Môžem si dať horúci kúpeľ v 4. mesiaci?

kiss1234
4. máj 2020

Ahojte babenky som v 4tom mesiaci a som prvorodička a chcem sa vás opýtať či si môžem dovoliť horuci kupel. Počula som ze volakedy používali horuci kupel s vínom na potrat. Prosim. Mate stým. Nejaké skúsenosti? Ďakujem za každú radu.

ledgerka
4. máj 2020

horuci v tehotenstve asi nie. Osobne si davam kupel ale voda urcite nie je horuca, len tepla a necapem sa tam pol hodinu.

veronika65
4. máj 2020

Ja som si dala horúci kúpeľ večer predtým ako som mala nastúpiť do nemocnice na vyvolávačku (týždeň po termíne) a cca o hodinu mi začala odtekať voda. Možno náhoda, možno to naozaj bolo kúpeľom, ale v 4tom mesiaci by som to radšej neskúšala 😀

jeliz59
4. máj 2020

Určite nie za mňa ....

hennyinnsbruck
4. máj 2020

Môžeš si dat vodu teplú akú chceš. Aj horúcu ak to vydržíš. Dietatu sa nič nestane, skor tebe môže tlak zblbnut.

veronikaszabova
4. máj 2020

@kiss1234 pri oboch tehotenstvach som chodila na termale. Kupala som sa vo vrelej vode a vsetko OK.
To vsak nemusi znamenat, ze aj u teba to tak bude

diaalex
4. máj 2020

@kiss1234 kúpeľ som si nedávala, ale teplu sprchu áno 🙂 ale poznám baby (viacero), ktoré buď šli do termálu alebo si dali horúcu vaňu, kúpalisko a pod. a buď potratili alebo o dosť predčasne porodili (jedna známa z nich na začiatku 6, mesiaca)

tara42
4. máj 2020

Ja si davam parkrat do tyzdna vanu od zaciatku tehotenstva ale tak aby som mala vodu pod bruchom, cize nie je ponorene a snazim sa aby nebola ani velmi horuca, tak aby mi nebola zima, pre mna je to relax. Som v 32tt.

krisbar
4. máj 2020

Ja sa riadim sedlackym rozumom a proste kazdy extrem pre telo by som teraz vynechala.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slniecko35
4. máj 2020

Kupala som sa obe tehotenstva az do konca, obe som prenasala, druhe vyse 2tyzdnov; podla odporucani lekarov ma mat voda max 38stupnov

majusska202
4. máj 2020

@kiss1234 ja som sa kupala az do pôrodu. Horúci kupel ja siroky pojem ja musim mat mega horúci vodu ale ked som bola tehotná neostalo mi raz vo vani dobre od vtedy som si davala menej teplú a ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre