Malé bruško v piatom mesiaci

maribell
4. mar 2012

ahojte tehulky 🙂 ..chcem sa spytat ..akurat som vosla do piateho mesiaca a zatial som pribrala iba kilo a pol (mam 164cm a vazila som 55kg )...obvod bruska cez pupok mam iba 76 ..a pred otehotnenim som mala 63 ...je to normalne ze mam take male brusko? ...vsetci mi pre to nadavaju ze je to preto lebo malo papam :( a ja uz som z toho zufala ..hlavne z manzelovych rodicou ktori mi to neustale vyhadzuju na oci ...

koran
4. mar 2012

Vôbec nič si z toho nerob, mne bruško začalo rásť až po 5. mesiaci a aj to málinko (mám vo fotoalbume). Teraz mám každým dňom porodiť a všetci sa ma pýtajú kde mám brucho, včetne doktorov. Už mi to aj na nervy trošku lezie. Ono ja som si kedysi myslela že žena má už v 5 mesiaci balon, ale nie je tomu tak, vtedy sa to práve len začína pomaly rozbiehať, niekomu aj neskôr.

keira
4. mar 2012

a co sa vobec do toho ludia staraju? co je to ich brucho?! 😀

maribell
autor
4. mar 2012

jejo tie fotky mi pomohli dakujem lebo aj ja mam zatial iba take malinke brusko ... viem ze nemaju hned balon v 5 mesiaci ale kazda zena co uz ma deti mi hovori ze ona uz mala brucho aa ze aj teraz ma vacsie jak ja a to ani neni tehotna :D ...ale tak ked sa do mna stale niekto navaza ze som nezodpovedna lebo malo jem tak takemu cloveku to tazko vysvetlim ... :/

keira
4. mar 2012

@maribell nedaj sa zbytocne nimi stresovat, to je klasika slovenska .. zrat, zrat a pokial nevyzeras ako slon, nem dobre 😀

maji9
4. mar 2012

ahoj.mne zacala rast brusko od 7.mesiacoch kazdy nadaval aj moj manzel ze nepapam dost ale to nebol pravda.citila som sa velmi dobre celu dobu som brala,b12,vitaminy,mineraly co mi moja znama sestricka poradila pribrala som 10kg do konca a Viktor vazil 3200g ked narodil.Uzivaj si tehotenstvo ked sa ti citis dobre tak aj tvoj dieta v brucho sa citi dobre.Nerob nervy z toho.

maribell
autor
4. mar 2012

mno kazdy si mysli, ked sa povie tehotna zena ze ma pred sebou obrovsku tekvicu a ledva sa postavi ..a ked to tak neni tak uz je nezodpovedna mamina lebo malo papa a pre babo to neni zdrave :D ... a to utvrdili z toho ze nejedavam hned ako sa zobudim lebo sa mi neda ale az o hodinku-dve :D

tinki
4. mar 2012

@maribell vôbec si nevšímaj reakcie, buď rada, že to tak je. Manželovi rodičia, nech sa idú vypchať.. 😉 .
Jedenie nemá s veľkosťou bruška nič spoločné. Ja som mala tiež malinké bruško, pri oboch dievčatách. A mali normálnu pôrodnú váhu. prvá mala 3, 15 kg, druhá 3,37 kg. Výhoda: vládala som chodiť, nefunela som, nemám strie. Pri pôrode som mala brucho ako niektoré v 6 mesiaci. A všetci si mysleli, že moje deti budú dvojkilové. Nič sa nestresuj, jedz čo ti chutí a koľko vládzeš. Ak by si veľa jedla, len by to zbytočne ostalo na bokoch a zadku. 😉

katy1979
4. mar 2012

jejda nic si z toho nerob. ja som bola v tych mesiacoch casto chora a volali este sestricky z vedlajsej ambulancie ze nech sa idu pozriet lebo ze nemam brucho. U mojej lekarky maju tehotne prednost a nikto v cakarni jej neveril ze ma pusta dnu kvoli tomu ze som tehu. V autobuse ma snad este v 7 mesiaci nikto nepustil sadnut. ked som stretla znamych a pytali sa co mam nove. reku cakame babo tak kukali na mna ako na zjavenie. Baby si zo mna robili srandu ze ked pridem do porodnice tak ma poslu domov ze co tam chcem v 6.mesiaci.
Takze klidek a nohy na stol. Ked som isla rodit moj obvod brucha bol 100cm.

molka
4. mar 2012

@maribell mne tiež začalo rásť brucho neskôr. Pri druhej dcére som si počas tehotenstva dokonca nasadila takú miernu diétu - vysadila som sladkosti, koláče, mastné jedlá, jedla som len do polosýta. Vtedy sa mi podarilo počas celého tehotenstva pribrať len 6,5kg a dcéra mala dokonca vyššiu pôrodnú hmotnosť, než prvá dcéra, pri ktorej som pribrala 11kg. Bavila som sa na tom, ako sa každý nad mojou stravou pohoršoval, vraj tehotná MUSÍ jesť všetko a poriadne veľa! A keď som im ešte provokačne povedala, že "dala by som si, ale držím diétu", tak ich išlo poraziť. 😀
Nedávno rozprával jeden gynekológ v TV, ako sa tehotné ženy prejedajú a tým nepriamo ohrozujú aj dieťa. Ale podľa ľudí je prejedanie sa tehotnej v poriadku, ak sa však snaží stravovať striedmo, tak je nezodpovedná. 😝

maribell
autor
4. mar 2012

vsak prave ze papam tolko kolko potrebujem a aj to na co mam prave chut ..neobmedzujem sa v nicom .. papam zo vsetkeho trosku ..len sa proste neprejedam ..nikdy som to totiz nerobila a neviem preco by som to teraz mala robit ...:D aby som mala velky zadok a prestala sa pacit manzelovi akurat :D

molka
4. mar 2012

@maribell rozdiel je aj v tom, či čakáš prvé alebo druhé dieťa. Pri prvom rastie brucho oveľa neskôr, ja som do piateho mesiaca nosila normálne oblečenie, tehotenské som su kúpila až v šiestom mesiaci. Pri druhej dcére išlo všetko oveľa rýchlejšie.

koran
4. mar 2012

mimochodom teraz som bola v porodnici, na izbe so mnou ležala kočka čo mala brucho dva ktat take ako ja a jej babo vazilo 2,40 kg...

maribell
autor
4. mar 2012

no pekne a ja som sa tesila ze ked mam male brusko ze budem mat aj male babatko :D a ono je to uplne naopak :D

molka
4. mar 2012

@maribell na reakcie okolia si zvykni, ešte toho bude veľa - keď sa dozvedia plánované meno pre dieťa, keď budeš vyberať kočík, keď sa dieťa narodí a zaplače...okolie sa bude starať do všetkého. Treba sa naučiť ignorovať všetky "dobré rady" a robiť podľa seba.

katpetdo
4. mar 2012

@maribell nic si z toho nerob, bola som na tom podobne, velmi som to riesila, lebo moj gynekolog mal blbe poznamky. Bruho mi zacalo byt vidiet az po 20tt a v case porodu som mala obvod 92cm. Vysoka som 173 a zacinala som na vahe 58kg a v den porodu som mala 66kg, s tym ze som priberala narazovo a posledne mesiace vobec nic. Je ale pravda, ze som porodila o 5tt skor, ale nemyslim, si ze by tam bola velka zmena, jednoducho sme kazda inak stavana a aj to brucho sa rozlozi rozne. Tiez som ale nejedla blbosti. Prevazovalo maso, zelenina a ovocie. Sladkosti mi nechutili.

Malo to jednu vyhodu, tyzden po porode by uz nikto nepovedal, ze som bola tehotna. 🙂

deni73
4. mar 2012

Buď trpezlivá, mne narástlo bruško za tri týždne na dvojnásobok od 26. do 29. týždňa. 🙂

adlani
4. mar 2012

@maribell Skus pozriet napr. toto: http://medon.sk/index.php/castokladene-gynekolo... ja som tiez priberala velmi pomaly. Teraz uz sa to trosku rozbehlo a ma navrch cca 8kg. A este teraz ked si dam zimnu bundu, tak si ludia nevsimnu, ze som tehu 🙂

vladka1828
4. mar 2012

ahoj - pripájam sa s mojou skúsenosťou......moje kámošky, keď sa ma včera pýtali, že v ktorom som mesiaci a ja som povedala, že na začiatku 4-teho, tak mi nechceli veriť, lebo že veď nemám ešte žiadne brucho 😀 😀 ...oni majú zrejme pocit, že len čo žena otehotnie, už jej narastie aj bruško 😀 😀 😀

inkamalinka
4. mar 2012

Ahoj, mam dvojčatá.(inač 55kg, 176cm) Pred pôrodom som mala naj menšie brucho zo všetkých mamičiek čo išli rodiť. Deti sa narodili 2,200 a 2,300 bez problém. Cítiš sa dobre, doktor nevidí žiadne problémy ?, Maličké je jedinečne, ty si jedinečná! Buď šťastná, čo cítiš ty cíti aj babo, tak sa teš!!! Máš zázrak v brušku, a život je krásny..., je taký aký je!

sisaha
4. mar 2012

@maribell bud rada, aspon nebudes mat tak vytahanu kožu po porode.. 😉

lussy211
4. mar 2012

Mne začalo rásť v 7mom mesiaci a vidno mi ho začalo byť viac až začiatkom 8meho takže si z toho nič nerob a nech si každý vraví čo chce, to je len nevedomosť o tom že každá žena má inak uloženú maternicu, iné tehotenstvo a vôbec nezáleží na tom či ješ viac alebo menej. Ja som jedla normálne a mala som to ako ty. 😉 Aspoń Ti rýchlejšie zmizne(ja som nemala už týždeň po pôrode žiadne 🙂)

estterka
4. mar 2012

@maribell ahoj,ja som do 21tt nemala ziadne brucho-nic,uplne ploche a este mi narastli prsia,teda opticky posobilo chudsie ako pred tehotenstvom a ludia sa ma pytali,co som tak schudla- bola som z toho smutna,ale PA aj lekarka mi vzdy povedali,ze je to uplne v poriadku,kedze som cely zivot vela cvicila,tak mam pevnesjie vnutrone svaly,ktore brusko "nepustili" von. potom som zrazu zacala z nicoho nic priberat kilo za tyzden,do porodu som pribrala 16 kg. ale chapem ta,aj mna to trapilo.

martynnka
4. mar 2012

@maribell ja som na tom bola este pred par tyzdnami asi tak ako ty 🙂 nemerala som sa sice, ale ked zacal piaty mesiac, ani by si nikto nevsimol, ze som tehotna. ked som sa na to pytala doktorky, tak mi povedala, ze ved ja som chuda, ze to brusko mi tak zrazu vyskoci neskor 🙂 a mala pravdu, uz vykuka teraz 🙂 pokial je babo v poriadku, tak nemas dovod na obavy. ja som 21tt a pribrala som zatial sotva 3kg...

maribell
autor
4. mar 2012

nemam ziadne problemy doktor mi povedal ze to je uplne v poriadku len ked ludia vam stale vyhadzuju na oci ze ked uz ste v piatom mesiaci kde je brusko .. ze ste nezodpovedna a malo jete tak vam to pride luto

alyce
4. mar 2012

@maribell tak tu som v 25 tt. minule tehotenstvo. Vidis tam nejake mega brucho?

maribell
autor
4. mar 2012

jake je malinke.. o🙂 niesom sama 🙂

jeny
5. mar 2012

ja som pri prvom pribrala do 30tt iba 4kg na kazdej poradni mi dr pisal do knizky ze mi doporucuje pribrat no do 40tt som to dotiahla nakoniec na 15kil al edo toho 30tt som mala iba malilinke brusko. TEraz cakame druhe a je to uplne o nieco inom, uz teraz je to vidiet na bruchu i ked na vahe zatial nie, tak sa desim toho aka budem do konca 😀

kacsik
5. mar 2012

Nič si s toho nerob, aj ja počúvam reči o tom že som zlá matka lebo určite nejem 🙂 v 26tt mám bruško o 5 cm vačšie ako pred tehu a schudla som 10 kíl...a pritom bábiko rastie krásne a má tabuľkové miery 🙂 a papám vyvážene ,minimálne za troch ale môj metabolizmus si robí čo chce 🙂 ale ja som spokojná, aspoň som zatiaľ nemusela meniť šatník 🙂

sedem
5. mar 2012

@maribell ahoj, naozaj si z toho nic nerob(mala som rovnaku vysku, len o 5kg menej pred tehu), o mne pri prvom tehotenstve este v 7. mesiaci niektori ludia nevedeli, ze som tehu 😀 a to som s nimi bola v dennom kontakte a nakoniec som mala pri porode +18kg...takze ziadne stresy, este je skoro a brusko este vykukne, neboj sa 😉

adri266
5. mar 2012

Tiez som az do 6. mesiaca nemala vobec brusko, az potom na zaciatku 7. mesiaca zrazu vykuklo 🙂. Ak si utla, aj babo take bude. Nic si z toho nerob.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre