Malé bruško v piatom mesiaci

maribell
4. mar 2012

ahojte tehulky 🙂 ..chcem sa spytat ..akurat som vosla do piateho mesiaca a zatial som pribrala iba kilo a pol (mam 164cm a vazila som 55kg )...obvod bruska cez pupok mam iba 76 ..a pred otehotnenim som mala 63 ...je to normalne ze mam take male brusko? ...vsetci mi pre to nadavaju ze je to preto lebo malo papam :( a ja uz som z toho zufala ..hlavne z manzelovych rodicou ktori mi to neustale vyhadzuju na oci ...

gabika1710
5. mar 2012

@maribell ja som teraz v 19tt+1 a mam brucho ako balon,za tento mesiac som pribrala 4kg, ☹ mam z toho velke stresy,že ako budem vyzerat na konci a ešte väčši stres ako tie kila dam potom dole ☹ takže ja ti len závidim

monika74
5. mar 2012

@maribell neber do uvahy že nepriberáš.ja som prvé štyri mesiace nepribrala ani gram.teraz mi vykuklo trochu bruško a som zvedavá kolko som pribrala vo štvrtok na poradni 😀 do konca tehu to dobehneš

blanuska1985
13. mar 2012

mna sa ešte v 27 týždni pýtala sestrička na rizikovom v nemocnici :"A vy ste tehotná". také som mala malé bruško. A odvtedy to začalo samé. ja som tiež zo začiatku schudla z 45 kg na 42. a bruško my začalo vydno po tom 27 týzdni, dovtedy len ak som mala na sebe obtiahnuté tričko. teraz priberám čo 2 týždne to 1-2 kilá ako písala monika to sa rozbehne samé. Mne tež každý pindal, že malo jem a bla bla najviac babka a ked ma videla teraz tak čumela, že aké bruško mám 😀 všetko rastie tak ako má nebojkaj, bruška si ešte užiješ

hrivushka
13. mar 2012

nestresujte že mate male bruská, ja mam aha aké mini-vraj je to ok 🙂

hrivushka
13. mar 2012

ešte podotýkam, pribrala som zatial 10 kíl a brucho aj tak nemám 😀

rebecca2006
13. mar 2012

@maribell netráp sa ja mám teraz druhé bábätko, pribrala som za celé tehotenstvo 3kg, malása narodila a vážila takmer 4, je úplne v poriadku. A ja sa hneď vojdem do svojich obľúbených šiat. Ale tiež som sa napočúvala, aj teraz mi kadekto vyčíta, že mám esť vac- ale ja jej nrmálne, aj sladskosti si doprajem- proste to priberanie v tehu sa nedá ovplyvniť...

brita
13. mar 2012

@hrivushka Tak ho aspon este celkom pekne schovas pod bluzku 😉 Ja mam taketo uz teraz. 😀

hrivushka
13. mar 2012

@brita no, schovám ho uplne v pohode, ludia mi neveria že som tehotná a už vobec nie ked poviem že už som v siedmom mesiaci 🙂

bobi3
13. mar 2012

@maribell ahoj moja, myslím, že veľkosť bruška vôbec nesúvisí s tým koľko ješ... práveže to je podľa mňa dosť mylný názor, keď všetci si myslia, že tehotná by mala jesť za dvoch. Mne bruško vidieť len keď si dám obtiahnutejšie tričko, nosím už síce tehotenské nohavice ale len kvôli pohodlnosti. Všetky blúzky aj bundy si v pohode zapnem a cítim sa skvele. Bábo prospieva, zatiaľ všetko ok, a to je smerodatné. Nie nejaké reči, že veď na tebe ešte nič nie je vidieť 😠 Ja jem tak ako aj predtým, zbytočne sa neprejedám, netlačím do seba zbytočne sladkosti a koláče, snažím sa papať zdravo, pravidelne a dala som si takú zásadu, že denne musím spapať aspoň dve porcie ovocia, dve porcie zeleniny a dve porcie nejakých mliečnych výrobkov. Keď som hladná najem sa, v ničom sa neobmedzujem, no rozmýšľam čo dám do pusy. Zatiaľ som pribrala 3kg a podľa lekára je to akurát. Môj švagor mi minule povedal, že teraz musím jesť veľa, že potrebujem veľa energie, lenže to je podľa mňa blbosť. ´Bábo si z tvojho tela vezme to čo potrebuje. Ak sa nestravuješ dostatočne, budeš chradnúť ty, nie to malé. Treba si dať všetko na čo je chuť, no nezabudnúť pri tom rozmýšľať 😉 A to bruško nech ťa netrápi, o mne by pred dvomi týždňami tiež nikto nepovedal, že som tehotná. A najhoršie je to v MHD 😠 😅 držím palčeky

brita
13. mar 2012

@hrivushka Ono to ma aj svoje vyhody, ze? 😉 Aspon nenosis taku velku zataz na sebe a urcite sa lepsie citis, ako keby si mala riadny kotlik 😉 Ja ked som videla bruska mamiciek, co cakaju dvojicky, tak sa mi prekrutili oci, ze to teda budem mat riadny balicek pod nosom 😀 😀 😀

hrivushka
13. mar 2012

@brita ty dvojičky čakáš? 🙂 áno, nemám záťaž, možem sa normálne hýbať stale..mne to takto vyhovuje

brita
13. mar 2012

@hrivushka Ano, cakame dvojicky 😉 Takze preto trosku aj obava, ze ako to brusko bude vyzerat 😀 Hlavne, nech je malym dobre, ja to uz nejako vydrzim. 😉

sandy80
13. mar 2012

ja naopak ako hrivushka, brucho síce mám, ale pribrala som zatiaľ 3 kg, možno sa tá hmotnosť do konca tehu zvýši, no aj s prvým synom som pribrala iba 7 kíl🙂 a malé malo v 25. tt 800 g, takže je to asi normálne🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre