Môže časté smrkanie vplývať na bábätko?

pistenocka
30. dec 2016

Dobry den, chcela by som sa s vami poradit, ci moze caste smrkanie nejak negativne vplyvat na babatko. Som na konci 24 tt a uz tyzden som hrozne chora. Horucka 37,8 uz nastastie ustupila. Ale este mam dost silny kasel, aj ked nekaslem tak casto ako na zaciatku, stale je taky fajny vlhky. Uzivam Stodal. Najviac ma vsak trapi nadcha, posledne dni som zavislak na spreji do nosa, striedam Nasivin Soft, Muconasal Plus a morsku vodu Sterimar aspon na zvlhcenie. Z tolkeho smrkania ma uz boli cele telo, mysim stahovat brusko pri tolkom smrkani a obavam sa, ci to nemoze nejak negativne vplyvat na maleho v brusku. Dakujem vopred za akukolvek reakciu.

sykorkauhliarka
30. dec 2016

aj si sa poradila s lekarom ?

tortickalulu
30. dec 2016

Kašlať na lekára, toto je priamo od mojej pôrodnej baby, smrkanie vplýva veľmi pozitívne na dieťa. Už si uvedomuje jednotlivé previazania energetických vĺn človeka a následne vie lepšie zlepšiť svoj pohľad na svet. Nezabudni papať batatove chlebíčky a cvičiť jógu. Tvoja tortička, 😍😘💃❤

pistenocka
autor
30. dec 2016

@sykorkauhliarka Bola som na pohotovosti, tam mi dali na ten kasel atb Zinnat. Sestra robi v oblasti zdravotnictva a pytala sa na vsetky tie lieky jedneho gynekologa a vraj vsetko mozem. Na tu nadchu povedal, ze si mam normale kvapat, ked sa mi ulavi, vraj je to urcite lepsie ako by malemu nemal ist kyslik kvoli tomu, ze nemozem dychat.

pistenocka
autor
30. dec 2016

@tortickalulu celkom vam nerozumiem, caste smrkanie vplyva pozitivne na babo? A tie caste stahy bruska vobec nevafia?

sykorkauhliarka
30. dec 2016

boze :D kde som sa to ocitla...ano dalej si kombinuj lieciky urcite spravis dietatu dobre..hlavne ked si precitas pribalovi letak

dorottka
30. dec 2016

@pistenocka zjavne ironizovala...

jana_eyre
30. dec 2016

V kazdom tehotenstve som zazila silne nadchy, nikdy sa nikomu nic nestalo stalym smrkanim, ci kaslom..

sykorkauhliarka
30. dec 2016

dokonca aj ked si kychnes neporodis

evittam
30. dec 2016

@pistenocka Prosim ta,tuto osobu si nevsimaj-evidentne nie je totiz vobec v poriadku. Jedava vatu, do prsnych zliaz si picha solny roztok s medom a podobne.
Neboj,nic sa ti nestane a ani babatku.😉

pistenocka
autor
30. dec 2016

@evittam
@jana_eyre
Dakujem vam za reakcie. Uz ma boli cele telo z tej choroby a tak ma len napadlo, ci to nejak nemoze ublizit. Samozrejme niekedy treba filtrovat cudne prispevky ako uvadzas vyssie 🙂

katkakovac
30. dec 2016

Kvapky sinupret a bronchipret proti kaslu. Stodal je homeopatikum a ma ucinnost asi ako kocka cukru rozpustena vo vode. (Zozerte ma😝) skus nieco z ucinnou latkou. Tiez som bola viackrat chora pocas tehotenstva a toto som mala doporucene. Pomohlo.

pistenocka
autor
30. dec 2016

@katkakovac ten sirup mi odporucila kamoska, co bola tiez chora, tak som aspon skusila 🙂 ale dakujem za tvoje tipy, ak nebude kasel prechadzat, spytam sa v lekarni aj na kvapky, co si poradila.

majdalenka23
30. dec 2016

Poradím ti vyplachovat nosné dutiny solnym roztokom - do pohára s vodou rozpustiť 2 malé lyžičky kuchynskej alebo morskej soli.

sykorkauhliarka
30. dec 2016

ja ked som chora zalejem horucou vodou stavu z citrona + med...neviem ci to je bezne aj tu na slovenku ale nam to poradil jeden african...urcite ti neuskodi ani naparovanie...a ked som si citala pribalovy letak nasivin soft tak som sa docitala ze prave uzivanim tychto kvapiek mozes ubrat kyslik dietatu ...nie ze by si sa malo kyslika ty nadychla

pistenocka
autor
30. dec 2016

@majdalenka23 dakujem za tym, mozno cudna otazka, ale ako to dalej aplikujete? Byva na to taky kalisok alebo to niekto len "smrkne" jednou dierkou do seba 🙂

pistenocka
autor
30. dec 2016

@sykorkauhliarka taku info o tom Nasivine Soft som sa nikde nedocitala, ani v pribalivom, ani nikde na nete. Prave tento mi odporucila moja obvodna, aj v lekarni, aj gynelogolovi som ho spomenula a nikto nic. Prave vraj je v tehotenstve vhodny, ak je taka silna nadcha.

majdalenka23
30. dec 2016

@pistenocka ja to robím tak, že z pohára vlejem do dlane a smrknem čo to dá. Je to kus zvláštny pocit ale nie je to také hrozné. A ešte poradím pri upchatom nose nám matere dávali kus masla do nosa

tortickalulu
30. dec 2016

@pistenocka áno 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre