomaka pepsi na zacpu a vecer si davam kompot ale to nech si kazdy odsleduje svoje telo, co mu pomaha.......

12mimi12
25. máj 2014

Ja uzivam od zaciatku ladeeVita nic ine som neuzivala a nemam snim problem. So stolicou som mavala problem vzdy tak ja som si po tejto stranke nevsimla rozdiel.

katuskapd
25. máj 2014

mne na nom vadí ze neobsahuje vápnik čo sa mi zda dost dolezite, takze na striedacku beriem s inymi, ked uz som ho kupila.

lara7788
28. máj 2014

Uzivam taktiez ladeeVita od zaciatku tehotenstva s kombinaciou magnerotu, co je taktiez dolezity vitamin magnezia a kyseliny orotovej.

eliniatko
9. júl 2014

Doktorka mi tiež odporučila LadeeVitu, brala som poctivo asi 4 balenia, ale bolo mi z nej neskutočne zle, vyvrátila som často tabletku do 5 minút po prehltnutí... Tak som začala brať Jamieson Prenatal, z toho mi takmer nikdy nebolo zle (má aj na obale napísané že gentle on the stomach, jemný na žalúdok). Beriem ho aj teraz po pôrode. Ak by bol stres, že nemá tie omega mastné kyseliny ako LadeeVita, dá sa k nemu brať omega 3 lososový olej (jedna kapsula stačí, aj keď na obale je že dospelý môže až do troch, myslím) - buď od Webber Naturals, alebo tiež Jamieson. Alebo jesť pravidelne ryby. Aj takto dokopy to vyjde nielen lacnejšie ako LadeeVita, ale Prenatal obsahuje mimo tých omega mastných kyselín omnoho viac prospešných látok, aj lekárnička mi to takto povedala. Čiže ja odporúčam takto, aj keď jedna lekárka tiež hovorila že sa stačí zdravo stravovať, a netreba vitamíny - čo som sa síce snažila, ale človek aj tak nemá všetko, čo sa dá, tak to predsa len doplniť vitamínmi... najmä železo a kyselinu listovú nemáme dostatočne, zdá sa mi.

seahorse27
9. júl 2014

Teraz uzivam Ladeevitu, ale uz asi 3x som z nej zvracala. Predtym som brala Femibion a asi sa k nemu vratim...

erikam84
9. júl 2014

ja si davam už len raz za týzden ladevituu, lebo som asi pred ,mesiacom cítila v kuse v ustach železo, nechutnu chut, bleee aj som zvracala z toho... každý den som si davala tabletku ladeevitu, tak som skusila po neviem kolkom vymyslani, že co mi pomoze vysadit nakoniec vitaminy a co na 3 den mi nic nebolo!!! odlahlo mi... papam ovocie, zeleninu a podla mna to stacii!

mishinecek
29. aug 2014

Ja beriem a nemam ziadne problemy. Prvy trimester som brala femibion, teraz mam toto a nepocitujem ziaden rozdiel.

maccheron
17. sep 2014

Tiež som začala brať LadeeVita, ale "nechutia" mi. Tiež som mala problém so zvracaním. Snažím sa však jesť pestro, ale rybičky nemusím - a tie odporúčal gynekológ najviac.
Asi má zmysel si kúpiť nejaké Omega3 mastné kyseliny ako doplnok, však?

88angelika88
17. jan 2015

Ahojte tehulky mne LV odporúčil gyn. ale mam žaludok ako na vode a tabletky sú dosť ťažke pre mna na žaludok takže som minula nejakých 15 tabliet. Ak máte záujem predám o polovicu lacnejšie popripade sa môžme na cene dohodnuť. https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...

lenz
19. jan 2015

@lucinkab presne naopak ako si povedala sa berie kyselina listova do 12tt sa berie 800mg a po 12tt sa berie iba 400mg ...zena potrebuje viac kyseliny na zaciatku ked sa vsetko dolezite u miminka vyvija !

lucinkab
19. jan 2015

@lenz no ja som to uzviala tyzden kym som neskocila v nemocke so zvracanim.... a potom som uz neuzivala iadne vitaminy a som tu ziva a zdrava a aj malinka....podla mna je to len reklam,ny tah

lenz
19. jan 2015

@lucinkab nechapem co maju reklamy s tym spolocne staci sa doktorky opytat mozes hocijaku kys.list uzivat ale tak ako som pisala do 12tt 800mg a potom 400mg ....

lua278
20. jan 2015

Ja som tiež začala užívať LadeeVita, ale zvládla som asi 4 tobolky a za každým išli okamžite von, je mi z toho príšerne zle. Momentálne neužívam vôbec nič.

lucinkab
20. jan 2015

@lenz to ze kedysi vitaminove doplnky neboli a rodili sa tiez zdrave deti, stacit jest dostatok zeleniny v ktorych sa kyselina nacahdza... 🙂

beruska164
18. feb 2015

zrejme som prišla na príčinu mojej nevoľnosti. Tiež beriem LadeeVitu a je mi veľmi zle, tak ako opisujete, žalúdok ako na vode, strašná chuť v ústach. Skúšala som snáď všetko ale vysadiť vitamíny ma nenapadlo. Skúsim to teda a uvidíme či to zaberie.

monika77kol
19. feb 2015

Ja berem LV a vsetko v poriadku

beruska164
22. feb 2015

odkedy som ju vysadila tak sa mi uľavilo - už žiaden žalúdok na vode 🙂

ver00nika
16. jún 2015

ja som tiež brala 5 dní LV, ale len som od nich vracala, strašne zle mi od nich bolo.........a to som si ich kúpila na tri mesiace, takže mi všetky zostali a sú mi teraz zbytočné ☹

zuzca30
10. okt 2015

Ahojte. Ja sim brala LadeeVitu a nemala som ziadne problemy so zaludkom. Na zaciatku tehu byva nevolno, takze to vobec nemuselo byt z LV. A obsahuje vsetky potrebne vitaminy pocas tehotenstva. Obsahuje aj vitamin D, ktory zabezpeci zdrave zuby a kosti (na margo toho, ze neobsahuje vapnik) Takze ja sa pridavam s pozitivnou skusenostou.

dominika1712
17. okt 2015

Ahojte ja som prvý trimester brala femibion 800 po nich mi lekárka odporučila LV hlavne kvoli tomu že obsaduje všetko čo treba. zatial žiadne ťažkosti.

delinka86
8. apr 2016

Ahojte ja som tiež brala LadeeVita začala som neskoro az v 28 TT ale musím povedať ze maximálna spokojnosť a to beriem este extra železo a šumivé magnezium kvôli krčom v nohách. Naposledy to v lekárni nemali tak som zvolila Jamieson Prenatal 100 ks balenie ktorý chcem brat aj počas kojenia. Začnem ho užívať az zajtra. Uz to nejak dotiahneme, som 36 TT teraz 🙂

lady730
17. máj 2016

Ja beriem LadeeVitu od 5 TT a zle mi bolo iba raz a to som si ju dala na lacno. Teraz ju beriem po obede jednu tabletku a problemy uz nemam. Co sa tyka zapchy treba si hlavne sledovat stravu. Ja som pridala viac vlakniny do jedalnicka a problemy uz nemam 🙂 kazda sme ina a aj tehotenstvo inak znasame. Mne trvalo 3 tyzdne kym som zistila co mi robi zle a co dobre 😉

meggy07
30. máj 2017

Ja som si tiež dva týždne dozadu nasadila LV (som v 6 TT), lekárnička mi taktiež povedala, že to je TOP produkt na trhu a musím priznať, že po jeho užití mi príde nevoľno, ale prejde to.. Je pravda, že najlepšie je ho zjesť po jedle, ja si ho dávam po raňajkách a ešte pre istotu zajem 🙂 So stolicou zatiaľ problémy nemám.. Ale pocit nevoľnosti mám v podstate (nie neustále) celý deň, a mala som ho aj pred nasadením LV.. tak je diskutabilné, či je to aj z toho 🙂 A je to moje druhé tehotenstvo a musím povedať, že nie len každá žena je iná, ale aj každé tehotenstvo je (v mojom prípade) úplne iné ;)

krvinka30
26. máj 2018

Mne tiez lekar poradil po femibione uz v 2 trimestri lady vitu.vzdy mi je z naj nevolno a uz aj vraciam takze,s nimi koncim a vraciam sa k femibionu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre