Mali ste niektorá zlé pečeňové testy v tehotenstve?

amelia9293
21. máj 2019

Ahojte baby, som 23tt -dnes som volala o výsledky z krvi a dozvedela som sa, že mám zle pečeňové testy. Takže musím ísť na interne. Máte s tým už niektorá skúsenosť počas tehotenstva ? 😞

lucia851
21. máj 2019

Pocas tehotenstva nie,ale ja mam zle pecenove testy kvoli liekom co musim brat.Mna doktor poslal na hepatologiu tam mi dali lieky na to a zacni brat pestrec mariansky to ti pomoze

nika3136
21. máj 2019

Dávaj si pozor aj na fruktózu, ma takisto vplyv na pečeň

vivien16
21. máj 2019

@amelia9293 ja som mala, poslali má na gastro, urobili sono brucha, ďalšie odbery, dali lieky a do konca tehotenstva som ich užívala.

amelia9293
autor
21. máj 2019

@vivien16 pevne verím, že to nebude nič vážne.

kittykat22
21. máj 2019

@amelia9293 ahoj, ja som tiez mala blbe vysledky z pecene / pretoze som 3 mesiace spat brala ATB. Nemam nejaku super regeneracnu pecen. Brala som SILYMARIN - NEBOLA SOM TEHOTNA, a za 6 tyzdnov som mala ukazkove vysledky.

vivien16
21. máj 2019

@amelia9293 to máš určite len z tehotenstva, tak sa nemáš čoho báť. Ja som brala ursosan, uvidis čo tebe povedia.. po pôrode som mala všetko ok.

amelia9293
autor
21. máj 2019

@vivien16
@vivien16 pevne verím, že to nie je nič vážne, ale dosť ma to znepokojilo, hlavne keď som si na internete prečítala, aké môžu byt zle diagnózy v súvislosti s pečeňou v tehu.

vivien16
21. máj 2019

@amelia9293 hlavne buď v klude, vyvážená strava a všetko bude ok. Ja som mala aj cukrovku a ted mi tu šantí 8 mesačný pánko 😊

ugg
22. máj 2019

@kittykat22 Ahoj, aký Silymarín si prosím ťa užívala?

kittykat22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marlenka222
22. máj 2019

@lucia851 pesterec mariánsky spôsobuje sťahy maternice. Áno dobre si poradila na vyvolanie pôrodu ;) pesterec sa počas tehotenstva neodporúča. Keby skôr čučoriedkový čaj, čučoriedky na čistenie krvi a áno mám s pecenovkami v tehu bohaté skúsenosti a predčasný pôrod ;) je to vážne, mne povedali že je to reakcia tela na tehotenstvo a na filtráciu látok v krvi čiže...
@amelia9293 isto nejedz žiadne lieky ktoré ti nepredpise lekár. Mnohé múdre ti rádia ale niktora nepíše že ich užívala alebo čaj keď bola tehotná. Dajú ti buď lagosu alebo essentiale Forte lieky. Ešte nie si na pozorovaní v nemocnici? A neskriabe ťa pokožka? Keď začne, prac sa k lekárke. Pri druhom zvýšení testov sa mi spustil pôrod ktorý nik nedokázal zastaviť.

ugg
22. máj 2019

@kittykat22 Ďakujem pekne👌

marlenka222
22. máj 2019

@amelia9293 a isto nie na interné ale na gynekologické keďže spadas pod gynekológa s problémami v gravidite ;)

amelia9293
autor
22. máj 2019

@marlenka222 ja som bola u gynekologicky, ta mi zobrala krv, na druhý deň som volala o výsledky a povedala, že mám zle pečeňové testy, že si mám prist pre papier a s ním na interne. Zajtra idem, takze verím, že budem vedieť viac a nie je to nič vážne, pretože som dosť nervózna z toho. :(

94miva
28. máj 2019

@marlenka222 okrem gynekológa tá musí vyšetriť aj hepatolog tj. Atestovany internista bez toho ti gynekológ nemôže predpísať žiadne hepatoprotektiva

amelia9293
autor
29. máj 2019

@94miva áno bola som na internom, odtiaľ ma potom poslali na USG brucha, kde bolo všetko v poriadku, no pečeňové testy stále mierne zvýšené, takze mi včera predpísali tabletky Lagosa. O dva týždne na kontrolu, pevne verím, že sa to zlepší. 🙏

blontimka
29. máj 2019

@amelia9293 je to dosť vážne. Babo môže zomrieť v bruchu ak to nebudeš liečiť. Ja som mala pri prvom, ale až v 9m. Pôrod budú vyvolávať hneď ako to bude možné. S touto diagnózou sa dostaneš max po 38tt....

94miva
29. máj 2019

Záleží od toho ako zle sú výsledky a ako budeš reagovať na liečbu... Nemaj strach, poznám jednu čo donosila do termínu a porodila prirodzene bez vyvolávačky. Nedaj sa vystrašiť 🙂 ak by tie výsledky boli ohrozujúce tak si ťa okamžite nechajú v nemocnici a dali by ti oveľa silnejšie dávky liekov a odbery každý deň a nie o 2 tyzdne

amelia9293
autor
29. máj 2019

@94miva momentálne nie sú veľmi zle, hodnoty mám len mierne zvýšené, tak ja dúfam, že sa to dá doporiadku. 🙏

blontimka
29. máj 2019

@94miva ja som tiež donosila do terminu, ale po 38+0 ideš na vlastne riziko domov..A lekári urviy4 nie sú s takýmito rozhodnutiami stotozneni... dokonca som podpisovala papier, že o tom viem... A to som mala minimálne zvýšené, ale dr mi povedal, že oni nevedia koľko z toho ide k babatku....druhy x by som uz takto neriskovala....Ty si mala tiež zle hepatalky, alebo si to čo píšeš len "počula "?

blontimka
29. máj 2019

@amelia9293 neber to ako strasenie. Ale si ešte len na začiatku 6m.... skús aj nejakú pecenovu diétu....proste si dávaj pozor čo zjes...A už ťa svrbi niečo Ci ako ti nato prisiel dr tak skoro?

simca06022011
29. máj 2019

Tiež som mala zle výsledky ale u mňa ti zistili až v pôrodnici, nakoľko mne bývalo veľmi zle (môj gynekológ sa ku nejakým vyšetreniam krvi nemá). Dostala som Essentiale Forte a rodila som skôr ( ale nie iba kvôli pečeni). Ale inak nič katastrofálne. Rovnako ani ten pôrod skôr nie je taká hrôza ( keď nevezme možné komplikácie pri porode). Po pôrode som si prešla zlcnikovymi problémami ale viac nič. Trošku podietovat (nemyslím hladovať), pečeň nemá rada veľmi dráždivé jedlá, mastné a sladké... Ak si dobre pamätám 😁 o ostatnom ťa poučí lekár už na základe výsledkov

blontimka
29. máj 2019

@simca06022011 to je pako...Mne sestrička hovorila, že teraz už to má pomaly každá tretia, že nechápe prečo sa to netestuje každej.... A opakovalo sa ti to? Ci máš len 1?

amelia9293
autor
29. máj 2019

@blontimka nie nič ma nesvrbi. Proste mi brali krv preventívne sa vždy všetko kontroluje a sa ukázalo že tie pečeňové mám zvýšené. Ja to neberiem zle, ale musím sa snažiť myslieť pozitívne, nemôžem teraz depkarcit a strachovať sa, že čo bude...to je tiež zle pre bábätko. Keď som bola na 4D doktor mi povedal, že to môže byt aj tým že mi babo Resp maternica tlači na žalúdok a žlčník aj v tom prípade sú potom pečeňové testy zvýšené. Mám tie tabletky plus začala som aj tu pečeňové diétu a verím, že bude dobre.

amelia9293
autor
29. máj 2019

@simca06022011 v niektorých prípadoch je lepšie ak žena o niečom nevie aspoň sa zbytočne nestresuje a nestrachuje....o mna nejde, len sa bojím aby to nijakým spôsobom neohrozilo bábätko, sle verím že to nie je take vážne, keďže zatiaľ mi nespomínala, žeby bola nutná hospitalizácie...každopádne o 2 týždne sa ukáže.

blontimka
29. máj 2019

@amelia9293 ja ti ani nekazem depkarčiť, ale nie je to diagnóza pri ktorej je o nej lepšie nevedieť.....hlavne nie keď ty ju máš takto skoro... jej možno naskocila týždeň dva pred pôrodom, keďže toto je typické skôr pre neskoré tehotenstvo... Mne tiež až v 36tt...
Každopádne je super, že máš zodpovedny prístup...táto diagnóza sa zvykne opakovať v tehotenstvsch.... som 26tt a dúfam, že ak sa objaví tak nie skôr ako v 9m...duuuufam...
Mimochodom klobúk dole pred lekárom, že ti len tak spravil aj tento test...výborný prístup... Lebo podľa mojich skúseností a vedomosti to nie je bežné ani nahodou....

blontimka
29. máj 2019

@amelia9293 keby ta svrbelo choď k dr aj skôr ako ti kazali.....

aduska157
29. máj 2019

Mna svrbelo v 38tt cele telo, mala som zvysene hodnoty a rodila som na termin ziadne komplikacie neboli

simca06022011
29. máj 2019

@amelia9293 možno aj príznaky sleduje 😁 mne bolo celé tehu zle, lekár to ignoroval, že normálka, čiže aj som si to odpracovala až kým som neskončila v nemocnici. Kto vie, ako by bolo keby na to prišli skôr, mohla som mať klud,keby mi nasadili liečbu. Schudla som 15 kíl, keď som sa odvážila den po pôrode- oproti pôvodnej vahe ( vlastne ja som uz nepriberala vôbec od cca 5 mesiaca) no ako mi trochu brucho narastlo už som nespala riadne, celú noc nad wc... o kludnom tehotenstve nemohla byť reč.. 🥴 a nič ma nesvrbelo 😏

94miva
30. máj 2019

@amelia9293 určite sa ti to zlepší alebo aspoň nezhorší len sa sleduj ak by sa zhoršovalo svrbenie choď k lekárovi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre