Necítim pohyby bábätka. Mám kontaktovať lekára?

borkax
15. sep 2008

dobry den, som v 20 tt, pred dvoma tyzdnami som zacala citit babatko, ozvalo sa viackrat za den, ale od vcerajska necitim vobec nic, jedno v akej polohe som. som trochu znepokojena. mam zavolat lekarovi alebo je to v poriadku? ziadne silne pobolievanie brucha nemam, len sem tam nejake slabe pichnutie, ale to mam uz dost dlho a podla lekara je to tym ze rastie maternica. cely minuly tyzden som mala nadchu a bolenie hrdla, ale nebrala som lieky, len som kloktala a naparovala sa. pocit takej lahkej nevolnosti a unavy mam od zaciatku tehotenstva az doteraz. mam sa kvoli tomu neciteniu pohybov znepokojovat? kedy mam volat lekara? dakujem za radu.

teleranka
27. dec 2011

Ahojte baby. Zajtra zacinam 24tt a uz asi tyzden a pol ma trapi, ze citim velmi malo pohybov babatka. Neviem, ci je to v poriadku, mala som nieco podobne aj asi pred 3tyzdnami, vtedy som bola na sone a lekar povedal, ze maly je ok, ibaze je proste pokojny a moze to byt tym, ze som prezivala velky stres. Teraz som vsak uz pokojnejsia a napriek tomu citim velmi velmi malo pohybov. Ziadne kopance o akych tu pisu babenky, ziadne cirkusy. sem tam nieco ako klopi klop, tak raz dvakrat denne :(((
co si o tom myslite, je to v poriadku? K lekarovi idem az o tyzden a pol.

teleranka
27. dec 2011

@nikolet_89 ahoj, upravilo sa to potom? pozeram, ze si mala tie iste trable ako ja.... :(

milankovazuzana
27. dec 2011

@teleranka Ahoj, myslím si, že v 24.tt sú pohyby ešte nietak výrazné, babatko má ešte dosť miesta.Poviem Ti, že vôbec sa neboj a nehanbi zájsť za Tvojim lekárom a dať si urobiť ulrazvuk kedykoľvek-akurát si to zaplatíš-u mojej p.Dr. je to 6€.Mňa kôli veku pozerala na každej poradni-ako laborat. škrečka, ale ten pocit istoty je super.Dovtedy sa budeš zbytočne trápiť a budeš stresovať nielen seba, ale aj miminko.Normálne soná sa totiž robia iba v 12, 20, a 32 týždni.

teleranka
27. dec 2011

@milankovazuzana no mne ich robili už x krát, kedže som na rizikovom. moj lekar je na dovolenke, az 4.januara bude pritomny. ak sa to dovtedy nejako nezlepsi, pojdem na pohotovost. lebo mne niekto vravel, ze mam pocitat pohyby a ze ich ma byt kazdy den aspon 10 až 12... to mi pride nejake divne :/

milankovazuzana
27. dec 2011

@teleranka áno, píše sa to v knihách, to je pravda, ale počas celého dňa je intenzita rôzna, sú ale aj také dni, keď ich je menej, myslím, že by si sa nemala báť, ak bolo doteraz všetko v poriadku a veľmi sa nesledovať.Držím Ti palce, aby si bola veselá a tehotenstvo si užívala-tak, ako ja.

teleranka
27. dec 2011

@milankovazuzana dakujem dakujem pekne, dam vediet, ako to dopadlo 🙂

milankovazuzana
27. dec 2011

@teleranka super, budem rada 🙂 Opatrujte sa!

nikolet_89
27. dec 2011

@teleranka ahoj jasne upravilo sa to 🙂 bala som sa zbytocne a zrejme sa bojis zbytocne aj ty 🙂 teraz som v 32tt a malinka kopka a kopka...sem tam sa stane, ze necitis, respektive si to myslis, ale male sa hybe 🙂 no keby si necitila priliz dlho tak radsej chod k lekarovi, ale ja si myslim, ze ked ti doteraz nic nepovedal, ze je nieco v neporiadku tak sa nieje coho bat 🙂

karin77
28. dec 2011

Neboj sa zbytočne, ja som teraz v 29tt a malinké kope a kope, dokonca netreba dávať ani ruku na brucho, vidieť to pohľadom, Bude to malý akčný hrdina. 🙂

tina7729
28. dec 2011

ahojte,ja som v 20tt a este necitim ziadne pohyby 😒 moze to byt aj tym ze vraj mam placentu v predu? ci to je blbost 😖

hradnapani
28. dec 2011

@tina7729 ja som citila prve pohyby az v posledny den 20 tt (v dnesny den takto presne pred rokom 🙂 a stale som mala pocit, ze je na to este dost casu. aj mne lekarka povedala, ze kvoli placente vpredu nemusim tie pohyby tak lahko rozoznat. Neboj sa, mozno uz zajtra, hlavne ziadny stres, niektore babatka su take lenivejsie v brusku a potom, ked su na svete, tak si to vynahradia 😉

lankas
8. aug 2015

ahojte baby,tak neviem ci sa tu najde niekto s podobnym "problemom" ako ja.Som uz na konci 31 tyzdna tehotenstva,a co sa tyka pohybov tak ja sa zial nemam cim chvalit.mam placentu na prednej strane brusnej dutiny taku hrubsiu tak mi to moj doktor vysvetlil... ta mojho maleho sice neobmedzovala,ale tlmila pohyby,necitila som maleho velmi dlho.Nedavno prisli dni ked som ho citila kazdy jeden den.a teraz zas nic.Poviem Vam je to na nervy ☹ ten strach a obavy ci je vsetko ok.

lankas
8. aug 2015

@tina7729 ahoj precitaj si moj prispevok,akurat som pisala,ze ci tu nejaka mamicka s podobnym problemom je 🙂

neluska222
18. aug 2015

Dobrý deň. Chcela by som sa opitat ze co mam robit od šiestej rána som hore a necíti pohiby ani njec podobné iba má riadne plcha pod bruskom a okolo pupka. Prosím vás poraďte mi čo mam robit dakujem.

lea1283
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandranoneviem
5. jan 2023

Môžem sa opýtať som 29tt a už 2 dní necutim pohyby malého mam sa báť???

lienka.7
5. jan 2023

@sandranoneviem uz si mala byt dávno v nemocnici. Pohyby mas cítiť aspon raz za 8 hodín (aspon mne tak.povedala jedna mila sestra v nemocnici). Pokial necítiš pohyby, dat si sladké a lahnut na ľavý bok. Pokial ani vtedy nic, smer nemocnica

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre