Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám 19 rokov a som v 22 týždni. Poradíte mi?

didushqa
4. okt 2012

Ahoj mam 19 rokov a som prvýkrát tehotná som v 22tt a lekár mi povedal že male je dole položené, tlačí sa ževraj dle. Lenže ja neviem čo mám robiť ešte študujem a neviem odkedy si mám dať individuálny plán. Doktor mi nepovedal nič ohľadom školy. A teraz neviem či to budem v poriadku ak budem chodiť do školy a nič sa mu nestane, pretože som počula že také ženy majú ležať s vyloženými nohami a oddychovať. Prosím poraďte..

junovka
4. okt 2012

lekar ma pravdu, nakolko moze sa stat, ze mozes zacat aj krvacat....je uz na tebe, ci si nechas odklad skoly a dokoncis ju po porode, alebo si to odlezis a narodi sa ti zdrave krasne dieta, ktore ti nenahradi ziadna skola 😉

tanickaskorokubikova
4. okt 2012

Hlavne bud v kľude 🙂 moja švagriná mala to isté, tiež jej kázali ležať doma 🙂 ale keďže už mala ročnú dcérku samozrejme sa to nedalo, len si dávala väčší pozor nedvíhala nič ťažké a tak....v rámci možností. To že chodíš do školy je podla mňa v pohode, len sa veľmi nenamáhaj a buď v kľude, stres potrebuješ rozhodne najmenej, držím palce určite bude všetko v poriadku 🙂 A inak švagriná nakoniec tuším ešte aj prenášala 😀

babajaga
4. okt 2012

ahoj,mam odlezane tehu....tak odporucam ti nebehat,nechodit,nesediet...ked tak tak radsej stat,ako sediet....a hlavne klud na lozku...nemusis lezat dole hlavou 😎 ,ale co najviac lez....a klud,pokoj...pokym si zatvorena,nic sa nedeje,niektore zeny maju babo nizko a v pohode funguju....ale radsej prevenciu,ako skor porodit...potom su same problemy a budete s atrapit s babatkom spolu....ako radi junovka,ak je to nie dobre a bude sa to zhorsovat,radsej dostuduj po porode....

mv1
4. okt 2012

..to je individuálne., a vôbec nezáleží, ako je položené, otočené.....nezabudni, že čo sa má stať-to sa stane, a nijak tomu nezabrániš.. 😎 Neboj, všetko zvládneš s ľavou zadnou- veď si ŽENA!!! 😀

katren
4. okt 2012

co ti mal povedat ohladom skoly, ked je lekar???? 😕
studujes kde??? VS, SS??? individualny plan si mala mat uz tento rok, ved si sa len teraz nedozvedela, ze si tehu, je to uz 22tt 😅
minimalne si behni na studijne a popytaj sa tam co a ako treba....my ti tu mozme "radit", ale oni ti povedia presne co a ako 😉 /teda aspon by mali 😅 /

talula
4. okt 2012

a kolko máš ešte do uokončenia štúdia? Bolo to už dávno, ale ja keď som čakala své první, do školy som nechodila počas tehotenstva vůbec, školu som dokončila až keď sa malé narodilo, a v pohode sa to dá. Ale ak chceš mať potom pokoj, dokonči školu individuálne. Ja ak by som mala tehu problémy, ako teraz ty, určite by som na denné štúdium nechodila. Skús si podať žiadosť na individuálny plán.
Alebo ak si chceš pokecať, v klude napíš IP 🙂

magic08
5. okt 2012

ahoj, tu ti kazda poradi len podla svojich skusenosti... co vobec nemusi byt tvoj pripad... na tvojom mieste, dvihnem telefon a opytat sa priamo svojho dr. ako na tom som... nepises nic o tom ,ci ti lekar nariadl klud, odpocivat, alebo nepovedal nic, len skonstatoval ze je male polozene nizsie... nemyslim, ze ak by si bola nejak rizikova, ze by to len tak lahostajne presiel, ale ak by si mala naozaj problem, tak uz si hospitalizovana... Takze volaj dr. a opytaj sa priamo jeho, ci mas lezat, alebo mozes studovat ako doteraz, prip. si vybavit individualny... a mas to, vies an com si a ako sa mas zariadit... taketo veci treba riesit s dr. na poradni, ktory ti na to vie odpovedat, nie to riesit na fore, ked nevieme ako na tom tvoje tehotenstvo je... drzim palce

ivka2903
5. okt 2012

Ja som mala podobný problém od 19tt.2x som kvôli tomu skončila v nemocnici s bolesťami, takže jednoznačne odporúčam ležať v kľude, žiaden stres, školu odlož, to v tomto prípade určite počká!! Fakt to nezanedbaj, aby si si potom nebuchala hlavu o stenu, keby sa niečo stalo. Fakt to nestojí za to! Môj názor... 😉

namarie
5. okt 2012

@didushqa treba ísť na študijné a popýtať sa, neviem či to nejako po čase prejde, ale podľa mňa minimálne 3 týždne môžeš vynechať v škole ak ich dobehneš a máš vážny dôvod, inak @katren ja som mala presne ten istý prípad, ešte aj termín som mala vo februári, ale individuálny mi dali až na letný semester keď sa malá narodila, zimný som dorobila tehotná a v deviatom mesiaci som ešte robila skúšky, nie všade dajú IŠP aj tehotnej...

bianca
5. okt 2012

v prvom rade si sa nemala nikde nic docitavat ale lekar ti mal vysvetlit ako to vlastne je aurcit ti ci musis alebo nemusis mat kludovy rezim.Zvlastne je ze kazdy tvrdi ze tehotenstvo nieje choroba a potom sa ohanaju ze si uz mala mat stud.plan porieseny.Tak hlavku hore,v pondelok do skoly poriesit studium a zavolaj dr nech ti vysvetli co vlastne mal na mysli a ked ti povie ze mas vazne lezat tak budes lezat,Predpokladam ze sa na baby tesis a lubis ho ked si sama hladas informacie.Len tak dalej.Drzim palce a prajem bezproblemu druhu polku tehulkovania.

natal12
5. okt 2012

ja som mala spoluziacku ktorá mala 20 a bola tehotna a vybavila si individualny plan a jak jej povedali tak chodila do skoly aj na prax, chodila na preskusanie a tak 🙂 a potom aj ju nechali prejst a bola rada aj jej triedna ponukala ze nech si to dokonci po porode ale ona nechcela . a ked bola v 7 mesiaci ostala uz doma oddychovat . takze sa popytaj lekara alebo v skole 🙂 a hlavne lez !! 🙂

cerstvamamina
5. okt 2012

ahoj, ja som v 19 už rodila, nastúpila som na materskú koncom decembra pred sviatkami a vo februári som už rodila, s individuálnym plánom nebol žiaden problém a nemyslímm si že štúdium by ti mohlo nejako ubližiť veď to pracuje tvoja hlava a nie telo. 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli