Naozaj malé bruško v deviatom mesiaci

10. nov 2022

Ahojte ženy , začínam deviaty mesiac tt. Som prvorodička . Len jedna jediná doktorka povedala aké malé bruško . Ostatní vždy v pohode aj bábätko má podľa merania v pondelok 2,5 kg a zodpovedá týždňu tt . Mám veľmi malo plodovej vody , môže to byt tým ? Ospravedlňujem sa ako prvorodička som zúfalá … myslite že je takéto bruško v poriadku ? Ja som však pribrala cca 17 kíl zatiaľ ale naozaj neviem kde sú , teda sú vsade len ne na brušku / foto v komentár za názor dakjjem .

autor
10. nov 2022
roja01
10. nov 2022

Neboj sa, mozno je dietatko ulozene viac dozadu, smerom k chrbtici.

thoughtfulweirdo
10. nov 2022

Na foto ležíš? Ja som mala pri oboch deťoch také mini bruško, že keď som si ľahla, nemala som žiadne ani na konci tehotenstva 🤣 pokiaľ je dieťatko podľa všetkých vyšetrení zdravé a vývojom zodpovedajúce, nemaj stres.

vkatush
10. nov 2022

Budúci týždeň začínam 9 mesiac a tiež odvšadiaľ len počúvam ako sme maličkí. Niekedy, ak si dám voľné veci a malý je natlačený na chrbát, ani by si nepovedala, že som tehu, len jemne nafúknutá 😁 hlavné je, aby ste boli v poriadku, zdraví a keď má 2.5, tak mu je dobre a je akurát 😊

lienka.7
10. nov 2022

Ja som tiež mala malé bruško. Velkost nie je až tak podstatne. Ake mas boky? Ja som mala skoro všetko tam🙈 týždeň pred pôrodom mi na utz doktor povedal, ze kde som nechala brucho 🤣🤣🤣 na poradni baby na mna kukali, ze co tam chcem.
Teraz bez toho, ze by som akokoľvek chcela uraziť ci inak sa dotknúť inych rodiciek - myslis ze taka čo má "kotlik" ako svet porodi extrémne veľké babo? Asi nie, ze? Nestresuj sa, este ti narastie, neboj. Ja som do 6 mesiaca vyzerala len akoby som sa viac najedla, až potom som mala bruško. Rodila som v zime, normalne som nosila svoju bundu. Ked sme si malú doniesli domov, susedia sa čudovali, ze kde sme ju vzali 😊😊😊 cize vibec neries veľkosť bruska, hlavne je babo. A plus ze nebudeš musieť tolko zhadzovať z neho 🙈😊

deti95060810
10. nov 2022

ha,ha... o mne nevedeli ani len susedia že som tehotná...
keď som vyšla s kočíkom na prechádzku tak sa suseda opýtala že komu to opatrujeme bábo....
bude to asi genetické - to isté sa stalo aj mojej mame - tiež susedia nevedeli....

amelie2017
10. nov 2022

Maminu vyhodili z porodnice, ze nie su navstevne hodiny. A ona prisla rodit tretie dieta. Vobec nemala brucho. Ja som za to mala aj za nu. Bud rada. Je to ostara s brusiskom.

ku_uk
10. nov 2022

@amelie2017 😁😁😁 mna zas 4 dni po pôrode v čakárni na prvej kontrole s novorodencom u pediatričky vyhodila sestrička, že s dietatom môže prísť len zákonný zástupca otec alebo matka, žiadna sestra ani teta a kde je matka? ..ja že ja som jeho matka. A ona a kde máte brucho po pôrode? 😁🙈 no nemám, to som nemala ani pred pôrodom 😁

malinoismum
10. nov 2022

… toto je moje večer pred pôrodom. A vraj druhorodicky majú väčšie brusko🙂 kdezeeeeeeeee …
Neboj sa, máš to “v krížoch” (mi hovorili🙂)

ildiko36
11. nov 2022

Kazdy clovek ked si lahne ma ovela menšie brucho ako keď stoji.Mala si sa odfotit v stoji.
A ked si pribrala 17kg, dieta bude urtite okolo 3kg, ved chodiš do poradne a lekar stale odmeria velkosť dieťaťa. , Čo sa ho nespítaš..Bud rada ze mas male brucho , po pôrode budes mat pekne telo. S dcerou som mala tiez malicke, a s chlapcami nieco hrozne a boli velky, 4kg a 4,5kg, brucho mi ostalo velke ako pred porodom, dostala som diastazu a herniu pupka.

roztlieskavacka
11. nov 2022

Máš ho v bokoch, ak vidím správne na fotke tak máš aj strie na chrbte/boku. Je to normálne. Ja som mala dieta v bruchu nie v bokoch ale tiež som teda mala malé bruško v deň termínu pôrodu a nepovedala by si že idem rodiť 🙂

queen_mary
11. nov 2022

Ahoj, ja by som to neriesila/bola by som rada. Nebudes pmbojivat s vytahanou kozou na bruchu 😊

orangiiina
11. nov 2022

Bud rada, mat veľké bruško dá zabrať. Ja som mal obrovské, ostala mi aj diastaza. Radšej by som pribrala takto ako ty.

lenkadenisa
11. nov 2022

Ja čakám tretie a nikdy som nemala veľké brucho. Proste sú uložené tie deti viac vzadu. Nič také ako veľké a malé brucho neexistuje, veď každá žena má inú postavu predsa.

eeerickal1
11. nov 2022

To je úplne normálne🙂 Nemusíš mať zakaždým pri tehotenstve veľké brušisko 😀 Zrejme aj bábätko bude malinké alebo uložené viac dozadu🙂

sejbipi
11. nov 2022

Týždeň pred pôrodom 😀

autor
11. nov 2022

Dievčatá strašne vám ďakujem ste veľmi zlate , všetky ste má veľmi upokojili . Ďakujem aj za fotky , je to veľká podpora . Som ako prvorodička asi zo všetkého v strese a nemám sa s kým poradiť moj komunistický doktor ktorý má už asi 80 rokov povedal že je to ok a nič viac k tomu . Ešte raz vám všetkým ďakujem ste naozaj dobre mile . Pomohli ste mi sa upokojiť 🥺❤️

autor
11. nov 2022

@roztlieskavacka áno presne že mám aj strie a teda riadne po tých bokoch ale brucho nikde … takze je takto do bokov no super som šťastná . Veď som pribrala 17 kíl možno je to už aj 20 nemám odvahu sa postaviť na váhu doma až na poradni hehe . Ďakujem za fotku aj podporu 😘❤️

aurorastone2
13. nov 2022

Neboj nič, ja keď som bola už na pôrodnici 41+0 a doktor co ma vyšetroval sa pýtal sestričky ze hentá (akože ja) je kolky mesiac 🤦‍♀️ a ja týždeň po termíne, tiaz som mala malé brusko

autor
13. nov 2022

@aurorastone2 Ježiš že henta… ako ja chápem tých doktorov že majú toho dosť ale občas dobre trepnu 😀 ďakujem za správu 😘 už to nejak dobojujem dúfam že nie ako ty po termíne to je další moj strach že má nechajú prenášať najradšej by som rodila uh teraz 🥺🥺🥺

aurorastone2
13. nov 2022

Drzkaj sa, želám ľahký pohodovy pôrod a všetko dobre ❤️

miriam11
13. nov 2022

Pri oboch tehotenstvach som sa napocuvala aké mám malé bruško 🙈a dcéra prí narodení mala 3580 g a 52 cm, syn 3500 g a 50 cm. Všetko je ok 😁👍neobavaj sa, teraz všetko počas tehu merajú a sledujú. A zásadne nepočúvaj okolie k veľkosti brucha od "empatickych a fundovaných odborníkov"😁

katuskamala1
13. nov 2022

Ja som bola celkom stihla a bruska som mala riadne, druhy krat velmi. Počúvala som uz od 7m ze ci uz idem rodit. Bolo strasne namahave chodiť na konci, postavit sa z postele ach.. A ak som si sadla na zem a odtial hore tak to bola tragikomédia. Nevidela som si na onú, oholila som sa na porod ach 🙈🤣. Nemala som si co obliecť, atd atd... Bud rada, ze mas mensie brusko kvoli sebe. A babo hlavne ze je zdravé, velkost brucha o tom predsa nehovorí..

wiccawicca
13. nov 2022

Ak je dieťa veľkostne v poriadku tak by som sa tým netrápila, že je malé bruško, ja som mala zas opačne veľké a vystrčené dopredu, zozadu nebolo ani vidno, že som tehotná a aj po pôrode keď ma prišli pozrieť tak otec sa pýta, že či mi tam ešte jedno nezabudli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre